Hatanaka Kosaku (Kazuya Kamenashi) je talentovaný boxer, jehož problémem je však málo kuráže a veliká záliba v jídle. Kosaku se příliš přežírá a tak musí vynaložit příliš energie na to, aby pak zhubnul všechna kila navíc a vešel se do své váhové kategorie při turnajích. Vše se však změní, když Kosaku potká krásnou jeptišku Angelu (Kuroki Meisa) a zamiluje se do ní. Je rozhodnutý stát se nejlepším boxerem a vyhrát tak její srdce. Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy od Takahashi Rumiko a má devět epizod. (ChibiGirl)

Natascha

Jak psal Subjektiv, tohle dorama originalitou opravdu nepřetéká, vše je lehce odhadnutelné dopředu, žádné překvápko se nekoná. Ovšem podíl zábavnosti tohoto ve své podstatě velmi stupidního dorama je docela velký. Velkou zásluhu na tom má hlavně roztomilý Kamenashi Kazuya v hlavní roli, kterému však ani náhodou nevěříte, že by dokázal dát pořádnou ránu (aneb pojem "muší váha" tenhle hubeňour vyzvedl na úplně nový level) a to jeho přecpávání je taky poměrně bizarní (a právě proto vtipné), když vypadá o polovinu lehčí než jeho soupeři. Vůbec moje hodnocení asi vychází z toho, že mi tenhle typ japonského hraní hodně sedí a tahle póza "všichni jsme idioti a budeme se podle toho chovat", kterou tady 90% herců předvádí mi pořád ještě přijde zábavná. ()

Subjektiv

Boxerské trampoty ve filmu či seriálu mi málokdy přišly zábavné a podnětné. Ani One Pound Gospel není výjimkou. Hlavní hrdina tohoto seriálu v ringu bojuje, jak jinak, o titul japonského mistra v muší váze. Hlavním soupeřem je mu jeho žravost, která ho neustále vrhá mimo jeho váhovou kategorii. Tato žravost je jedním ze zřídel "komických" situací. Náš borec však netouží jenom po titulu, ale také po jedné ženě. Ovšem jeho sok v lásce není jen tak někdo, je to Bůh sám. Ano uhodli jste, objektem jeho tužeb není nikdo jiný než jeptiška, překrásná sestra Angela... Ale to by bylo, aby se náš žravý šampion nepokusil složit Boha na K.O... Z tohoto popisu již jistě tušíte, že nečekanými dějovými zvraty, napětím či originalitou toto dorama zrovna nepřetéká. Na specifický herecký projev, který je snad pro tento japonský televizní útvar bežný, se mi zatím nepodařilo zvyknout. Doufal jsem tedy, že se mi aspoň podaří pořádně se zasmát. Omyl. Lepší **, a to lepší jen proto, že sestra Angela je pohledné děvče. ()

loveless

Hatanaka má talent na box, ale závodí v muší váze, takže tenhle hubeňour, co má pořádný apetit, má pořád problém udržet svou váhu kolem 50 kg. Nikdy jsem se o box nezajímala a tak mi přišlo, že ho chudáka někdo musí zlomit nebo tak něco, natož aby někoho dokázal zmlátit - ale vzhledem k tomu, že tyhle kategorie existují, tak to asi možné je. Hatanaka je taky tak trochu idiot a když potká krásnou jeptišku sestru Angelu, na první pohled se do ní zamiluje a vlastně ho do určité chvíle ani nenapadne, že jeptišky nechodí na rande. Kame i Kuroki Meisa jsou hezcí a kdyby byly hlavní role obsazeny jinak, určitě bych musela o dost snížit i tak lehce nadsazené hodnocení. Další naprosto šílené jdorama, které sice není příliš originální co do zápletky, ale určitě má potenciál a já jsem se u něj chvílemi celkem nařehtala. ()

ainny

S Kamenashim mám trochu problém, není mi nějak extra sympatický. Nebo si to aspoň myslím do chvíle než začnu na něco s ním koukat. Pak najednou zjistím, že mi vlastně nesypatický není a že mě i baví. Box spíš nesnáším než snáším, ale ta žravost hrdiny mi byla hodně blízká a cítila jsem s ním. :^))) A proč jsem si seriál teda pouštěla? Jednoduchá odpověď - hlavním důvodem byla Kuroki, která se mi moc líbila v obou dílech Vran a i jako jeptišce jí to moc slušelo. Jinak jde o dílko průměrné, nicméně jsou tam pasáže, které pobaví a vidět se dá, i když box nesnášíte stejně jako já. BTW Kamenashi má "typický" boxerský nos. ()

Zíza

Mé hodnocení je přesn někde mezi Natashou a Subjektivem. Štvala mě ta infaltilnost a nesnáším, když se někdo obrací na Boha jako na toho jediného. Box také nijak extrémě nemusím. Jedlíky, hubnutí, nabírání váhy také ne. Ale Kamenashi je tady takový roztomilý, že prostě vám dokáže vykouzlit úsměv. Pro druhé pohlaví je ti zase překrásná Kuroki Meisa. Naprosto průmerné dorama, které nesází na herecké výkony, ani na příběh, ale na obličejíčky hlavních představitelů, a to se docela vyplatilo. Být tam někdo jinej, hodnocení jde níž a níž. Samozřejmě najdou se tu i světlé chvilky. Znáte to: "Kdo hledá najde." Přeloženo. ()