Po obdržení tajemné masky začíná Ellen Morris věřit, že je pronásledována zlem, které se nazývá NIGHTMARE MAN. Ellenin muž Bill se rozhodne ji zavést do nemocnice. Během cesty ale autu dojde benzín a tak Bill podnikne pěší cestu na benzínku, nechávajíc Ellen samotnou. Když se objeví "Nigtmare Man", žena utíká do lesu a zde natrefí na chatu, kde poprosí o pomoc. Začíná boj o život. (LIVINGDEAD)

Lateef

Pochopím, když někdo ohodnotí odpadem!, ale zároveň budu respektovat i čtyři hvězdičky, protože tohle jednoduše nemůže sednout každému stejně. Dobrou hodinu to vypadá na klasickej horůrek s maskovaným šaškem a partou mlaďasů, herci jsou sice podprůměrní a chovají se víc než nelogicky, ale občas je to provoněno slušnou lekačkou nebo obstojnými mordy. Jenže pak se to všechno totálně zvrhne, celou dobu jsem si myslel, že budu moct napsat, že pointu jsem odhalil po patnácti minutách, ale přiznám se, že takový finiš jsem nečekal. Film se z hororového béčka zvrtne skoro až do Příběhu ze záhrobí, kdyby na mě vybafnul Crypt Keeper, vůbec bych se nedivil. A mně se ten konec nakonec vcelku líbil. Navíc je tu několik spoře oděných holek plus scéna předstíraného orgasmu. Jo, docela mi to sedlo. /After Dark HorrorFest 2007/ ()

PetrPan

4 hvězdy, které nakonec dávám, si Nightmare Man rozhodně nezaslouží, ale tak nízké hodnocení, které má tady, taky ne. Horor natočený s jemnou ale pozorovatelnou dávkou sebeironie a který se netváří jako nějaký hororový kult šlape nejprve ve vyšlapaných cestičkách typického slasheru a to průměrně zručně, že by byl v něčem výrazně slabší než filmy podobné kategorie jsem si nevšiml, výrazně debilní chování postav překračující hororové zvyklosti se taky nekonalo, herci byli rozhodně příjemnější než třeba v Dark Ride nebo Lake Dead a černohumorné vložky byly opravdu zábavné. Navíc dějový zvrat , který mění slasher v něco jiného byl zvládnutý dobře a přesně mi zapadl do obrázku, který jsem si o Muži z nočních můr udělal, totiž, že se prostě nebere vážně. ()

oli.G odpad!

J*A*S*M doporučuje film okolo 65. minúty vypnúť, ja odporúčam ho ani nepozerať. Zlí herci by v slasheri až tak nevadili, ale formálna stránka je hlboko pod úrovňou, na akú sme v After Dark filmoch zvyknutí. Kamera pripomína skôr markizácke Vilomeniny, než ostatné filmy zo série. Fakt nechápem, čo v tejto osmičke táto sračka robí. Chvíľku sa na tom dalo celkom dobre smiať, ale hodinu a pol?? Stovky amatérskych filmárov majú na YouTube lepšie diela. ()

Campbell

Kanefsky? Tohle natočil ten génius co natočil Theres nothing out there? Hororovou komedii kterou miluju? Sakra. Ne nebylo to nejhorší ale čekal jsem o něco víc tohle bylo ale celkem o ničem. Lidé v chatce atakuje monstrum. Nic originálního ale čekal jsem teda že se budu daleko více bavit. Krve je celkem dost, na takovej film. Herci jsou jako vždy tupí a zábavnost minimální. Aspon teda že pár scén ušlo. Ale nic extra. ()

JASON_X

Už dlouho jsem ve filmu neviděl tak nesympatické herce. Uječená neurotická hysterka, její muž slizák s podivným přízvukem, osazenstvo chaty sestávající ze samých vylízaných retardů, jejichž plky jsem musel proklikávat, jinak by mi explodoval mozek. Kvůli nečekané poslední čtvrthodině ale nedávám odpad. ()

• Tiffany Shepis (Mia) a Hanna Putnam (Trinity) sa navzájom zastupovali v scénach, v ktorých bolo treba behať. (beso74)
  • Režisér a scenárista v jednej osobe, Rolfe Kanefsky, napísal scenár za 7 dní. (beso74)
  • Richard Moll (kapitán McCormack) pracoval na natáčaní len jediný deň. (beso74)