Osmadvacetiletý Brian Weathersby (Paul Dano - hvězda oscarového dramatu Až na krev) rozhodně není obyčejný muž. Živí se jako prodavač vysoce kvalitních švédských matrací, a coby bratr dvou velice úspěšných sourozenců ví, jaké to je, být v něčem pozadu. Jeho práce ho nebaví ani neuspokojuje. Navíc se právě upnul na myšlenku, že při hledání svého místa v životě by mu nejvíce pomohlo, kdyby adoptoval čínské dítě. A k tomu ho ještě sleduje jakýsi podivný bezdomovec, který zjevně nemá zrovna nejčistší úmysly. Ale Brian není v nezávislé romantické komedii, jež byla debutem režiséra Matta Aseltona, jediným neobvyklým patronem. Do obchodu totiž přichází Harriet s tváří Zooey Deschanelové a jen už svým ulehnutím a usnutím na jedné z vystavených postelí dává jasně najevo, jak moc do tohoto příběhu zapadá. Každopádně Brian se do dívky okamžitě zamiluje. A jeho city nepoleví ani v momentě, kdy kráska, která si nechává přezdívat Happy, se při zmínce o adopci malého asijského drobečka téměř pozvrací děsem. Je zjevné, že je zde pár věcí, na kterých bude nutné zapracovat. (oficiálny text distribútora)

Gereth

Mám rád tento typ filmů. Obyčejní lidé obtěžkaní neobyčejnými životními břemeny. Se svými vlastními životními cíly, se svým vlastním náhledem na svět a svým vlastním způsobem, jak se s tím světem vypořádat. Už jen samotná Zooey Deschanel je vždy zárukou nějakým způsobem zajímavého filmu nebo přinejmenším zajímavé role a ani zde jsem nebyl zklamán. Otázky, proč hlavní hrdina zrovna chce adoptovat čínské dítě, proč jeho brácha nevěří ženám, proč jeho táta nechápe, že někdo nemá sekretářku, proč otec jeho přítelkyně chodí stále k doktorovi se zády i když s nimi údajně nic nemá a další podobné, mi přijdou absolutně mimo. Každý z nás je jiný, má své vlastní obavy a své vlastní myšlení. Jsem rád že se takové filmy stále točí. Dávají člověku pocit, že ne každý musí být normální(Ona taky většina lidí není, i když by si to třeba zoufale přála), že se s tím dá žít a že to ve skutečnosti nemusí být něco špatného. Jen je potřeba se nesmířit s osudem, který vám ostatní přidělí a pokusit se "plavat". Jediné co mě mrzí, že to nebylo pořádně dotažené. Spousta náznaků a načrtnutých cest, ale žádné pořádné vyvrcholení. Ale možná už jsem pouze zblblej z průměrné filmové tvorby a klasické hollywoodské výstavby příběhu, tak, jak se na mě každodenně hrne ze všech stran. // 70% ()

Necrotongue

Nebudu si hrát na hrdinu a otevřeně přiznám, že jsem některé myšlenkové pochody tvůrců snímku prostě nepobral. Tím zajímavější je fakt, že jsem se nenudil, z dlouhé chvíle jsem si neplánoval činnost na následující dny, a ani jsem neffwoval. Já jsem se u této podivnosti totiž vcelku dobře bavil, ale kdyby se mě teď někdo zeptal proč, neuměl bych odpovědět. I pro mě je to záhada. Předpokládám, že mi kromě obsazení musela sednout i nálada tohoto filmu, který byl po celou dobu zvláštní a v určitých chvílích až bizarní. Každopádně platí, že se tu vynořily dvě výrazné otázky, na něž mi nikdo nenabídl odpovědi. Tady jsou. Proč by svobodný, osmadvacetiletý, bílý heterosexuál bez pedofilních sklonů žádal o adopci čínské holčičky? Z jakého důvodu se tu vyskytoval útočný bezdomovec? No, je vidět, že by se nedůvtipnému jedinci, jako jsem já, hodily nějaké vysvětlivky. / Poučení: Les je plný nebezpečí: lišky, vlci, medvědi, opilí myslivci, klíšťata, střízliví myslivci. ()

zdepapepa

Taková odpočinková nezávislá pohodovka. Bylo zde předesláno slovíčko weird, které i používají postavy. Dal by se tak označit celý film motivace lidí k některým činům je občas lehce zarážející či nepochopitelná, ale když se člověk nechá unést proudem pohodové hudby a klidné kamery, která se občas neobtěžuje ani hýbat, když zrovna herec odběhne mimo záběr, dostane se mu v míře vrchovaté relaxační atmosféry podobně jako kdyby diváci leželi na jedné z těch švédských postelí. Z herců nikdo extra nevyčuhuje, snad by se jen hodilo zmínit, že tento film nejspíš obsahuje první filmovou scénu nahé Zooey Deschanel. Jako režisérský debut hodnotím za 3*, být to nějaký zavedený režisér, asi bych šel níže. ()

Arsenal83

Príjemný film s možno nudnejším námetom - kto by už chcel adoptovať Číňana, či ich niet už všade dosť? Z romantickej komédie sa stáva skôr taká veľmi jemne dramatická trocha romantika prejavujúca sa u Deschanelovej voľným padaním zbytočných zvrškov hlavne pri bazénoch, veľký humor tu ale nie je. Film pôsobí ako súbor scénok, ktoré akosi uliali do seba a hoci mnohé nemajú s pointou filmu nič a nevedia, čo chcú povedať, stále sa človek dokáže cez to preniesť, pretože hlavná predstaviteľka je vo forme a vo väčšine obrazov. ()

peetriss

Lze souhlasit s názory, že Gigantický je opravdu divný film, a myslím tím divný v dobrém i špatném smyslu slova. Především zde chybí z pohledu diváka ten správný náboj. Jedná se o další nezávislárnu, kterou svým kouzlem povytáhla skvělá Zooey Deschanel a spolu s ní i výborný John Goodman. 50% ()

• Scenár niekoľko rokov chradol, kým sa film dostal do produkcie, Aselton uviedol, že najnáročnejšou časťou tvorby filmu bolo obsadenie dvoch hlavných úloh Briana (Paul Dano) a Harriet (Zooey Deschanel). (Arsenal83)
  • Príbeh je založený na skutočnom Aseltonovom detskom želaní, aby si jeho rodičia adoptovali čínske dieťa. To sa síce nestalo, ale jeho mladší brat si takéto dieťa skutočne adoptoval neskôr. (Arsenal83)
  • Aselton si vybral názov Gigantický, pretože „v [slove] je nevinnosť“ kvôli jeho používaniu malými deťmi na opis niečoho fantastického. (Arsenal83)