Drama o čtyřech lidech, kteří se náhodně setkají jako svědci a účastníci vážného dopravního incidentu, a o křížení jejich osudů během čtyř hodin, které film zobrazuje. Charaktery postav jsou naprosto rozdílné a účastníci jsou natlačeni do situací, jež se snaží změnit, ale které přitom nelze ovlivnit. Nezávislý film v USA debutujícího režiséra nabízí mnohem hlubší rovinu divákova prožitku než hollywoodské tituly. Žádný silný moment v něm není obsažen prvoplánově pro samoúčelný efekt divákova šoku a postupně se zvyšující napětí nutí zamýšlet se nad tím, čeho všeho jsou lidé schopni. Působivý a poutavý snímek je natočen podle reálné události a předkládá mnoho otázek, aniž nabízí jejich řešení… (Febiofest)

kareen

Tak na tohle jim tedy opravdu neskočím. Ten nepokrytý záměr vyrovnat se slavnějším snímkům podobného ražení je až příliš očividný, navíc SPOILER nacpat do filmu pro větší efekt ne jedno, ale hned dvě umírající děti KONEC SPOILERU až příliš zavání upocenou snahou co nejvíc šokovat. Jasně, on i ten Crash, co si budeme nalhávat, je dost prvoplánová sázka na jistotu, jenže má o mnoho lepší scénář, režii i herce. Jediné, co jsem South of pico ochotna uznat je celkem slušná atmosféra, navozená takovou tou neklidně znepokojivou hudbou, ale to mi tentokrát nestačí, já jim to celkově prostě nevěřím. ()

sochoking

Koniec je hustý !!! Z neho vyplývajú dve poučné pravidlá . A to za A , ked nevieš jazyk , sed doma na riti a za B , keby si sa dobre učil , nemusiš robiť podradnú robotu ! ()

KOZEL84

Už od začátku je jasné,že pan režisér a scénárista v jedné osobě,by chtěl být Alejandro González Iñárritu.A to teda rozhodně není!Úplně nezakrytě kopíruje 21 gramů a jiné jeho filmy.Herci můžou své oscarové ambice zakopat tak 100 kilometrů pod Antarktidu (uložit k ledu),protože jejich výkony se pohybují od nejspodnější hranice průměru po naprostý hnůj.Scénář je párkrát pěkně debilní až sem si t'ukal na čelo (kalhotky,golf,astronom-astronaut,nevěsta) a nevěřil,že toto je podle skutečnosti.SPOILER!Naštěstí výsledný dojem zlepší výborný konec,kde si všichni na nevinném smolaři vybijí své frustrace a nahromaděný vztek! ()

insurgentes

Tisíckrát lepší film než cokoli, co lze vidět v oficiální americké distribuci. A srovnání s Iñárritu? Jeho 21 gramů je naprostá sračka se South of Pico nesouměřitelná, Amores Perros ještě tak mají nějakou atmosféru, danou dokonale zobrazenými reáliemi, ale není v nich tolik silných momentů, kdy člověku běhá mráz po zádech. A to říkám i přesto, že jsou pro mne Amores Perros kultovním filmem. Bohužel. ()