Istanbul zachvátila vlna teroru, turecká vláda tedy povolá na pomoc zámořské hrdiny Kapitána Ameriku a mexického wrestlera Santose. Nevinné oběti tu totiž zabíjí a starožitonosti loupí gang v čele s mužem v zeleném obleku a obřím obočím. Tímto krutým bossem podsvětí není nikdo jiný než váš (ne)přátelský soused Spider-Man!

Jeden z nejpodivnějších filmů, které kdy spatřily světlo světa plný akčních scén v typicky tureckém stylu a zřejmě jediný, kde Spider-Man vystupuje jako padouch. (Ertai)

corpsy

Turkish fláky majú to svoje. Sú to buď nepozerateľné hlody ( TURKISH E.T. či TURKISH SUPERMAN ), alebo vecičky ktoré budú navždy zapísané zlatými písmenami vo filmových kronikách ( TURKISH FIRST BLOOD či TURKISH STAR WARS ). Tento mockbuster, akási filmová predpoveď dnešných AVENGERS, patrí niekde medzi. Samozrejme hovoríme stále o tureckom paskvile, kde tvorcom nič nieje sväté a kde sa herci tvária a účinkujú, ako najväčší borci vo vesmíre. Rarita, ktorá robí tureckej exploitation komercii minulého storočia dobré meno. ()

PogoJoe odpad!

Hned na začátku musím uvést, že tohle opravdu stojí za to vidět :-) Nevadí, že pochopit, o co v téhle ztřeštěnosti vlastně jde, je úkol zcela nadlidský. Hned jak spatříte charismatického záporáka v zeleném spidermanovském kostýmu, s pupkem a zpod masky trčícím olbřímím obočím, vás celá záležitost zcela chytne. Následuje sled scén, které snad nemají v historii filmové produkce obdoby. Sled scén, které naprosto postrádají smysl. Sled scén, které na sebe vůbec nenavazují, jsou "sestříhané" bezpochyby šíleným střihačem, jsou natočené amatérskou kamerou, v amatérských kulisách a s "herci", za jejichž "výkon" by americký Oscar byl jistě urážkou (uvozovky jsou zde zcela na místě).To vše je doprovázeno plagiátorským hudebním doprovodem ála James Bond. Tahle úchylárna bez jakýchkoliv pravidel, kde pobíhají vymakaní, chlupatí, pupkatí a vousatí maníci ve směšně vypadajících comicsových kostýmech/maskách kapitána Ameriky, Mexického wrestlera Santose, Spidermana a kdo ví koho ještě, kde padouch vraždí beze smyslu a těmi nejchoromyslnějšími způsoby, kde se neustále objevují noví a noví herci, aniž by byl vysvětlen jejich účel, kde úžasná šílenost střídá šílenost ještě intenzivnější, vás určitě nenechá chladnými. Těžko se to popisuje, protože než jsem zřel toto, ani ve snu by mě nenapadlo, že něco taklového je vůbec možné spatřit. A užaslý úsměv mně, věřte, nevymizel po celý průběh "filmu". Už jen scény s neustále se objevujícím zelenáčem, jehož zrod je vždy doprovázen hurónským smíchem, patří k legendárním výjevům filmového průmyslu, na které nelze zapomenout. Nebudu to prodlužovat - sežeňte si to, titulky ani potřebovat nebudete, stojí to za to :-) || PS: Jako takové malé nalákání vám může posloužit ukázka v Ertaiově profilu. ()

Drekorian odpad!

Na tureckých filmech ze 70. let se láme ten rozdíl mezi skutečným milovníkem filmů a občasným divákem, který si myslí, že miluje film. Příšerně nastříhané, otřesné herecké výkony, plytká hudba. A hlavně vykrádačka všeho, co se kdy lidem líbilo. Varování: To děsivé obočí, které vylézá "Spidermanovi" zpoza kostýmu vás může strašit ve spaní. ()

• Originálny negatív a všetky kópie na filmových pásoch boli zničené pri požiari archívu v 90. rokoch a film existuje len na Betacam kazete vytvorenej v 80. rokoch, na ktorej chýba prvých 16 sekúnd. Grécky distribútor Onar Films zreštauroval film a prvých 16 sekúnd použili z VHS kópie, ktorú vlastnil fanúšik snímky. (BlueNeon81)
  • Film bol v dobe vydania distribuovaný okrem Turecka len v Tanzánii. (BlueNeon81)