Holka, která se snadno zamiluje na první pohled, nesamostatná a bez životního cíle, a punkerka s těžkým dětstvím. Obě jedou do Tokia. Obě se jmenují Nana. Jedna jede za přítelem, druhá chce mít úspěšnou kapelu. I když mají úplně jiné zájmy a povahy, vytvoří si k sobě jisté sympatie. Ale jen co vystoupí z vlaku, jejich cesty se rozdělí. Ovšem osud tomu chtěl, aby se znovu setkaly při koupi bytu, kde se rozhodnou, že ho budou sdílet. Nana Osaki pomalu začne zjišťovat, že přátelství s dívkou je pro ni něco nového a vytvoří si k Hachi silné pouto. Možná to byl osud, ale rozhodně to změní jejich životy. (Baťka)

TomX2

Prvé cca 4 diely sa mi až tak nepáčili, avšak postupom času som si seriál obľúbil a to aj napriek tomu, že je z neho výrazne cítiť ženský rukopis a naivnosť. Môžu za to veľmi ľudsky napísané charaktery, dialógy, postoje, filozofia a situácie, ktoré sú ako opísané z vášho života. Vďaka tomu môžem o seriáli povedať, že je veľmi vzácny najmä kvôli realistickosti, ktorú v takomto meradlu nemožno vo filmoch vidieť často. Medzi pozitíva môžem zaradiť aj kontrast medzi vtipnými a vážnymi scénami, a taktiež aj to, že doslova každý diel má minimálne jednú veľmi silnú a plnohodnotnú scénu. Za veľké plus považujem aj soundtrack, ktorý perfektne ladí s určitými momentmi alebo monológmi postáv. Akurát animácia mi miestami (najmä pri humorných momentoch) nesadla, ale neprekážala mi a uznal som, že je k seriálu úplne vhodná. Solídne štyri hviezdy. ()

Hees

Príbeh dvoch dievčat, ktoré sa stretnú a náhodou sa obe volajú rovnako a to Nana, ale sú naozaj veľmi rozdielne. Prvá je nebezpečná rockerka, ktorá pekne spieva a vie si povedať svoj názor a chce sa presadiť v kapele. Druhá je naivná dievčina, ktorá sa viac spolieha na mužov Obe hľadajú ako takú útechu u mužov, ale neskôr začínajú podporovať jedna druhú a tu začína ten hlavný zlom v ich priateľstve, keď sa ich cesty začínajú rozchádzať pretože každá chce niečo iné. Anime ja naozaj kvalitné a plné psychológie postáv, kde to vždy vyzerá, že vzťah dvoch "Nán" je niečo viac ako obyčajné kamarátstvo a to nemyslím v mileneckej rovine, ale skôr, že jedna druhú potrebujú a nevedia bez seba žiť. Jediné čo ako tak sa dá vytknúť je občas prešľapovanie na jednom a tom istom mieste a nie napredovanie v príbehu. Svedčalo by tomuto anime o desať dielov menej. ()

WildevilCZ

Pro děvčata asi něco, co musí vidět pro mě celkem zajímavé anime s postavami, které když vidím co dělaj tak biju hlavou o stůl :D . Takové karieristické anime (budování pankové kapely) smíchané s romantickou stránkou. Napadá mě jedině srovnat s Nodame cantabile, které je trošičku o něčem jiném, ale jinak ve všem lepší :) 90% ()

Mikah

Jediný anime seriál, který se mi líbil. Nejdříve jsem viděla hraný film, do něhož jsem se zamilovala, a proto jsem neodolala ani seriálu. Film a seriál jsou sice rozdílná díla, ale obě si ode mě vysloužila nejvyšší hodnocení. I když první polovina byla dokonalá a ta druhá značně zaostávala, bavila jsem se výborně a ani si nepamatuji, kdy naposledy ve mně nějaký seriál vyvolal takové nadšení, které by mě nutilo pouštět si další a další díly. Celý děj se vlastně odehrává v hudebním průmyslu, mezi kapelami Blast a Trapnest a sleduje osudy dvou dívek, které se jmenují Nana. Jsou sice rozdílné, jak jen to jde, ale to hlavní je spojuje. Odcházejí do Tokia, aby šly svou vlastní cestou, mají své ideály, ale zjišťují, že vůbec není jednouché jich dosáhnout. Na druhou stranu jim ale jejich rozhodnutí přináší do života něco, o čem se jim kdysi ani nezdálo. Obě poznávají spřízněnou duši, zažívají vztahy, obě potkává úspěch, po jakém toužily, i když v trochu jiné podobě, než v jaké očekávaly. Nana je nezapomenutelný zážitek a jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. ()

SonGokussj

Pět zvězdiček tomu nedám ani omylem. Avšak musím říct, že ty čtyři jsou velmi silné. Hodně lidí tu už popsalo příběh, napíši tedy jen svůj postřeh ze sledování. Celý seriál jsem shlédl za 3 dny. Přivrtal mě k židli. Úžasná hudba, úžasné postavy. VELMI reálné chování a minimální nadsázky. Všechny postavy mi byly sympatické, něčím významné a jejich zpracování vynikající. Rozjíždí se to pomalu, komediálně, avšak co mě na tomto seriálu rozhodilo byla až moc velká změna tempa a nálady, poté, co se Hachiko dozví jednu věc. Vřele však doporučuji a dávám silné 4/5. ()

• Lotos se japonsky řekne "ren" a Nana ho má vytetovaný na levé paži. Ren je jméno jejího přítele. (SlepeOcko)
  • Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy, kterou napsala Ai Yazawa. (Claude Speed)
  • Obě hlavní hrdinky mají stejné jméno - "Nana", které v překladu znamená "sedm". Později dostane jedna z nich přezdívku "Hachi", což znamená "osm" a zároveň to odkazuje i na velmi věrného psa. (SlepeOcko)