Na skládce komunálního odpadu je nalezena lidská ruka. Je jasné, že nejde jen o nehodu. Kdosi odsekl s odbornou erudicí konce prstů neznámého, aby nebylo možné ho identifikovat podle otisků prstů. Policie hledá mezi pohřešovanými, ale těch, kteří by připadali v úvahu jako možná oběť, je hned několik. Kriminalisté se vydají po jejich stopách. Skupina žen v azylovém domě představuje klubko hořkých osudů, u nichž by se nikdo nedivil, kdyby vyústily ve mstu za ponížení a domácí násilí. Nebo patří nalezená ruka zámožnému muži, jehož manželka nedokáže vysvětlit, kam její manžel před třemi nedělemi zmizel? Hádanku vyřeší nejen nález další části těla, ale i zjištění, že jeden ze svědků našel jednoduchý způsob, jak policii vodit za nos. A nebýt náhody a schopnosti kriminalistů kombinovat zdánlivě nesouvisející indicie, nepodařilo by se tento drastický zločin odhalit vůbec. (TV Nova)

otík

Tentokrát to hodně připomíná Případy 1. oddělení, jen tady to bylo takové "novácké". Ale i tak velmi povedený díl o neznámé mrtvole, ze které se našla pouze část ruky a noha. Druhý případ s dalším nezvěstným, na kterého se přišlo v souvislosti s prvním případem, už tolik zajímavý nebyl. ()

Tryskomyš

Jedna perlička - ,,Nebo taky se mohla jmenovat Kordula.´´ A Stropnický na to hlásí: ,,Ale to není tak blbý jméno.´´ Jinak se tu ukazuje, jak se dokáží chovat někteří muži k ženám. Je to hnus. ()

• Skutečný případ z roku 1997 se odehrál na pražském Smíchově. Vrah se jmenoval Antonín Mokrý a za vraždu s loupežným motivem byl odsouzen na 15 let odnětí svobody. (sator)
  • Skládkový stroj je BOMAG BC. Bopparder Maschinenbau-Gesellschaft mbH, známější pod zkratkou BOMAG, je německá společnost vyrábějící zařízení na zhutňování zeminy, asfaltu a odpadu, stejně jako stabilizátory a recyklátory. (sator)