Noční příšera

(neoficiálny názov)

Na Zemi havaruje vesmírné plavidlo. Tato havárie je vidět z obrovské dálky a tak je na místo havárie ihned vyslán místní šerif. Po příjezdu zjišťuje, že se k nám z vesmíru dostal velmi nebezpečný tvor, který neztrácí čas a hned začal zabíjet. Je tedy nutno přijít na způsob, jak vychytralého zabijáka zničit, než zničí on nás. (Chupacabre)

movie

Hodně rozjetý sci-fi horror baltimorského low budget freaka Dona Dohlera vypráví o vetřelci, který přistane (nebo ztroskotá) na zemi a bez okolků zabíjí každého kdo se ocitne v jeho zorném poli. Vypadá jako mix piraně a swamp thing, Zpočátku všechny decimuje extrémní střelbou z jakési laserové pistole, po jejímž zásahu prostě zmizíte (nebo se proměníte v prach) a navíc ona zbraň má extrémní kadenci, takže zhruba první půlku filmu sledujeme bitvení scény s hutnou střelbou a bodycountem jako v Commandu. Jednomu z vesničanů se podaří vystřelit vetřelci jeho zbraň z ruky, ale tím jeho bestiální běsnění nekončí, neboť má ke všemu supernaturální sílu a ohromné drápy, takže lidem na potkání trhá hlavy a páře žaludky. Dohler dobře usoudil, že zápletka místní policejní sbor (šerif Tom Griffit je fuckin top dude!!!) vs. vraždící monstrum není dostatečně vydatná a tak do příběhu zasadil ještě dalšího antagonistu - místního burana Draga (famózní Don Leifert), který jezdí na motorce, nadává policajtům a šikanuje svoji "přítelkyni", kterou v afektu uškrtí a tím rozehraje smrtelnou partii se šerifovým zástupcem. NIGHTBEAST - 80 minut precizní zábavy bez hluchých míst, film s naprosto vášnivou produkcí a režií a božským dungeon synth soundtrackem od mistra Roba Walshe (též REVENGE OF THE NINJA) a J.J. Abramse. Doporučuji! ()

Goldbeater

Dohlerův následovník The Alien Factor, v němž se navrací rovnou několik postav - včetně šíleně nehereckého šerifa Cindera, který zde prakticky přebírá otěže hlavní role. Ze ztroskotaného mimozemšťana je tentokrát vesmírný ostrostřelec, který neváhá sáhnout po své laserové zbrani kdykoliv může, a tak je začátek filmu až groteskně akční podívanou, za kterou v laserových soubojích rozhodně zaostávají i legendární Hvězdné války. Chování lidských postav je stále jako z jiné dimenze, což připravuje půdu pro nemálo bizarních scén, které nepochybně zabaví, ale v žádném případě nevyděsí. Zajímavostí pak už jen je, že spoluautorem hudby a zvukových efektů byl tehdy asi šestnáctiletý Jeffrey Abrams, dnes jeden z nejvíce ceněných tvůrců v Hollywoodu, znám jako J.J. Abrams (a tím se to odkazování na Hvězdné války uzavírá). ()

Kusko.t2

Šerif Jack Cinder toho neslávneho rána roku 1982 asi stúpil do poriadneho hovna, pretože také šťastie na mimozemský šmejd, aký má jeho merylandský okres sa len tak nevidí. Po štyroch rokoch pokoja a spamätávania sa z pohromy THE ALIEN FACTOR-u musí čeliť invázií z vesmíru opäť. Skúsenosti, ktoré sa mu krvopotne podarilo nadobudnúť za ostatné roky má v pláne zúročiť s ešte väčšou razanciou. Jeho formulka na všetko – „Je treba evakuovať mesto a informovať vládu“ opäť slávi úspech. V základe rovnaký štáb a herci známi zo skoršieho THE ALIEN FACTOR-u sa stretávajú v tvorivej nálade znova, aby spoločnými silami mohli odraziť ďalšiu vlnu invazívneho vesmírneho šmejdu – reprezentovaný v celku podareným vyslancom s paprskometom, ktorý túži iba po jednom a to roztrhať všetko živé až po vyvrhnuté vnútornosti. Režisér tento raz svojim remakeom nanovo prehodnocuje scenár známy zo skoršieho THE ALIEN FACTOR-u a dáva po rokoch s pár dolármi navyše šancu opäť zažiariť svojim obľúbencom pri boji za záchranu sveta. Ako inak, ako sa aj neskôr vo filme ukáže, svet stojí za záchranu. Dôkazom toho je láska k blížnemu svojmu a to aj vo vypätých situáciách. ### PS – aj napriek tomu, že sa jedná o nízkorozpočtové béčko, vyzdvihol by som v rámci možností kvalitné spracovanie mimozemskej beštie, prácu s kamerou, ktorá zbytočne neodhaľovala nízkorozpočtové vady a produkčný posun k niečomu o stupeň lepšiemu. ()

corpsy

Vo svojej podstate je to pecka. Je to dielo, ktoré na nejakej párty môže poslúžiť ako nekonečný zdroj zábavy. A je sa na čom zabávať. Ja takéto filmy rovnako žeriem. Je to niečo, čo dáva zmysel aj inému, ako hlavnému prúdu. A hlavne robí z kinematografie širokospektrálne miesto. Má to lacné gore, ešte lacnejšiu masku ExtraTerestriála a tie najlacnejšie herecké výkony. Je len škoda, že to nemá ten feeling filmu tak zlého, až je dobrý...nejaké tie ´´guilty pleasure´´ momenty, ktoré by filmu z môjho pohľadu vykresali lepšie hodnotenie. ()

topi

Tohleto je ovšem ryzí amatérština největšího kalibru se vším všudy! Ale s takovou vášní natočená, že tomu prostě nejde odolat. Nevidím se, že ho posléze pod svá křídla vzala do distribuce na tyhle bizáry zaměřená kultovní společnost TROMA! Veškerej brak tady najdete. Šílené herecké výkony, vizuální efekty jakoby vypadly z dílny Eda Wooda, neskutečnou erotickou scénu, zuřivého násilného chlápka, bitky až přechází zrak (:D), střihy, ve kterých mají mlátící se týpci najednou jiné košile, šerifa s pudlím účesem a hlavně fantastického příšeráka, který přiletěl z kosmu a likviduje každého, kdo se mu postaví do cesty. To je takovej satanáš, že jsem si ho okamžitě zamiloval! Chvíli střílí z jakési pistole (Star Wars hadra) a lidi mění v prach nebo prostě zmizí. Až o ni přijde, tak používá svoje drápy, kterými nemilosrdně likviduje nebohé lidi, páře jim břicha, trhá hlavy nebo končetiny. A krve je vcelku dostatek. Noční scény mají taky svoji neodolatelnou atmosféru. Likvidace monstra je totální nářez! Důrazně ale varuju každého, kdo k těmto ultra laciným flickům nemá pochopení, tohle zvládnou opravdu jen milovníci daného žánru. Já jsem se fakt bavil báječně! Místy mě snímek evokoval další tromáckou šílenost Příšeru z šatníku. Od kolegy Raimiho jsem se dozvěděl zajímavost, že na hudbě a zvukových efektech se podílel tehdy patnáctiletý J.J.Abrams, který je nyní slavným režisérem, scénáristou a producentem (nové Star Wars, Star Treck, Super 8, Mission : Impossible III). Už tehdy tedy přičichl k pořádnému filmovému umění :D. ()