Tragikomický příběh outsidera a podřadného gangstera Davida, který už od dětských let sní o tom, co všechno jednou dokáže. Zatímco David zcela vážně uvažuje o kariéře básníka, vyhodí ho přítelkyně z bytu. Náhoda mu do cesty přihraje nového souseda, osamělého učitele, který se chopí příležitosti a rozehraje s ním velkou hru. Davidovi se podaří přesvědčit všechny členy gangu, že právě on našel kriminálníka na vyšší úrovni a získá si respekt a postavení. Černá komedie namíchaná z absurdního humoru, barvitých hereckých typů a vtipně pointovaných gagů dokazuje, že i mírumilovné islandské předměstí může tvořit kulisu gangsterskému filmu. Vyprávění osciluje mezi komickou rovinou a soucitným pohledem na neúspěch bezvýznamného hrdiny. (Febiofest)

toma.baza

Tento film jsem z jistých důvodů viděl několikrát a i tak jsem ho nepochopil. Asi to má být parodie na gangsterské filmy, ale ani Mafía Island by hlavního hrdinu nezaměstnala. ()

Zmiu

tenhle režisér mi prostě nesedí. Film nebyl špatný, ale opět divný. Krom toho, Islandští "mafiáni" to už tu jednou bylo, a lépe. Nicméně zápletka je ale docela dobrá a vtipná. tak za 3*. Hilmir Snær jako "mafián" kněz, to je taky povedené. ()