Věra Galatíková v hlavní roli televizní hry o osudech slavné divadelnice Elišky Zöllnerové... V televizní hře režiséra Otakara Koska z roku 1986 se ocitneme ve městě, do nějž přijíždí kočovná Köllnerova divadelní společnost. Principálka (V. Galatíková) angažuje nového herce Eduarda (P. Skřípal) i jeho milenku Marii Pospíchalovou (J. Janěková) a přibere i zběhlého studenta Václava (V. Vydra). Starosta města (J. Karlík) však komedianty nevidí rád a odmítne jim dát povolení. To principálka získá až díky přímluvě okresního hejtmana (K. Vochoč). Představení však nejsou úspěšná a nespokojení herci se bouří. Diváky zaujme až Gogolův "Revizor" s Václavem v hlavní roli, tento zájem však bohužel netrvá dlouho. Herci nakonec začínají společnost jeden po druhém opouštět… (Česká televize)

dr.fish

Tomuhle já říkám "krásný film". Galatíková a Cupák předvedli své herectví a já se modlil, aby to s nimi dobře dopadlo. A s celým tím jejich ansámblem, samozřejmě. A rozjasnilo mi to den. 100% ()

quokam

Atraktivni tema prvnich kocovnich divadelnich spolecnosti, takova Nejista sezona 19. stoleti. Jen obcas dostala a dostavala takovyto prostor skvela herecka VGalatikova, ceska kinematografie zustala hodne dluzna jejiho talentu. Podpiral ji hlavne Cupak s Vydrou. Nevyhodou je vsak jiz patrny zub casu kousnuty do technicke kvality prenosu. 5/10. ()

Gemini

Herecký koncert Věry Galatíkové a dějepisná sonda do dob obrozeneckého divadla, života potulných hereckých společností, stejně jako usedlé společnosti měšťanské, a v neposlední řadě též do lidských charakterů. Hvězdný první milovník, zasloužilý komediant, ohnivý playboy a bohém, mladíček omámený potleskem publika, ti všichni jsou zde. A spolu s nimi i matka principálka, která by za ně dýchala...do chvíle, dokud oni nepřestanou dýchat pro svoji a hlavně její divadlo. Nejde o film na nedělní posezení u kávičky, ale o to více pozornosti by si zasloužil. Dávám 80%. ()

• Klier (Svatopluk Matyáš) několikrát zakřičí slovo „šnajdrovat“. V divadelním slangu se tak nazývá situace, kdy se musí rušit představení kvůli nedostatku diváků. (Laliss)
  • Natáčelo se v severomoravském městě Příbor. (zuzelsa)