Jaimeho dospívání bylo narušeno a ukončeno šokujícím zločinem, který spáchal jeho starší bratr Alex. Nyní žije Jaime v domě svého dědečka a musí začít dělat rozhodnutí ze světa dospělých, na která ale zdaleka není připraven. Má dál pracovat na půdě, která ještě rodí, nebo by měl spíše přijmout nabídku obchodníků, kteří chtějí jeho zděděné pozemky koupit? Život na něho prostě frontálně útočí a nehodlá ho nijak šetřit. Pravda, nejraději by se všeho hned zbavil, vše okolo ho svírá v připomínce rodinné tragédie, stejně tak ale ví, že ona půda je jediným majákem naděje, který svítí do Alexovy vězeňské cely. Čas však neúprosně běží a je nutné si zvolit směr další existence. Španělské rurální drama spatřilo světlo světa v roce 2005 a získalo hned dvě nominace na národní cenu Goya. (oficiálny text distribútora)

freddy

Velice kvalitní španělské drama, které nabízí zajímavý vhled na to, jak několik lidí může poznamenat fakt, že jeden nezdárný synek zabil jedné noci své rodiče a jen čirou náhodou nebyl doma i jeho bratr, který tak přežil nezraněn, ale za cenu psychického šoku a uzavření se do svého nitra. Přiznám se, že tohle zajímavá exkurze do světa mladého Jaimeho, který žije u dědečka a s vnějším světem prakticky nekomunikuje, a také do světa Alexe, vraha svých rodičů, který dělá vše proto, aby se dostal ven z vězení a na svého bratra Jaimeho má značný vliv. Přiznám se, že španělské filmy jsou mi velmi blízké a řadím je mezi ty oblíbenější, a pokud tam hrají neznámí, ale zároveň kvalitní herci, tak je pak radost se na takový film podívat. Příběh je to opravdu zajímavý a film mi utekl až překvapivě rychle, navíc atraktivní téma je zde velmi dobře zpracováno. O hereckých výkonech netřeba nějak obšírněji spekulovat, Jan Cornet a Pablo Rivero v hlavních rolích dvou bratrů jsou sice mladými herci, ale své role, které se nebojím označit za náročné, obzvláště v případě Jana Corneta se jednalo o roli nelehkou, zvládli naprosto bravurně a já tak s tímto filmem nemám jediný problém. Na pět hvězd to sice není, to by musely být ve filmu ještě některé věci a pohnutky postav uspokojivě vysvětleny, ale čtyři hvězdy si tenhle film za své kvality zaslouží. ()

Jossie

Herci byli fajn, ten chlapec h hlavní roli dokonce dost dobrý, ale strašně se to vleklo a za celou dobu jsem nepochopila, proč vlastně starší bratr spáchal tu vraždu a proč mu mladší bratříček ještě pomáhal z vězení. A chování té dívky, to už bylo na mě opravdu moc, co ta vlastně chtěla a co na ní kdo viděl? ()