Zdánlivě obyčejný průběh jedné rodinné sešlosti se postupně stává metaforou sociálního a morálního stavu současného Chile. Postupně se vykreslující charaktery jednotlivých protagonistů oslavy se stávají provokativním svědectvím o celé společnosti od nástupu Pinocheta až po jeho pád. Režisér využívá kontextu státního svátku, aby zdůraznil řadu aspektů v chování svých postav, které by mohly zůstat nevyužity. Základní zápletkou je zasnoubení Macareny a Alvara, což je pouze záminka k velké oslavě. Protože každý z dospělých prožil diktaturu na vlastní kůži, má i své větší či menší tajemství, jehož odhalení nemusí být vždy příjemné. V mnoha ohledech je vykreslená situace podobná té české po politických změnách roku 1989. (Febiofest)

Damiel

80 % - Hořká vztahová komedie, která vykresluje nejen problematiku lidských charakterů, ale i komplikovaný politický systém Chile, který velkým způsobem ovlivňuje životy tamních lidí. Výborné herecké výkony a dobře napsaný scénář, k tomu poněkud soap-operový vizuál - ale celkově jsem byl spokojen :-) ()