Kovboj Dempsey Rae sa bezcieľne túla po Divokom Západe, až dokiaľ sa nedá najať bohatou majiteľkou ranča, ktorá sa prisťahovala z Východu. Potrebuje totiž predáka, ktorý by tvrdou rukou dohliadal na chov dobytka. Hoci Dempseymu sa táto ponuka spočiatku páči, čoskoro mu je proti srsti spôsob, akým jeho šéfka jedná s ostatnými usadlíkmi. Dempsey Rae si čoskoro musí vybrať medzi povinnosťou a láskou. (oficiálny text distribútora)

Suki

Americká cowbojka s Kirkom Douglasom v hlavnej úlohe. Film prijemne pobaví svojim spracovaním, jednoduchá klasika, kde Kirk ako starý mazák, ktorý si berie pod ochranu mladého Jeffa a spolu sa postavia na tu dobrú stranu. Ja som sa zabavil, a konečne som videl Kirka v hlavnej úlohe, keď ho už tak všade spomínaju :) ()

pakobylka

----- "Každý má svou hvězdu, kterou se řídí." ----- Řekla bych, že ji měl i ON. Muž, který neměl rád ostnatý drát. Byla na svém místě - tak jako všechny ostatní ... a čekala, jestli se podívá vzhůru - aby mu pomohla ... aby mu ukázala správnou cestu. Ale nejspíš to nevěděl - patrně ji dost usilovně nehledal ... soudě podle jeho vlastních slov. Snad si myslel, že ji nepotřebuje ... že si vystačí sám - a sami uvidíte, jak si bez ní (?) poradil. Dějová linie respektuje své poslání, zodpovědně se drží námětu a zbytečně se netoulá širými pastvinami, jejichž travnaté porosty jsou předmětem sporu. A možná právě díky ní zjistíte, že pokaždé nemusí záležet jenom na tom, co máte nebo nemáte rádi. ()

Mol

Moc dobrej western. Kirk je tady tvrďák jako vždy a učí mladýho kluka, jak přežít, co je whiskey a jak chutná život. Všechno je all right než se do toho vloží ženská. Kirk naštěstí ví co dělat a tak si poradí i se svými nepřáteli. Škoda jen, že Miles nedostal smyčku z ostnatého drátu kolem krku a Dougles ho nepověsil na strom. Při čemž by do něj, když by se dusil, ještě mohl střílet no. Ale i tak na rok 55 dostatečně drsný. ()

aLPaC

Hodně podprůměrný western s Douglasem hrajícím ve stylu 20 000 mil, což mi dost nevyhovuje. Jeho mladej parťák je zase strašně protivnej horkokrevnej vidlák, kterýho po celou dobu budete jasně nesnášet. Navíc ten herec je i sám strašně nesympatickej. Přiznám se, že tento typ westernů moc nemusím. Konkrétně ty, kde není pořádnej příběh, jen banda vylízanejch americkejch špinavjech kovbojů, který to do tebe nasypou jen kvůli špatnýmu pohledu. Nevím, například westerny s Eastwoodem mám rád, ale tuhle dobu moc nechápu a už vůbec jí neobdivuju. Všechno řešit bouchačkou, hm. ()

RHK

Zkušený kovboj Dempsey je zmítaný mezi láskou k ženě a fobií z ostnatého drátu. Muž bez hvězdy je podprůměrný western, který by se měl jmenovat Hvězda bez scénáře. To hvězdou míním samozřejmě výborného Kirka Douglase, který tenhle western drží nad vodou. Potěšily mne jeho herecké i pěvecké výkony, hraní na banjo i žonglování s pistolí. Hlavního hrdinu potulného kovboje však pojali autoři dost nepochopitelně jako Jekylla a Hyda - muže chvílemi silného a protřelého, vzápětí nerozhodného a slabého. Muže, který miluje ženy i utíká od nich, uchází se o práci předáka, aby vzápětí vše opustil, muže, co nenávidí ostnaté ploty, ale sám je staví, muže, který žije na dluh, ale odmítá vydělané peníze i nabízený majetek, muže nenávidícího vraždění a zároveň chladnokrevně zabíjejícího. Přes výborně natočené akční scény je těch rozporů taková hromada, že za část může i režie Kinga Vidora, nositele Oscara za celoživotní dílo. Ukázka:http://www.youtube.com/watch?v=IhAK7R6PD_4 ()

• Jedná se o jeden z prvních filmů, které Kirk Douglas natočil prostřednictvím své produkční společnosti. Film se stal kasovním trhákem. (Mol)
  • Film se odehrává ve Wyomingu, ale byl natočen v exteriérech jihokalifornského Conejo Valley. (dopita)
  • Lokomotiva ve vlaku na začátku filmu je Southern Pacific Railroad #1215. Byla postavena v roce 1913 a „obléklo“ ji oddělení rekvizit tak, aby vypadala jako lokomotiva z éry starého západu. V současné době je vystavena v San Jose Historical Museum. (sator)