Ambiciózní těžař Jim Fallon (Kirk Douglas) chce začátkem dvacátého století vydělat milióny na těžbě sekvojí v Kalifornii. Místní kvakerská kolonie se mu v tom snaží zabránit a vzniká konflikt, ve kterém jsou všechny triky, lsti a právní kličky vítané. (Všežrout)

aLPaC

Je mi trochu záhadou, že film včetně mě hodnotilo pouze 7 lidí. Sice to není úplně nic extra, ale propadák také ne. Nevím, co to o mě vypovídá, ale přiznám se, že jsem fandil Kirkovi (ani nevím, jestli spíš kvůli němu, nebo jeho postavě). Každopádně vývoj jeho postavy jsem sice očekával, ale moc rád jsem za to nebyl. Spíše bych dal přednost vývoji ve stylu jeho syna ve Wall Street. Oba jsou si v některých scénách až nápadně podobní. Kromě té hlavní ženské postavy jsem ještě skoro celou dobu nesnášel toho šerifa Burnse, až ke konci se mi ho zželelo. V Kirkově biografii z 50. let se ale rozhodně jedná o slabší kousek. ()

Mol

Douglas je prostě frajer od začátku až do konce. Fandím mu a ti zkurvení biblomrdi mu už od začátku házej sekvoje pod nohy. Divím se, že je všechny nenechal zaříznout jako prasata, protože byznys je byznys a prachy jsou prachy!! Kirk sice potom trošku otočí, ale čert to vem ;) hlavně, že po titulkách the end někde položil do trávy tu mormonskou blbku. ()

whack

A nakoniec sa kvakeri umiernili a ťažbári sa s nimi dohodli a asi žijú šťastne dodnes, ak nepomreli. To sa ale nedá povedať o väčšine prastarých sekvojových lesov. Dnes je už 90% z nich vyrúbaných. Boli to 160 miliónov rokov staré lesy s posvätnými stromami, z ktorých niektoré mali viac ako 4000 rokov. Nebyť aktivistov z Earth First!, ktorým sa tu podarilo vytvoriť chránenú rezerváciu, možno by v Kalifornii z týchto prekrásnych lesov nebolo už nič. ()

• Kirk Douglas ve své autobiografii "Ragman's Son" uvedl, že ve filmu The big trees hrál bez nároku na honorář pod podmínkou, že studio Warner Bros. zruší jeho kontrakt a on bude znovu volným hercem. (Mol)
  • Natáčanie prebiehalo v Eureka, Redwood Groves a Orick (v štáte Kalifornia). (westerns)