Terra e...

• Japonsko 地球へ... (viac)

DaeGurth

V porovnání s původním filmem je to celé takové naivní, některé věci s v rámci pokusů o prohloubení chovaní přesně obráceně a celkem rychle se mi celá pokus zajedl. ()

Subjektiv

Do dobrodružného seriálu Terra e... jsou vcelku nenásilně vpravena témata ekologická, politická a především sociální. Mantisem zmíněná nová rasa Mu ovládá telekinezi, telepatii a je jí vlastní dlouhověkost. Stát, sjednocené lidstvo vedené superpočítačem Velkou Matkou (analogie s Velkým Bratrem je namístě), existenci Mu před řadovými občany tají, stejně jako boj za vyhlazení této rasy. Mu mají jediný azyl, kosmickou loď Shangri-La, která by je měla dopravit na Zemi, kde snad konečně budou mít klid. Poloha Země však byla v průběhu staletí zapomenuta... Kostra napínavé dobrodružné space opery poskytuje autorům možnost klást si různé závažné otázky. Je možné soužití dvou diametrálně odlišných ras? Dokáže člověk sám sobě být dobrým vládcem? Je pro lidské štěstí potřebná svoboda? Odpovědi na tyto otázky jsou podány snad až příliš idealisticky a navíc bez nějakého hlubšího rozboru. Uvážím-li však žánr seriálu, nemůžu být nespokojen. Napětí, několik zajímavých postav, nečekané obraty děje (některé samozřejmě očekávané, ale poměr je dobrý :) ), slušná grafická stránka, to vše vytváří seriál, na který stojí za to se podívat. Prosté ****. ()

DaweForeman

I když tohle anime má určitá omýlaná témata, tak je svým způsobem unikátní po příběhové stránce. Zničená planeta Země, cestování vesmírem, lidská mutace, šílený superpočítač, stádový efekt a mnoho dalších se tu vzájemně netluče, ale tvoří příjemně propojený příběh. Co se týče animace, tak zde by se dalo vylepšovat mnohé, i když musím uznat, že dynamika tomu zrovna extra nechyběla nebo špatný design. Hudební stránka je celkem průměrná. I když dávám čtyři hvězdy, tak stačilo shlédnout pouze jednou a to hlavně kvůli tématům, které se zde vyskytují, a celkem povedené akční stránce. ()

Mantis

Lidé zničili Zemi a ta se stala neobyvatelnou. To vše se stalo velmi dávno a tak se o Zemi, kolébce lidstva, téměř nic neví. Člověčenstvo žije na vzdálených planetách a je řízeno superpočítačem stejného názvu jako rodná planeta. V průběhu času se vyvinula nová rasa, která není počítači po chuti, a tak jsou její příslušníci eliminování. Ti kdo unikli z lidského světa, touží a hledají Zemi, kde by mohli žít bez neustálého pronásledování. Je to už trochu déle co jsem to viděl, a tak se omezím jen na věcný komentář. Seriál je předělávkou stejnojmenného animovaného filmu z roku 1980. Hlavní směřování seriálu mi přišlo velmi podobné "Battlestar Galactice" 2004, jen bez té politické kritiky. 75/100 ()