Původní televizní seriál, volně navazující na první řadu, která byla natáčena původně pro polskou televizi v Bielsku-Biale. Po skandálním zásahu katolické církve se však v rodném Polsku vůbec nevysílala. Pořad publikuje internetová televize Stream.cz. (ČSFD)

himor

"Zatím co se loupeš...". Množstvo hlášok, ktoré si neustále pripomínam formou rozdávania kolegom v práci, kamarátom a aj žene 😂 Niektoré diely boli síce menej záživné, niektoré zas brutálne, ale dokopy ako celok, paráda. "A kdepak je kožní, jasně, kompost patří do rohu". Pre mna proste kult. P.S.: nečudujem sa že cirkevníci v Polsku zakázali prvú sériu seriálu, je to masaker. 100% ()

Zed70

Rozumím tomu, že někomu se to nemusí líbit, mě se to ale líbí. Pouštíme si to s kamarádama pokaždé když někam jedeme a všechny díly známe prakticky nazpaměť. Například: Je to holčička... Tenhleten čokl? Toho jsem přejel když jsem jel do nemocnice, jenom jsem si nechal udělat snímek jak na tom je... a taky aby si kluci z rentgenu ozkoušeli tu novou mašinu... Vlk přejel psa... Dyk sem řikal že to má vocas ()

ArdathBay

Mystifikátor Čtvrtníček a Robert Nebřenský ze skupiny Vltava jsou nejvýraznějšími postavami této výborné taškařice. Pokuď se chcete opravdu bavit, nesmíte toto "pokračování" brát ani trochu vážně a naladit se na Čtvrtňovu vlnovou délku a vychutnávat si narážky na Nemocnici, Růžovou zahradu a ostaní seriálové cliche. Nejslabší díl je dle mého "Sláveček" a jeden z nejlepších je "Hodina mezi psem a Vlkem". A nazvat jeden z dílů "I cysta může být cíl" je libovost !! Fiala by měl radost... P.S. Škoda, že na DVD vyšlo 11 dílů a ne kompletních 15, co jsou na Streamu. ()

Big Bear

,, Nepodvážeš vejcovody bližního svého ! '' --- Kdo zná pány Nebřenského, Čtvrtníčka, Daniela, Poláška, Tučka atd.. ví že je to zvěř :-) ( v pozitivním slova smyslu) od které může očekávat cokoliv. Jejich humor je dosti odlišný od mainstreamového humoru kydaného na nás do úmoru převážně z Tv produkce pánem Donutilem, různými normalizačními televarieté, kouzelníky kteří možná přijdou apod... Pánové jsou originál a kdo to nebere ať nekouká na cokoliv s nimi natož na tento seroš, který je už místy opravdu lehounce za hranou. Upřímně, jen hádám co Petra Čtvrtníčka vedlo k napsání scénáře k tomuto seriálu, ale odhaduji, že to byl jeho takový přetlakový ventil. Ventil za ty všechny nemocniční seriály v čele s Nemocnicí na kraji města a mám dojem, že tam občas zavání i vzpomínka na Okres na severu - už jen podle nezaměnitelného jména vedoucího funkcionáře Lexy (tam hraném Mixou aby se to nepletlo :-). Netvrdím, že vám hrozí potrhání bránice, ale pár dílů bylo docela vtipných. Užívám si tam hlavně Nebřenského, kterého mám moc rád. Díly jsou krátké tak akorát a komu něco uteklo, je tu zvučný hlas Alfréda Strejčka, který divákovi připomene důležité události z dílu předchozího, přesně tak aby byl na gynekoligckémm křesle v obraze. :-) Dvě roušky. * * ()

KojotOLE

Celý seriál těží ze dvou principu. Paroduje jalovou televizní podívanou. Tím myslim archetypální postavy (ambiciózní mladý lékař, moudrý primář atd..) retardovane dialogy, dramatické hudební akordy, teatrální herectví atd. Druhým principem je žonglování s dvojsmysly. Je to jednoduché, ale mne se to docela trefilo do vkusu. ()

• V čase 1:30 si pan doktor Vlk (Marek Daniel) strhne roušku z hlavy, ale v dalším záběru jí má zase na bradě. (Likan7)