Jeff Dunham: Spark of Insanity

Scenár:

Jeff Dunham

Účinkujú:

Jeff Dunham

Druhé vystoupení známého amerického břichomluvce Jeffa Dunhama, které vyšlo na DVD. Obsahuje osmdesát minut plných scének ve kterých kromě Jeffa vystupují jeho oblíbené postavičky Peanut, Walter, Jose Jalapeno, Achmed the Dead Terrorist a Melvin the Superhero. Značná část tohoto vystoupení je dostupná na serveru YouTube a je možné, že je budete znát, ale styl Jeffa Dunhama a jeho břichomluvecké kvality zaručují, že i po několikátém shlédnutí se zhluboka zasmějete. (Plague.)

Fat'Fatal

Druhé DVD slavného břichomluvce Jeffa Dunhama je na téměř stejné vlně kvality jako to předchozí, tudíž skoro dokonalé. Poprvé se nám představuje vynikající postavička Achmeda, ale nejvíc z tohoto záznamu musím vypíchnout scénku s Achmedem, kdy Achmed opravuje Jeffa při vyslovení svého jména :-) Seznam: Jeffova příhoda (4*), Walter (5*), Achmed (5*), Melvin (3*), Peanut (5*) a José Jalapeňo on the steek (4*). // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

BuryGol

U prvního filmu jsem padal smíchy ze židle, u tohohle to nebylo jinak! Jeff ukázal, že je břichomluvec číslo jedna! Bubba J. mi tady vůbec nechyběl, Achmed je kapitola sama o sobě (prostě geniální) a Melvin mě nijak nenadchl. Nejdokonalejší jsou pořád Walter a Peanut, ale José Jalapeňo (on a stiiick) jim "šlape" na paty. ()

Jardys88

Naprosto naprosto nepřekonatelné vystoupení. Tiše doufám že se jěště někdy dočkáme dalšího jeho vystoupení na DVD. Donutí vás řvát smíchy. Nejvíce se mi líbilo v tomto jeho vystoupení, že si dokázal udělat i velmi povedenou legraci z terorismu. Přesto jaká je amerika vcelku puritánská a o hodně tématech se nebaví, Jeff si z nich udělá srandu, přidá pár obscénních přirovnání a spoustu velmi ale velmi jadrných nadávek nejtěžšího kalibru. A kdo si nezamiluje aspoň Waltera, Josého nebo Peanuta není pro mne člověk. ()

Angelino

Je naozaj výborný. Výborne zvládnuté dialógy, postavy ako žívé, (u mňa vyhral Peanut). Obsahovo som sa poväčšinou tiež bavil výborne, dokáže si robiť srandu aj zo seba aj z američanov aj z aktuálnych medializovaných "problémov" vo svete. Niekedy sa mi to však tematicky zdalo byť hodne "na hrane", prípadne aj za a teda za obsah (nie formu) uberám jednu hviezdičku, ()

Okara

Jednoho z nejlepších břichomluvců pod sluncem políbila múza a on dostal nápad, udělat si vlastní show. Nebylo to nic těžkého, stačil jeho um a pár postaviček na ruku. A ejhle, jeden z nejvtipnějších internetových pořadů je na světě. Parádně vybraný humor by salvy smíchu nejen v publiku vyvolal i sám o sobě, avšak v (mono)dialogu druhotných hrdinů a Jeffa vyvolává smích daleko větší, že se už nedá počítat na decibely, ale na počet vybrečených slz. Jedna postavička lepší než druhá, každá má něco do sebe, avšak i přes masovou celebritu Achmeda, já osobně jsem si nejvíce oblíbil Peanuta. Nejen díky atypicky komickému vzhledu, nebo vynikající formě, především zvuků, ale díky volbě sebekritického humoru, která už pomalu nese pečeť záruky pobavení. A i dnes po letech, kdy jsem měl možnost tuto dokonalou prezentaci lidského umění zhlédnout poprvé, kdykoli se na ni podívám znovu, opět si pobrečím. A smutkem to věru není. 80% ()

• Pozadí scény se během představení s každou loutkou mění. (c.tucker)
  • V komentáři na DVD Jeff Dunham popsal, že loutka Melvin the Superhero Guy má upravené obočí tak, že se každé pohybuje vůči sobě opačným směrem. (c.tucker)