O raráši Mlíkovi

Animovaný / Rodinný
Česko, 1999, 13x8 min

Každý, kdo někdy přišel do opravdu hlubokého lesa, byl v pokušení uvěřit, že tu doopravdy žijí víly, hejkalové a další podivuhodné pohádkové bytosti. Animovaný seriál s nezvyklým jménem O raráši Mlíkovi nás právě do takového lesa zavede. Budeme si v něm vyprávět o vesnickém chlapci Kubovi, který zkřížil cestu zlé a čarodějné baby. Jen přátelství s malým lesním rarášem Kubovi pomohlo překonat všechny úklady a kouzla a osvobodit uvězněné pohádkové bytosti i zakleté lidi... Seriál, který využívá motivy z českých lidových pohádek, napsala a natočila výtvarnice a režisérka Milada Sukdoláková. Hudbu s motivy a melodikou našich lidových písní složil a nahrál Jan Hrubý. Vyprávění o přátelství chlapce a lesního raráše čte Lenka Vychodilová. (Česká televize)

IvonaK

Na tuto pohádku se můžu dívat pořád. Ale ikdyž dobro vždy zvítězí nad zlem, tak si myslím že tato pohádka z hlediska obsahu není pro děti. Protože je místy taková deprimující. Ale kdyby tam nebyla ta hnusná, zlá a čarodějná bába tak by nevznikl žádný pořádný děj. Ale zkrátka tato pohádka je vhodná pro děti které jsou silné povahy. ()

ArthasKarfa

Velmi netradičně, až hororově udělaný večerníček, který rozhodně není vhodný pro nejmenší děti. Některé scény jsou opravdu spíše z dílny E. A Poa, ale naproti tomu velmi krásně zpracovaná vizuální podoba prostředí a milé české písničky, různě se měnící v jednotlivých dílech působí myticky, přírodně a dětsky. Jako pohádka pro dospělejší děti a nebo i pro dospělé bude určitě vítanou změnou oproti infantilním a dětským pohádkám. ()

Llinwen

Večerníček z neuvěřitelně zvláštní atmosférou. Jako malou mě opravdu dostal a pořád jsem pak doufala, že ho budou opakovat. Rozhodně bych byla míň smutná z děje večerníčku než jsem byla z toho, že ho už neopakují (slyšíš, Česká televize?!). Safra, takovýhle klenot! Navíc se ani nedá sehnat, hned bych se na něj podívala znovu! 5* ()

opicakuz

Ano, tento večerníček má opravdu netradiční a řekl bych i zvláštní vizuální podobu. Mě se ale velice líbí. Dokonce se mi líbila i když jsem byl malý a koukal jsem se na večerníčky. Úchvatná grafika byla v prvním díle, když se ta baba napila lektvaru, který namíchala. To byla dokonalost sama. A že je to hororový večerníček? No a? Když jsem se na tento večerníček koukal, tak jsem si ho okamžitě zamiloval. Nebyly to dva králíci z klobouku, kteří v každém díle vše vyřeší. Nebyl to vtipný Pat s Matem, kteří všechno zpackají, ale nakonec vše dobře dopadne.. Bylo to něco jiného, zvláštního a okouzlujícího. Nejvíce jsem se vždy bál, když raráše Mlíka honili pavouci. Bal jsem se vlastně skoro u každého dílu, ale večerníček se mi líbil a dodnes ho považuji za nejlepší večerníček všech dob. Na závěr ještě doplním hodnoceni odjinud. Na webu České televize hlasovalo v anketě 97 lidí. Výborný = 62%, ztráta času = 28%. Ostatní možnosti se pohybuji od 1 do 5 procent... Vzdávám hold Miladě Sukdolákové a děkuji jí za tento skvělý večerníček! ()