Zemřít po zásahu záchodového prkénka z kosmické stanice není nic, čím by se po smrti člověk chlubil, ale osmnáctiletá Georgia Lassová se už dávno smířila s tím, že osud se nedá změnit ani obelhat. Ostatně od své smrti pracuje jako smrtonoš, tj. ten, kdo zemřelým odjímá duši a vyprovází je na onen svět. Restaurace Der Waffle Haus, kde Georgia a další tři smrtonoši dostávali úkoly pro každý den, jednoho dne nečekaně vyhoří a čtveřice záhrobních kolegů dostane místo zodpovědného šéfa Rubea nového nadřízeného jménem Cameron Kane. Ten na rozdíl od Rubea nerozdává jména budoucích zemřelých na žlutých kancelářských přílepkách, nýbrž přidělí podřízeným zbrusu nové mobilní telefony a posílá jim úkoly v podobě esemesek. Na duších mrtvých lidí mu ani trochu nezáleži. Myslí si, že když smrtonoš svůj úkol zpacká, tak se vlastně nic nestane. Smrtonoši Daisy, Mason a Roxy začnou svou nečekanou volnost rychle využívat, ponejvíce k vlastnímu prospěchu. Ale jen dokud nezjistí, že porušení řádu života a smrti má velmi neblahé následky. Georgia je jediná, kdo se snaží dělat svou práci zodpovědně. Ovšem je to pro ni obzvlášť těžké, neboť mezi prvními dušemi, které má odvést do záhrobí, je milovaný kluk její mladší sestry... (oficiálny text distribútora)

Tom Riddle

Pro mě, jakožto velkého fanouška seriálu, byl film dlouho očekávanou událostí. A verdikt zní..... Čekání se vyplatilo. Chyběly mi cynické hlášky pronášené hlasem George. Chybělo mi Masonovo perverzní flirtování pronášené britským přízvukem. Chyběl mi výbušný temperament Roxy. Chyběla mi Daisina přetvářka a její věčné sexapády. Chyběla mi vždycky optimistická Dolores a její přestárlý kocour Murray. A chyběly mi hluboké úvahy o životě pronášené nad bizarními způsoby smrti. Chyběla mi ta hořkosladká atmosféra. A všeho se mi dostalo měrou vrchovatou, navrch v milém příběhu. Film nijak seriál neukončuje, je prostě jen jeho pokračováním, a kromě délky se nijak neliší od jednotlivých dílů. A jako díl by se určitě zařadil mezi top 3. Jistě, výtky mám, a ta největší směřuje samozřejmě Daisy. Sarah Wynter byla silně nepřesvědčivá, a její přeobsazení mě mrzí... Ale když mi ve finále začalo příjemně mrazit v zádech, bylo mi to jedno. Silné čtyři hvězdičky. ()

Lenka0064

5* hlavně tedy proto, že je to prostě Dead Like Me :) Co mi vyloženě vadilo byla přeobsazená Daisy (nehodí se, neumí), absence cynických hlášek, které provázely celý seriál a vedlejší příběh mi přišel trochu ošizený i výkony Gergiiných kolegů. Jinak ale musím uznat, že celkově kolem a kolem... doufám, že bude minimálně další díl, případně se dočkáme další serie seriálu, která si na filmu vybrala všechna (i když lehce zanedbatelná) proti :) ()

asentra

Žádnej Der Waffle House. Žádnej Rube. Nová Daisy (fakt laciná děvka), nová Millie, novej hřbitov, do háje i novej Happy Time! A podstatně méně černýho humoru a podstatně víc patosu. To by jednoho celkem nasralo. Jo a ještě ke všemu ten konec. No ale George se fakt snaží, Roxy vtipnější než obvykle a Mason...je prostě Mason. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že mě tenhle film nějak nikam dál neposunul, tak nevim. ()

*Elfík*

Sentimentální a ubohý. Sestra Georgie má být malá a brejlatá, Rube by měl být přítomen celou dobu, herečka Daisy zmizela do neznáma, k vaflím vůbec nešli, je mi jedno, že restaurace vyhořela. Nevyhořela! Prostě se scénáristům nehodila do rozpočtu. Proto to zaměnili s rádoby luxusním podnikem, kde největší roli hrají děvky.... Sakra, Mason si má přeci užívat s mrtvolami a Roxy takovéhle auto nemá! A co je za příšerný překlad těch, hrobaříků?? Seriál je špičková věc, film byl nejhorší nápad, co je kdy napad! ()

JAn

Everything´s changing... To byl jednou jeden bůh a ten ve své neomezenosti stvořil pero. A to pero, kdo ví proč, svěřil do ruky člověku; bytosti, která ve své zvědavosti nezná konkurence, bytosti, která s perem mávala a kroutila tak dlouho, až se naučila psát. A protože každá akce más svou reakci, tohle psaní dalo vzniknout seriálu. Seriálu, který kypěl a zrál, až dospěl do své filmové podoby. Dead Like Me je zpět s (téměř) celou parádou, která k němu/ní patří. Humorného glosování a památných hlášek si sice tentokrát užijeme poskrovnu, ale vše vynahrazuje dokonalé rozjímání nad životem a životem a (po)smrtí. Sice zamrzí "nová" Daisy a Rube mi opravdu chyběl, nicméně, všechno ostatní je tam, kde má být a hlavně Ellen Muth je pořád k sežrání. Seriálem ´sem žil a tak je pro mě Life After Death dalším splněním vlhkého snu. A možná právě z toho pramení moje neobjektivita a zaujatost, ale já už mám svůj FILM pro rok 2009! A CHCI DALŠÍ! I am sooo fucked. ()

• Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)
  • Natáčelo se v Montreal (Quebec, Kanada). (BMW12)