Královské výstupy

(neoficiálny názov)
  • USA King Lines
všetky plagáty
USA / Kanada, 2007, 64 min

Další kolaborace produkčních společností Big Up Productions a Sender Films nám ukazuje profil jednoho z nejlepších lezců současnosti - Chrise Sharmy. Vydejme se spolu s jeho lezeckými partnery na Mallorcu, kde si za svůj projekt vybral 20 metrů vysokou sklaní bránu vyčnívající přímo z moře. Ochutnejme, jaké je lezení na bizardních skalních útvarech v neprobádaných končinách Venezuely, 2-3 dny chůze od nejbližší civilizace. Na trochu klasického sportovního lezení se podíváme do Francie a amerického Utahu. (Saku)

vykur!

"Její odchod mi dal najevo, že tu jsme jen na určitý čas. Nevíme kdy se náš čas naplní, kdy zemřeme, takže pokud musím něco důležitého udělat. musím to udělat teď." ()

Jara.Cimrman.jr

"Jen hlupák jako já leze při velkých vlnách." Když uvidím pěknej kopec, šutr nebo útes, tak si ho vyfotím a ani mě nenapadne nějak ho zdolávat. Kdybych však byl o metrák lehčí, měl na konci končetin přísavky a netrpěl závratěmi, tak by měl mistr světa v padání Sharma velkou konkurenci. Já se tedy přiznám, že se mi to lezení líbilo, příroda byla fantastická a obsahovalo to i nějaká moudra. Například jsem se dozvěděl, že život plyne rychle a že spadnout hlavou na skálu může bejt nebezpečný. To je skutečně k zamyšlení. ()

Pethushka

Hodně se klaním, hodně zírám a trochu si ťukám na čelo. Dokument jsem zhlédla hlavně kvůli tomu, že se natáčel na mé milované Mallorce. V horolezectví si nijak nelibuji, ale ráda koukám na nové věci a ráda obdivuji to, co bych já nejspíš nikdy nedokázala. Líbí se mi s jakým zapálením do toho Chris Sharma jde. Z filmu bych řekla, že to má v hlavě opravdu srovnané, ikdyž některé kousky vypadaly opravdu nebezpečně...je to borec! ()

robbiee

[imdb: 8.7/10] | me: Výborný dokument a o výbornom lezcovi. Veľmi príjemné spravovanie s množstvom vynikajúcej kamery, krásnej prírody a brutálnych výkonov. Je to obdivuhodné, je to neuveriteľné. Chris Sharma je veľmi sympatický pohodový týpek, ktorý nás spolu s jeho kamarátmi sprevádza na miestach, kde lezenie nadobúda úplne iný rozmer a charakter. Nadšenie, nadpriemerné výkony, ... proste radosť pozerať. ()

Ded@M@tes

Šel z toho mráz po zádech, osobně bych daleko nevylezl. Největší hvězda lezení Chris Sharma a přenádherná krajina. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

sochoking

Nádherné, úchvatné, bombastické... život na končekoch prstov ! Chris Sharma posúva hranice lezenia. Pre mňa toto bol veľmi silný emočný zážitok. Krásne a nenútene vysvetľuje, osvetľuje a objasňuje bez užívania technických výrazov či stupňov obtiažnosti, takže tento prenádherný dokument si vychutná i laická nelezecká verejnosť. Doporučujem! ()

Chrustyn

Krásné záběry nádherných exteriérů a obdivuhodné horolezecké výkony, pokud vám tohle stačí ke spokojenosti, 1-2 hvězdy si přidejte. ()

heyda

Dobrý dokument o vynikajícím horolezci nebo skálolezci nebo nevím, jak se tomu říká :-))) Přesto si myslím, že kamera mohla být stylovější a akčnější. Nemám z toho prostě stoprocentní pocit. Je to dobré, zajímavé, ale nikoli úchvatné, což bych u dokumentu s tak vysokým hodnocením čekal. ()

