Pavouk

(festivalový názov)
  • Austrália Spider

Jak se říká: je to legrace, dokud někdo nepřijde o oko. Cena diváků z ročníku 2007 a Zvláštní uznání na festivalu v Sundance 2008. Nash Edgerton je režisér, scenárista, střihač, producent, herec a kaskadér. Natočil sedm krátkých filmů, které získaly několik cen, a právě dokončuje svůj celovečerní debut. (MFF Karlovy Vary)

havLord

Tento krátký film je jako zběsilá jízda po emocionální horské dráze, jaké jsou k vidění v USA zábavních parcích. P.S.: Šadvele, nikdo taky netvrdí, že to má být nějaký RL video. Není to ani fejk... je to prostě (ne)obyčejný krátký film, víc ani prd... P.P.S.: heil Igi, trochu si uprav tu svoji statistiku (o který dí Svěrák pravdu), jsi přece numero osmo... ;-))))) ()

mm13

Pokiaľ má kraťas okrem iného ukázať čoho všetkého je filmár schopný, tak potom je Spider bezchybný. Samotný nápad, technická stránka, schopnosť vyjadriť sa v skratke (nepíšte, že bol úvod nudný, nectí vás to), mix drámy a čierno-čiernej "komédie", skvelé načasovanie každej zo scén.... jedným slovom brilantné! Toto http://www.csfd.cz/film/244683-square-the/ musím vidieť čo najskôr. ()

Z0oMb3E

Po smiechu býva plač. Film o tom, že aj dobý úmysel sa môže zvrtnúť tak, ako by si to človek hádam ani nevymyslel. Film jednoznačne odkazuje na to aby sa za volantom venovalo len šoférovaniu. Film je postavený na tom istom princípe ako všetky tie vyľakávacie videá: minútu, dve ide auto krajinou a naraz vybehne nejaký netvor. ()

rottik-cb

Profesionálně natočený „kraťas.“ První půlka- zdánlivě nudná- je nezbytná, aby vedle ní náležitě vyzněla brutalita druhé. Klip na téma, že škodolibost se nevyplácí. PS: Pavouky mám ráda. PPS: Když jsem to viděla poprvé, jen jsem zírala na obrazovku. Podruhé o několik minut později (když jsem to pouštěla ségře) už jsem se u scény s okem smála jako blázen :) Sledováno in english. ()

Rufete

Tak tohle bylo super, nemůžu se přestat smát. Doufal jsem, že citát na začátku bude mít nějaký velký význam ve filmu a také na něj došlo. Poslední tři minuty mě dostaly, ten předchozí děj nebyl nijak zvláštní, spíše jen na uvedení do situace. Ale skvěle jsem se pobavil, kdyby se to stalo mě, dopadl bych stejně. Ne -li hůř. ()