Kúzlo Vianoc

• Slovensko Prázdniny za všetky prachy (viac)
všetky plagáty

Padá sneh a do Chicaga prišli Vianoce. Rodina Rodriguezovcov má tento rok špeciálny dôvod na oslavu - najmladší Jesse (Freddy Rodriguez) sa nedávno vrátil z vojny v Iraku živý a zdravý. Ako sa deti zbiehajú do domu svojich rodičov, v mrazivom zimnom vzduchu je cítiť podivné napätie. Napriek tomu, že Jesse robí všetko, čo je v jeho silách, zdá sa, že rodina mu nechce odpustiť, že odišiel do vojny v zámorí. Jeho staršia sestra Roxanna nemá veľmi čo ukázať, pretože márnila čas snami o dobytí Hollywoodu. A najstarší brat Mauricio (John Leguizamo) je v New Yorku ženatý s nervóznou manažérkou, ktorá má asi väčší záujem o postup v kariére obchodníčky než o vlastnú rodinu. To všetko ale nie je nič proti tomu, čo sa chystá oznámiť znepokojená matka Anna (Elizabeth Peňaová). Je to bomba, ktorú chce nechať vybuchnúť, len aby vrátila rodinu späť do svojho domu. Keď Anna oznámi svojim deťom, že sa plánuje rozviesť s ich otcom Eduardom (Alfred Molina), Roxanna, Jesse a Mauricio sa inštinktívne spoja a začnú prehodnocovať svoju minulosť a plánovať budúcnosť v úplne novom svetle. Neskôr sa oslabené putá znovu upevnia a členovia rodiny okúsia liečivú silu smiechu. Zistia, že spolu sú všetci oveľa silnejší, než keby bol každý z nich sám a konal individuálne. (TV JOJ)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,503,736Tržby Celosvetovo $7,519,490Tržby za predaj DVD v USA $1,578,770 //počet predaných kusov 78,978 ()

MickeyStuma

Říká se, že alespoň na vánoce by měla být rodina pohromadě a na to v podstatě poukazuje tento snímek, který vypráví příběh jedné takové rodiny, u které má divák možnost shlédnout osudy jednotlivců a jejich starosti a plány do budoucna. Rodina se tak hádá skrz kdejakou maličkost a naopak se i podporují. Jednotlivci řeší své problémy své i ostatních. Inu, rodinná idylka dle daného gusta v této podobě odehrávající se v kolem vánoc. Příběh má v sobě určitou energii a upřímnost, což některé scény dělá nemálo realističtější. Jinak se jedná jen o další odpočinkový rodinný v podstatě vánoční snímek s jemným humorem a pocitem věrohodnosti. Na televizi dostačující, ale jinak zase neočekávat kdejakou pecku. Nenáročný film pro nenáročný odpočinek. A to by mohlo být dostačující. ()

metal.storm

O tomto sú moje vianoce už asi piaty rok. Vždy si narobím obrovskú zbierku tohto typu rodinných filmov a začnem. A vačšina z nich je naozaj podpriemerná, ale aj tak mi v tieto dni robia radosť. V mojom prípade celú tradíciu zabijem filmom Bad Santa a obdobie podpriemerného rozmaru pre mňa končí. Ale aj tak sa presne tento podpriemer v tieto dni pozerať oplatí... ()

Ant

Normální vánoční dramedy, která neurazí ani nepřekvapí. Hvězdné obsazení ale potěší a vynaradí plytkou zápletku o rozkládající se rodince z amerického předměstí. Kdyby ten konec nebyl tak happy, tak bych byla ještě spokojenější. ()

freddy

Není nad úžasné a klidné oslavy Vánoc v rodinném kruhu, kdy mír a láska dýchá z každého člena rodiny. Na to si ale v tomto filmu nechte zajít chuť, neboť rodinná vánoční sešlost je zde katalizátorem celého děje a od ní se odvíjí téměř vše, čeho je divák během filmu svědkem. Matka se chce rozvést s otcem, jeden syn se zrovna vrátil z války v Iráku a chce tam jet znovu, další syn by chtěl dítě, ale jeho manželka je proti, a jediná dcera je neúspěšnou herečkou v Hollywoodu. Když se všechny problémy začnou řešit u jednoho stolu, může z toho vzejít vcelku zajímavá podívaná, ale naštěstí to není tak katastrofické, aby se to nedalo všechno rozumně vyřešit. Film mě dokázal zaujmout nejen dějem samotným, který byl sám o sobě docela zajímavý, ale dokázal zaujmout i hereckými výkony, které byly docela vzácně vyrovnané, a dokázal zaujmout i vánoční atmosférou, která byla ve filmu rozhodně zaznamenatelná, a která dokázala mě jako milovníka vánočních filmů hodně potěšit. Bohužel se však obávám, že film se časem zařadí v mých vzpomínkách mezi ty tuctovější a snadno zapomenutelné vánoční filmy, a to je důvod, proč mu uděluji pouze lepší tři hvězdy, a nikoliv vyšší hodnocení. ()

• Po filmu Úchyl (1997) se jedná o druhý snímek, ve kterém se setkávají John Lequizamo a Freddy Rodriguez. (SeBig)