Šinreigari: Ghost Hound

(festivalový názov) (seriál)
  • Japonsko Šinreigari: Ghost Hound (viac)

Čtrnáctiletý Taró Komori, který žije s rodinou v městečku Suiten, byl před jedenácti lety spolu se svou starší sestrou unesen. Policie sice únosce vypátrala, ovšem toho na útěku srazilo auto. Než byli sourozenci objeveni, dívka zemřela. Brzy po této události spáchal sebevraždu jeden z čelních přestavitelů místní náboženské sekty, a tak se začaly šířit zvěsti, že spolu obě události souvisejí. Sebevrahův syn Makoto nyní navštěvuje stejnou školu jako Taró. Do Suitenu se nedávno z Tokia přistěhoval se svými rodiči Masajuki, který se o Taróa a Makota živě zajímá. Co mají ti tři společného? A co se skrývá za zdánlivě poklidnou tváří Suitenu? (yenn)

Cedr

Toto anime by si možná zasloužilo o pár dílů víc. Hned od začátku je budována solidní atmosféra a postupně poodkrýván docela dost poutavý příběh. Než se ale nadějete, tak zjístíte, že máte za sebou už pěknou řádku dílů. Děj akorát nabral ty nejlepší obrátky, ale vy si uvědomíte, že už brzy bude chtě nechtě přijít nějaký závěr. A taky, že ano... To je škoda, námět by se dal bez problémů natáhnout možná až na dvojnásobnou délku. Za poměrnou uspěchanost v závěru tedy "jen" čtyři hvězdičky. ()

skretik

Veľmi zaujímavé anime, ktoré sa dosť zaoberá psychológiou a nielen psychológiou postáv, ako je tomu v iných anime :)... Ide aj o psychológiu ľudí a rôzne stavy vedomia či podvedomia. Ja som (opačne ako píše Cedr), veľmi rada, že anime nemalo viac dielov, lebo by to bolo len príliš zbytočne prekombinované, takto to malo hlavu aj pätu a človek sa nestačil nudiť a neboli tam ani zbytočné fillery. 4+ ()

Orina

Seriál hned v úvodu začne budovat poměrně výjimečnou atmosféru tajemna. Hudební doprovod je zážitkem. Nicméně konec byl uspěchaný, příliš tuctový a veškeré vybudované napětí a mrazivá atmosféra byla rázem fuč. To, na co jsem se těšila nejvíc (co řikala sestra Tarovi před školou, proč před ním utíkala) jsem se stejně ve finále nedozvěděla. Obrovská škoda! ()

VanTom

Mysteriózní, výrazně civilní anime seriál - propátrávání vzpomínek na dávný únos a smrt starší sestry, mimotělní zážitky, nejasné vidiny duchů, halucinace, psychologický výzkum, biologické experimenty a v neposlední řadě nebezpečná náboženská sekta. Pomalé nedobrodružné tempo vyplývá z častého důkladného vysvětlování různých (pa)vědeckých teorií a výrazně prohlubuje atmosféru tajemna, stejně jako realistický výtvarný styl a především úžasná zvuková složka se všemi těmi ruchy, šumy, tichými pauzami, modulovanými efekty a "hudbou". Konec byl trochu o něčem jiném, než co řešily úvodní díly. ()

zelvopyr

Dobrá atmosféra, teze podané tak, že neurazí ani inteligentnějšího. Mystérium mimotělních zážitků nám celou dobu předkládá dvě stránky -- můžeme jej sledovat z pohledu duchovního nebo materialistického (nepíšu vědeckého, tam bych to bral přeci jen poněkud s rezervou). Pracuje se s poměrně málo propracovanou "animací na pozadí": tedy sice kresba je velmi dobrá, ale vládnou statické záběry, mluvící člověk hýbe pouze rty a desítky lidí na pozadí zmrzly v pohybu... Zato vjemy na pozadí dosažené ambientními zvuky, přimíchané delta vlny a ruchy, to vše dobře zapadá a povedlo se. Napínavé, rozuzlení bylo sice menší pecka než zbytek, ale plnou známku seriálu přeci jen dám... ()