Panáček Paneláček

3. Jak Barborka letěla
4. Jak Večerníček nemohl usnout
5. O zlém plamínku
6. Citron z Jižního města
7. O výtahu, který nejel (oficiálny text distribútora)

NinadeL

7/7 Večerníček Radka Pilaře, ke kterému se ČT chová vcelku macešsky. Samostatně je prakticky nedohledatelný, reprízy se odehrávají jen ve změti pohádek z Kouzelné školky a na DVD je to jen bonus raritnější, než O vepříku a kůzleti. A přitom je to obrovská škoda. I dnešní děti velice dobře rozumí poetice panelových sídlišť a estetice Pilařovy fantazie. Nechybí témata udržitelnosti a hezká dětská vysvětlení některých jevů z dospěláckého světa. Známý by měl být hlavně díl s Večerníčkem, který se právě v tomto seriálu podíval do světa mimo televizní obrazovku. A samozřejmě Maciuchová a Adamíra jsou příjemní vypravěči. ()

Stejšn

Pro mě naprosto neznámý večerníček, poprvé jsem ho viděl dnes. Kresby jsou typické výtvory Radka Pilaře, výtvarně to nejvíc připomíná Putování skřítka Hajáska. Co jsem pochytil, tak je to o malém panáčkovi, který má kouzelnou buřinku a bydlí u nějaké holčičky. Pro mě velké překvapení bylo vystupování samotného Večernička v jednom z dílů. Zatím nehodnotím. BTW v popisku je chyba, seriál je z roku 1983, ne 1986. ()

• Knižní podobu seriálu napsala až po letech v roce 2007 Ivona Březinová a nové ilustrace nakreslila Olga Čechová. (NinadeL)