Královské výstupy

(neoficiálny názov)
  • USA King Lines
všetky plagáty
USA / Kanada, 2007, 64 min

Další kolaborace produkčních společností Big Up Productions a Sender Films nám ukazuje profil jednoho z nejlepších lezců současnosti - Chrise Sharmy. Vydejme se spolu s jeho lezeckými partnery na Mallorcu, kde si za svůj projekt vybral 20 metrů vysokou sklaní bránu vyčnívající přímo z moře. Ochutnejme, jaké je lezení na bizardních skalních útvarech v neprobádaných končinách Venezuely, 2-3 dny chůze od nejbližší civilizace. Na trochu klasického sportovního lezení se podíváme do Francie a amerického Utahu. (Saku)

Karlitooo

Tento dokument zachycuje /a to velice dobře/ - krásnou anti-neurotickou filosofii a zároveň posun nejen obtížnosti ve sportovním lezení, na amíky povedené ()

kolly13

Od extrémních výkonů lezců po znuděného diváka u dalšího výstupu, jenž si říká, proč tolik úsilí? Nechytlo mě to a je spousta zajímavějších dokumentů (The Dawn Fall, All I can, Touching the Void, sympatické Free Solo a hlavně The Valley Uprising). ()

DannyVlk

Dokument o lezení, který musí bavit i nelezce, kteří mají alespoň trochu cit pro přírodu. Sharma je jak jinak než úplně skvělej a taky proto se řadí mezi mé nej lezce. (Kam se na něj v jeho pohodářství hrabe uřvaný Ondra - doporučuji La dura dura)... Tak ještě aby nám něco natočil než ho úplně předběhne nynější generace mladých lezců, kteří jsou zase o fous lepší než on. Venga, venga! :) ()

burg

Téměř povinnost pro lezce, ale i ostatní. Pro všechny, kdo rádi překonávají překážky a zkoušejí posunout své hranice dál. Sám občas lezu na umělých stěnách a v podání Chrise Sharma vypadá lezení tak jednoduše, že si občas říkám kde dělám chybu.. Holt zkušenosti a hromada nalezených tras:) ()

Choucas

Rozhodně neuvěřitelné co Chris Sharma a jeho přátelé vylezou, vyskočí a kde se udrží. Krásný místa a perfektní výkony špičkovejch horolezců. Ale zbytečně dokumentární :( ()

TylerD.

Jako každý podobný tématický dokument je hodnocení silně zvýšené lidmi, kteří onen koníček dělají. Když si vezmu filmy, které mají 85 % jako teď tohle, je to silně přemrštěné. Zpracování dokumentu není ničím výjimečné, osoba Chrise zajímavá je ale to asi není žádné překvápko :) ()