Dlhý víkend

• Česko Nekonečný víkend (viac)

Peter a Carla nežijú v harmonickom vzťahu a trápia ich neustále konflikty. Peter dúfa, že spoločná dovolenka ešte niečo napraví. Nakúpi drahé kempingové vybavenie a navrhne Carle, aby sa spolu vybrali na osamelú pláž na severnom pobreží Austrálie. Cestou nechajú v hostinci odkaz kamarátom, aby prišli za nimi. Ukáže sa, že skratka na pláž, ktorú Peter vybral, nebol ten najlepší nápad. Stratení v divočine musia prežiť noc, na ktorú nikdy nezabudnú. Prespia vo svojom aute a dopustia sa niekoľkých ďalších priestupkov voči prírode. A tá sa im už čoskoro pomstí tým najhorším spôsobom. Dvojica sa zrazu ocitne v ohrození života. (TV JOJ)

eraserhead666

Když už matku jó fakt nasereš, zpravidla přiletí pohlavek. Tady má ale sílu rozjetého kamionu. I kdyby stál celý film za hovno, ta úvodní titulková část je po všech stránkách (kamera, hudba, to, co je zabíráno) vynikající. Naštěstí je dobrý i film. Je docela věrnou kopií původního filmu z roku 1978 (což je dobře), který mi sice připadal jaksi syrovější, ale tenhle má zato naprosto vynikající lokace, v nichž se natáčelo a samozřejmě mnohé scény díky technickému pokroku a evidentně většímu rozpočtu, jsou lépe natočeny. Trochu mě zaskočil Jim Caviezel, nějak mi nekoliduje s tím, jak jsem na něj zvyklý z jiných (předchozích) filmů a přemýšlím, jestli to je tím, že je tak dobrý herec a dokázal skvěle vymyslet a odehrát charakter zdejší postavy, nebo jsem si celou dobu myslel, že je zajímavý herec omylem? Nevím, trošku mi tu neseděl. Ale ten nápad je pořád stejně silný, i po těch třiceti letech. ()

jefff

Nejdřív to začíná pomalým, lehce nudným úvodem. Vztah dvou manželů je na hadry a hodlají to víkendem na pláži pod stanem změnit. Repektive manžel, manželka by ráda spaní v hotelu. A tím začínají první rozbroje, které se stále stupňují. Jí se tam nelíbí, chce domů, on paličatě zůstává a víkend si "užívá". Mezitím se popisuje, nijak hluboce, jejich vztah a problémy spojené s manželstvím. Druhá půlka je o dost záavnější a začíná se pomaličku tvořit jakási nepříjemná atmosféra. Příroda se jim totiž zřejmě začíná mstít. Proč? Asi kvůli rozjetému krabovi a sraženému klokanovi. Jinak si totiž vznikající navůli přírody nedokáži vysvětlit. Celkově to není špatné, atmoška by tu ke konci i byla, ale že bych byl z toho unešený to se říct nedá. Takový mírně lepší průměr. ()

Petr23

Po prvotním nadšení ze zajímavého námětu jsem byl po zhlédnutí trochu rozčarován. Zprvu mě film nebavil, sledovat manželské hádky mě opravdu nebaví, námět "Matka příroda" jako psychopat se mi už od začátku nelíbil, už přesto že jeho provedení bylo laciné a předvídatelné. Po první slabé polovině se jako zázrakem film dostane z klišé a otravných hádek a začne být koukatelný. Především mě zaujala pasáž "noc v džungli", ten byl opravdu vyjímečný. Film jako celek ale nefunguje, dobré scény se střídají s těmi špatnými moc často, proto to kazí celkový dojem. Na jedno pokoukání dobré, ale už nikdy více. ()

kingik

Solidní psycho a australská divočina snad ještě nikdy nebyla nasnímána lépe a tak zlověstně.Tak takový pekelný víkend si manželé Peter a Carla procházející krizí určitě nepředstavovali. Měli v plánu kempovat na pláži, nadýchat se čerstvého vzduchu a dát si pěkný relax. Člověk míní a příroda mění. Série podivných náhod, podivná a rychle pohybující se skvrna v moři tajemného původu a děsivý křik nesoucí se pustou divočinou rozhádané dvojici, jejíž manželství stihla nevěra z její strany, nijak na pohodě nepřidali. Manželé pomalu a jistě propadají šílené paranoii a z prokletého místa zdá se není úniku. Jamie Blanks chtěl mít všechno perfektně pod kontrolou, a tak se podílel na produkci, složil si hudbu, film si sestříhal a zrežíroval. Výrazně ubral na brutalitě a vsadil na tajemnou, znepokojivě dusnou až zlověstnou atmosféru. Do rolí manželů obsadil Jima Caviezela A Claudii Karvan. On nikdy nic nezkazí a na ní se pěkně dívá. Je to v podstatě film o dvou hercích, jednom psovi a se spoustou zvířátek australské fauny. Manželé zkrátka měli smůlu a podle toho asi tušíte, jak to s nimi dopadlo. A mě horor zaujal, protože Blanks prokázal, že inovativní postupy zvládá dokonale. 100% ()

bourec

Začátek filmu docela solidní,až po první setkání s kapustňákem mě to způsobovalo docela příjemný mrazení v zádech.Pak se ale napětí vytratilo,dvojice začala hysterčit,a bylo po filmu.Následující polovina filmu už byl jen sled podivnejch,do sebe nepasujících událostí,a konec jak z klipů o autonehodách Nemyslíš,zaplatíš.40%. ()

• Film měl premiéru 9. října 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu Sitges Fantastic. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v národním parku Wilson v Austrálii. (Terva)