Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Hrabka

Jednička byla vážně skvělá, jeden z nejlepších hororů co znám. Od dvojky jsem očekával hodně, ale trochu jsem tušil, že to bude asi takové typické pokračování, které jen vaří vodu. Ze zečátku to tak vůbec nevypadalo, děj se dobře rozjel. Postupně se dostavily i pověstné klaustrofobické momenty, které byly ozdobou jedničky. Příšery na sebe nenechaly dlouho čekat a první akce tu byla velmi brzy. První souboje byly dobré, napětí na vysoké úrovni, fajnové lekačky a hlavně nedělat zvuky, protože ty potvory jsou slepé, ale skvěle slyší... Postupem času to ale tvůrci hnali do moc velkýho extrému a už to nepůsobilo věrohodně (houpání se na zavěšené mrtvole, koupel ve výkalech, odseknutí šerifa...). Závěrečné finále se vůbec nepovedlo a snaha o nečekanou pointu tomu nasadila korunu. Škoda, mohlo to dopadnou mnohem lépe, takhle je to pouze solidně odvedená práce. Jsem zvědavý, co autoři vymyslí do trojky, ale teď už to opravdu nevidím moc optimisticky. 60% ()

2-Xtreme

Skvelý príklad pokračovania kde tvorcovia nepreukázali skoro žiadnu štipku originality a len sa pekne zviezli na prvom diely... inak povedané natočili skoro remake s mierne pozmenením dejom. V porovnaní s iným vydareným pokračovaním úspešného filmu, hovorím o REC 2-ke sa môže tento film len ticho hanbiť. Verím, že z tohto námetu sa dalo vytrieskať o čosi viacej než len to čo sme dostali pod nos, ale dajme si otázku zaujíma to vôbec niekoho? Mňa nie. Osobne ma nijak extra nebral ani prvý diel (75%) a tak sa mi na dvojku pozeralo o to lepšie, pretože som nič neočakával a teraz nemusím byť zaklamaný z toho, že to bol najklasickejšie natočený sequel aký sa len dá spraviť. PS: Koniec alá WTF?!, alebo kurva to ste si mohli odpustiť.... si mohli odpustiť ;-) dávam výborných 60%. ()

Omnibus

70 %. Slizké jak Vetřelec při kurzech speleologie a o pár litrů krve a blibajzů hnusnější než jednička, ale už ne tak napínavé. Klaustrofobici si opět užijí své, my ostatní si hledáme zábavu při tipování, jaké bude pořadí chodů hostiny. A co Glumíšci? Ti nám už zmutovali natolik, že jsou nejen slepí, ale i bez čichu, takže se můžete klidně potit jako prase, až smrdíte i sám sobě... oni vás nevyčmuchají (ale kupodivu pořád zkoušejí větřit :-). Naši mutanti nejen roztomile sípou hlady, ale často si taky s gustem zařvou a to tak divoce, jako kdyby si omylem sedli na trčící krápník stalagmit a ten jim natrhl jejich zmutovanou prdel. Pár poznatků z exkurze do pažravé Macochy: Pokud vás vyhrabává ze závalu divně ušatý záchranář, kterému hlasitě kručí v žaludku, bylo by asi lepší zůstat zasypaný! Transfúzi krve lze provádět i orálně. Jedinou chcípající baterkou jeskyni osvítíte stejně kvalitně, jako požár Národní divadlo. Zápasy v bahně nemusí být vždy sexy, ale aspoň už víme, kam chodí podzemní mutanti na záchod. Glumíšci se blbě krotí, nasadíte-li jim udidlo, vzteky ho překousnou! Ač slepí, skáčou z balvanu na balvan jako šikovní kamzíci (WTF?). Zkušený šerif ví, na co má želízka a umí díky jim úspěšně zhoršit už tak zoufalou situaci. Nejen na cepín či strmeň, ale i na sponku do vlasů by se měl nosit zbrojní pas. „Děkujeme za návštěvu, přilby a baterky odevzdejte dědkovi u východu. A životy můžete taky.“ ()

BadoXXII

Part 2 ponúka v podstate identickú hororovú jazdu ako predošlý diel. Zmenilo sa len obsadenie (čiastočne), pribudlo viac vydarených lakačiek (trhlo ma asi 5-krát), strach z neznáma (tak dobre fungujúci v prvej polke originálu) sa vytratil a jaskyňou sa putuje tentokrát naopak ako minule. Masky jaskynných glumov veľmi podarené, krv tečie prúdom a postavy konajú rovnako debilne ako naposledy. Tvorcovia naviac porušujú vlastné pravidlá, keď slepé monštrá útočia veľmi presne a aj bez toho, že by niekto vôbec vydal nejaký zvuk a to ma dosť sralo. Aj napriek výhradám som sa však bavil slušne. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,722,076▐ rovnako otravno naivné ako prvý diel, škoda tam kde sa dalo ťažiť na atmosfére a napätí tam to prevažne padá na zbrklej réžii, o potokoch krvi nehovoriac, tam to vedia tvorcovia dosť pekne prehnať, troška utopené v béčkovitosti /40%/ ()

• V čase 40:19 vlevo pod balvanem zřetelně vidíme 2 lidské lebky, ale v dalším záběru tam již nejsou, místo nich je o několik centimetrů vedle podlouhlá kost. (Petsuchos)
  • V čase 32:05 se dole mihne hlava člena štábu. (Petsuchos)