Za to môže Rio

• Česko Za to může Rio (viac)

Matthew Hollis (MICHAEL CAINE) a jeho najlepší priateľ Victor Lyons (JOSEPH BOLOGNA) cestujú do Ria na obchodnú cestu. Obaja majú so sebou svoje dospievajúce dcéry Karen (VALERIE HARPEROVÁ) a Jennifer (MICHELLE JOHNSONOVÁ). Keď sa Matthew zaľúbi do Jennifer, milovanej dcéry svojho priateľa Victora, a ona jeho city opätuje, usilujú sa to obaja zachovať v tajnosti. Victor však zúri, keď sa dozvie o nejakom staršom mužovi v dcérinom živote a chce ho vypátrať. O pomoc požiada, pravdaže, Matthewa... (oficiálny text distribútora)

Martin741

Jeden z tých lepsich filmov od rezisera Stanley Donena /Saráda, Zpívání v dešti/. Michael Caine s kamaratom idu do Ria, do toho dve krasne baby - slusny namet na film. Ktory ja nadhodnotim, kedze miesto filmovo teoretickych kecov som zaviedol filmovu prax. Prijemny mix komedie a romantiky okoreneny fylingom 80. rokov : 74 % ()

arbitr

V obsahu je samozřejmě chyba a mají ji i někteří recenzenti, protože tou dcerou je Nicole Hollis (DEMI MOORE). Karen Hollis (VALERIE HARPER) je pochopitelně manželka. Film je to klasika osmdesátky, krásná doba z dnešního pohledu. Kdo prožil ví své. Malinko mně to připomíná klasiku Nebožtíci přejí lásce (1972). Není to tak dobré, ale hlášek je tam také plno. Některé by mohly i zlidovět. Postavy dobře zahrané, horňáci musí být v sedmém nebi. Původní a novou francouzskou verzi jsem ještě neviděl, ale minimálně té novější z Korsiky dám určitě šanci. ()

Malarkey

Za to může Michael Caine, že jsem se u téhle komedie s prvky romantiky příjemně pobavil. A může za to i Demi Moore, že bylo na co koukat, i když tam byla maličko chvilek. Taky za to můžou kozy Valerie Harper, kterou vůbec neznám, ale jsou tam...a to je podstatný. Celkově fajnová komedie, dost bláznivá klasická osmdesátka. ()

josieaddms

Kdepak, za to může Michael Caine že se kvůli němu koukám na takové hovadiny. Rozeběhlo se to celkem dobře, tak trochu Allenovsky, a mírně ironicky. Pak to začalo padat do nechutností, začali tam běhat nahý ženský a předvádět se tam neplnoleté holky, (Kterým to ještě museli povolit rodiče, viz zajímavosti...) padalo to k debilitě a úchylnosti, a na to já fakt nemám chuť se koukat. Sympatický vám tam nebude dokonale nikdo. Všichni jsou to totální prasata, hysterky, a magoři. Ovšem musím se omluvit, u některých scén jsem se prostě smála. Nevím jestli za to mohla atmosféra, nebo to že jsem to viděla uprostřed noci, nebo jestli to bylo mou slabostí pro Cainea, ale něco na to filmu bylo celkem úsměvné. Ovšem celkově to totálně odsuzuji. Vynechat nahotiny, mají prima komedii s nízkým IQ, takhle je to ovšem na hranici odpadu. Ale Matthew Hollis si prostě ode mě jednu tu hvězdičku zasloužil. ()

Bilky

Napriek vsetkym nedostatkom prevazoval ftip a celkom som sa zabaval, aj ked holky tahali za kratsi aj ked krajsi koniec a vela herectva neukazali. Duchaplne dialogy a pekne zamotana zapletka s naslednymi kamuflazami davali rozohrat mnozstvo zabavnych scen a mna to naozaj bavilo. Celkom svieze dialogy kazilo len stupidne omielanie monotematickej hlasky "strasne ta milijem". Este stastie, ze to tvrdilo niekolko ludi, niekolkym ludom a krizom krazom :) ()

• Původní filmový plakát se slečnou v bikinách vzbudil takové pohoršení, že musel být pozměněn. (ČSFD)
  • Protože Michelle Johnsonové nebylo v době natáčení filmu ještě 18 let, bylo pro natáčení scén, ve kterých je nahá, potřeba speciální povolení od jejich rodičů. (ČSFD)

Caine a Demi jako zloději?

Caine a Demi jako zloději?

17.03.2006

Dvojnásobný držitel Oscara, britský vysloužilec Michael Caine, se objeví v kriminálním dramatu FLAWLESS po boku Demi Moore, nabírající v posledních letech druhý dech. Oba si již zahráli před více než… (viac)