Hlavný seržant Noh z kriminálneho oddelenia prichádza v sprievode kolegov do jednej z tajných vojenských základní, aby vyšetril niekoľkonásobnú brutálnu vraždu devätnástich vojakov. Celkový stav v pohotovosti bol 21 vojakov, pričom jednému z nich sa podarilo prežiť, no práve ten sa vzhľadom na situáciu stáva podozrivým číslo jeden. 21. je doposiaľ nezvestný. Nakoľko je väčšina dôkazov, či už účelovo alebo nie, na príkaz nadriadených zničená, neostáva vyšetrovateľovi Nohovi nič iné, ako postupne čítať osobné denníky rôznych vojakov. Podarí sa mu tak rozlúštiť tajomstvo tragédie, ktoré postihlo tamojšiu vojenskú základňu? Bohužiaľ, neubehne dlhý čas a bude musieť riešiť omnoho závažnejší problém. (*CARNIFEX*)

tombac

Provazce deště bičují bunkr uvnitř demilitarizovaného pásma. Vojenská jednotka vniká do temných chodeb za svitu baterek na samopalech. A kdesi dál tiše prýští na podlahu krev z mrtvých těl... Ano, napjatě očekáváný horror od režiséra R-Pointu je konečně tady. Nadějný kousek, v který jsem doufal, že vleje trochu životodárné tekutiny do žil umdlevajícího korejského horroru. A režisér Kong Su-chang nezklamal. Stejně jako v případě předchozího mysteriózního dílka zůstal svůj, jeho film se v rámci žánru vymezuje, není dopředu čitelný, což je při rozplétání záhady, co se na vojenské základně vlastně stalo, jeho výhoda. GP506 není čistý horror, balancuje na pomezí tohoto žánru a mysteriózního dramatu. Staví na napětí z neznáma, vyhrocených situacích a nechronologickém vyprávění. I přes pár nepravděpodobností se jedná o solidní nadprůměr. Pokud budou mít nové korejské horrory podobnou úroveň, zlobit se ani trochu nebudu. 7/10 ()

LIVINGDEAD

Nesnáším Thajské, Korejské, Japonské, Čínské..... všechny šikmooké horrory, kde poletuje napudrovaná bílohubá vlasatice. Ve filmu G.P.506 bílohubá vlasatice nebyla a to byla možná škoda......Ještě se mi nestalo, abych se musel podívat na horror s 3 přestávkami, jako se mi to stalo u tohoto filmu! Příběh neměl ani hlavu ani patu. Infikovaný, nakazí další a další, vše na jedné základně......více keců než akce. Film se až neskutečně táhne! HORROR? V žádném případě! Spíše mi to připomínalo ruský válečný film, kdy v bunkru leží pár vojáků, čekající na posily ruské armády! Dávám jedinou hvězdičku a to za kvalitní "ZVUK"! ()

Campbell

A je to tady znova. Film z Jižní korei na který se těším. No a jak by čert nechtěl, vůbec mě to nebavilo. Film vypadá děsně cool, s parádníma vojclama. Ale ty vojáci jsou tak tupý a ustrašení že jsem si chvíli myslel že to jsou jen nějací mentálové. Fakt bych si to dokázal představit jinak. Navíc ani herci nebyly vybrání zrovna štastně. Jediný co na filmu oceňuji je atmosféra která se držela skoro až do konce filmu, ale film nemá žádnou lekačku takže je atmoška stejně na prd. ()

EvilPhoEniX

Zvláštní film, mám rád horory o uzavřeném prostředí kde je skupina lidí, zde to jsou vojáci a panuje zde agresivní virus, který je nutí se navzájem vraždit. Film má dokonce i vysoký rozpočet, perfektní gore scény, fajn akci, super masky, ale prostě dvou hodinová stopáž filmu škodí, našlo se zde pár hluchých míst, napětí jsem zde také velmi postrádal, takže kvůli tempu jsem si film moc neužíval, což je škoda, po formální stránce velice slušná záležitost. 60% ()

J*A*S*M

Tak, Kubíku, ještě jednou: "Nekoukej se na ty asijský horory, fakt ne! Dobře víš, že se u nich nudíš.." Opět jsem podlehl zvědavosti a ucházejícímu hodnocení a sehnal jsem si tenhle docela nadějně vyhlížející korejský snímek. Proboha, proč se to snažilo vyprávět tak složitě? Proč to mělo dvě hodiny? Proč vypadaly všechny postavy stejně ( :-D ) ? Prostě jsme měl s G.P.506 podobné problémy jako s ostatními horory z východu. Ale na druhou stranu uznávám, že technické provedení je moc pěkné, a i nějaké zajímavější krvavé momenty se najdou, což to u mne vytahuje alespoň na slušných 5/10. ()