maseer2

božský Chris Sharma nám ukazuje, že lezení je jedním z nejkrásnějších sportů na světě.. jako příležitostnému lezci amatérovi mi zůstává rozum stát nad tím, jaké neskutečné prasárny je tenhle sympaťák schopen vylézt.. klobouk dolů!!! P.S.: škoda, že ta kamera tak zkresluje.. nedokážu si představit, jak ty šílené převisy vypadají na vlastní oči.. ()

zipper111

Neskutečné. Sharma je doopravy borec, krásné scenérie, další z vynikajících lezeckých filmů o jednom z nejlepších lezců co kdy lezl na této planetě. Ten kdo leze tak ví, jak ve skutečnosti těžké tydle "težce vypadající skály" jsou...mnohem-MNOHEM- težší než vypadají :D Respekt ()

kapsomut

Výborný sportovní dokument. Ty chlapy tam mají sílu "jak hovado" !!! Skvělé kamery a záběry ... tento druh sportu nějak zvlášť nesleduji ale tohle mi fakt bavilo. Jasných 90% a 5* !!! ()

sator

Já to říkám pořád, když je dokument dobře natočený tak nezáleží na tématu a zaujme:-) Pokud někdo nevěří na bájné schopnosti Ninjů, tak ať mrkne na tohle.. ()

Decker

Pro lezce snad povinnost videt tuhle palbu. Sharma sazi 5.15b (Jumbo Love), kterou vsak doleze az v dalsim filmu (Progression). Celkove je to paradni podivana a skvela davka motivace! ()

Khumbac

Velice příjemný dokument, který provádí diváky na pohodové sportovní vlně. Venezuelské stolové hory jsou překrásné, ještě lépe v nich lézt... ()

BMAJTZ

O těchto sportovních výkonech si "normální" člověk může jenom zdát. Tohle je přesně ten dokument u kterého člověk může jenom litovat nad tím, že nikdy něco takového nedokáže. Slovo nedokáže, ale berte s nadhledem, protože tohle už není tak úplně sport, ale životní filosofie. Každopádně takovéto lidi uznávám a to z důvodu jejich životního postoje, kdy si dělají co je baví a dělají to dobře, o práci ale v tomhle smyslu rozhodně mluvit nejde. Dost ale teoretických rozprav a zpět k filmu. Výkony jsou neuvěřitelné a přírodní scenérie člověka uchvátí, přesně to bych od podobně laděného dokumentu očekával a přesně to jsem dostal. Mě to ke spokojenosti stačilo. ()

NALBERTik

Lezecké výkony bezesporu unikátní, je to asi nejlepší skokan ( on si asi záměrně vybírá cesty, kde je třeba dlouhého skoku na vzdálený chyt ) současnosti :) Ale vadily mi tam ty krásné dlouhé romantické záběry na Chrise Charmu jak kouká z okna, jak kouká na svah, jak si bez trička skotačí na sněhu... WTF ?! SKoro by se to mohlo jmenovat Šarm Chrise Šarmy ! ()

noctambule

King lines stojí jen a jen na Chrisovi. Je úžasný! Dokument i lezec:-) Není to film "jen" o lezení, člověk v tom, když chce, vidí víc. Chris měl sen a ten si plní, dosáhl tolika věcí. Neměla jsem o existenci tohoto borce ani ponětí, ode dneška si jméno Sharma musím zapamatovat. ()

Ragdoll

Velmi poučný dokument, kde vidíte, kam to člověk může dotáhnout s dobrou pílí a nějakým tím smyslem pro akci, a kde my lezci ztrácíme naději, že bysme někdy mohli dosáhnout takové třídy jako Chris. První polovinu filmu jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a sledoval, jak se tenhle chlapík snaží dosáhnout svých cílů nekonečným opakováním určitých tras, se kterými prostě nepřestane, dokud je nezdolá a jestli sháníte něco, co vás nakopne k cvičení, tak jste určitě narazili na ten správný filmek. Škoda jen, že netrvá déle :-). 100%. ()