Sally Linden (Annabeth Gish) je spisovateľka, ktorá žije v šťastnom manželstve s Leonardom (Callum Keith Rennie) a dospelou dcérou Aimee. Pri hrabaní sa v haraburdách v pivnici nájde denník, ktorý si viedla, keď bola raz členkou poroty. V roku 1993 sa na Havaji konal súdny proces s Theresou Nichol (Chandra West), ktorá bola obvinená z vraždy turistu. S manželom Vincentom (Hugh Dillon) sa totiž živili okrádaním turistov. Sally ako jediná verí v Theresinu nevinu, pretože vie ako sa cíti žena utláčaná despotickým manželom. Práve kvôli problémom s manželom príde v deň rozsudku na súd o 5 minút neskôr a je tak vylúčená z poroty. Zvyšok porotcov pošle Theresu na 30 rokov za mreže. Sally po nájdení denníku začne mať výčitky a po 11. rokoch navštívi Theresu vo väzení. Zistí, že s ňou má veľa spoločného a púšťa sa do prešetrovania jej prípadu. Zistí, že súdny proces nebol úplne v poriadku a postupne sa dozvie ďalšie šokujúce informácie.

Film je nakrútený podľa skutočného príbehu a podľa knihy kanadskej spisovateľky Lindy Spalding "Who Named The Knife", ktorá je čiastočne autobiografická. Alternatívny názov filmu je "Murder On Her Mind". (krny)

Martyjoker

Prvních 45 minut filmu se dalo stáhnout max. na 20 a naopak posledních 20 minut mělo být spíše v oněch 45 minutách. Námět byl zajímavý, za něj dávám 2 hvězdy, ale zpracování se nepovedlo. Schopnější tým by z toho mohl vykřesat mnohem více!! Na druhou stranu nemohu říct, že sledování tohoto filmu byla ztráta času... ()

subic

Dávám 3 hvězdy, protože mě Annabeth Gish, kterou si kromě Akt X nepamatuju ve větší roli, velmi mile překvapila. Nutno podotknout, že první polovina filmu je dost taková blátivá a rozvláčná a může dost znechutit celkový dojem, druhá půlka je na tom o poznání lépe. ()

Dino07

Člověk někdy udělá fatální chybu a už to prostě nejde změnit. Proto si musí dát pozor na to, jak se v jistých situacích zachovat a snažit se takových momentů vyvarovat. Zde jsme mohli vidět hned několik takových chyb…. Myšlenka dobrá, ale zpracování trochu drhlo. 50% ()