Na střední škole byli Matt a Ryan nejlepší přátelé. Vlastně víc než přátelé. Po maturitě se jejich cesty rozešly. O několik let později Matt dostává pozvánku na Ryanovu svatbu. A protože jeho city vůči první lásce nevymizely, rozhodne se vrátit do svého rodného městečka a zabránit Ryanovi, aby neudělal největší chybu svého života. Film v roce 2007 natočil režisér C. Jay Cox. Do hlavní ženské role překvapivě obsadil Tori Spelling (Beverly Hills 90210). (jack.hnut)

Stanislaus

V rámci komedií s LGBT tematikou je film Polibte nevěstu dosti podprůměrným, klišé zavánějícím a příběhově velice banálním zástupcem, ve kterém si Tori Spelling zopakovala podobnou roli jako ve snímku Trick z roku 1999 (který byl o dost lepší). Bylo zde pár vtipných momentů, ale zbytek byla stará známá a dosti ohraná pohádka. Zkrátka film, který vyniká tím, jak je jednoduchý a trpí přítomností nevýrazných herců a tuctového příběhu. ()

Bart

Tohle nebylo ani romantický ani komický. Tohle byla slátanina, ve který mohla T. Spellingová prezentovat svojí pověstnou náklonnost ke gayům, pro které si myslím to nebude nikdy žádný kultovní film s nálepkou "GAYMOVIE". ()

Aluska88

Od pana režiséra jsem kdysi zhlédla jeho prvotinu Latter Days, která je romantickým dramatem o vztahu dvou kluků, z nichž každý zapadá do zcela jiného "světa." Film Polibte nevěstu zase oproti tomu směřuje zcela jiným směrem. Odlehčená romantická komedie o setkání dvou přátel z dětství, z nichž jeden stále miluje toho druhého. Nebo vlastně oba navzájem:) Vcelku vkusné prolínání komediálních prvků s těmi, mnohdy až kýčovitě dramatickými. Občas se do kotle přihodí nějaká ta vulgarita, ale jinak je to mile vtipné a romanticky hezké. Zasmála jsem se, herci byli sympatičtí a celkově se mi na to hezky dívalo. Pobavila mě scénka s dvěma kamarády, kdy postupně po sobě přišli za hlavním hrdinou a se slovy: "Hele, dokážeš udržet tajemství? Jednou na táboře..." Jeden na druhého odhalili skrývaný "čin", jehož se kdysi společně dopustili. Velmi líbivé:) ()

genetique

Aj keď je len málo vecí, čo by som na tomto filme menil, tak ho musím zaradiť do kategórie len mierne nadpriemerných. Dej celkom slušne prekvapí svojím nevtieravým príbehom a niektorými ozaj netypickými situáciami, ktoré by som vo filme podobných ambícií nečakal. Napríklad záver, i keď sa jedná o typickú namotávku, riešenie je na úrovni. Svoju úlohu v tom majú ale určite aj pohľadní a vkusní mladí herci, prekvapujúco aj Tori Spelling. 60%. ()

ajuska

Ústřední nápad na mírnou obměnu žánru rozhodně není zlý, ale bohužel nakonec tak zoufale nefunguje, že to u mě Kiss the Bride zdaleka nedotáhne ani na obvyklý průměr. Příběh působí podivně, logika chování postav je často přinejmenším sporná a především to bohužel v příliš mnoha okamžicích nudí. U devadesátiminutové komedie by se člověk neměl každou chvíli koukat na hodinky.. ()

Brygmi

Co mně na dvou celovečerních filmech C. Jay Coxe přijde zajímavé, je to, jak aplikují heterosexuální stereotypy do gay prostředí. V Latter Days šlo o převedení známého klišé "vsadím se, že se s ní (ním) vyspím" mezi homosexuály, u Kiss the Bride jde o "svatbu mého nejlepšího přítele" (a inspirace je to přiznaná, o samotném filmu se tu několikrát mluví). Hlavní postavou je sympaťák Matt, který se rozhodne překazit svatbu své lásky z mladí "rád-se-ukazuji-do-půl-těla-nahý" Ryana. Pro oba pak platí to, že (stejně jako postavy z Latter Days) neřeší svou sexuální orientaci, jsou smířeni s tím, jací jsou (hetero či homo). Hlavní dvojici doplňuje Tori Spelling, se kterou jsem měla trochu problém. Herecký výkon je adekvátní, v rámci mezí je dokonce roztomilá, ale prostě... špatně se na ni dívá. Je těžké věřit, že je její Alex tak úžasná, když je každým coulem umělá. Ale to je prostě jen můj pohled a věřím, že ji někdo může považovat za okouzlující. Alespoň jsem si tedy užívala vynikajícího Steva Sandvosse a zamračenou Amber Benson. A sympatické postavy nebyly rozhodně to jediné dobré na filmu. Odlehčená atmosféra, několik povedených vtipů, narušování žánrových konvencí... Bylo to prostě fajn. Vyvažovalo to jistou plochost, která se linula filmem, a kterou jsem od Coxe nečekala. Něco zůstalo stejně... a něco se prostě (bohužel) změnilo. A mimochodem... člověk, který je zodpovědný za hudební doprovod, by si měl rychle najít jinou práci. Tohle je zlo! ()

eraserhead666

Ale jo. Lepší než všechny ty přeromantizované sračky o tom, jak láska vítězí a svatba je ten nejdůležitější den života a nejlepší důkaz lásky - není, ani nejdůležitějším dnem, ani nejlepším důkazem..... S Coxem nemám žádné zkušenosti, snad proto mě závěr filmu mile překvapil a jak už tady někdo zmínil, jako velký klad vidím to, že postavy fakt neřeší, jestli jsou buzny nebo heterouši, takže ten film o tomhle zase až tak moc není. A Tori? No, v Beverly Hills mě její role ultranaivní idealistky vždycky strašně srala, ve Scary movie 2 mě naopak strašně bavila, tady je to takový lehký nadprůměr (navzdory faktu, že prostě pořád vypadá, jako by byla celá uměle odlitá z plastu). Měl-li bych si vybrat mezi Polibte nevěstu a Svatbou mého nejlepšího přítele, tak volím Polibte nevěstu, Svatba mi připadala mnohem přeslazenější. ()

tomeš

Ideální po kapce alkoholu a pro fanoušky Tori Spelling. Jste-li vychován jako Mormon, tak psát a režírovat snímky jako Latter Days (2003, scénář i režie) nebo právě Kiss the Bride (2007, režie) je jistě větší odvaz než Coxovo asi nejznámější dílko, pseudorodinné drama Home Sweet Alabama (2002, r. Andy Tennant). A tak na vás z Kiss the Bride kromě dokonale umělohmotné Tori Spelling (do které jsem se zamiloval už během filmu, v němž vystupuje jako vagón metra - Trick, 1999) kouká díky Coxově přístupu ještě sympatický odstup a nadhled, bez nichž by celý příběh - v gay/bi podání sice originální, ale jinak stokrát provařený - působil jako tuctová skoro komedie, co příliš tlačí na pilu. Ale tou Kiss the Bride není, a to je osvěžující. Kdo chce řachandu s gayi v hlavní roli, ať si raději dá třeba časem prověřenou Mambo Italiano (2003). Nicméně: na začátku filmu jsem chtěl Kiss the Bride dát tak dvě hvězdy (štvali mě vysvalení herci, co nehrajou), pak jednu (hrůzostrašná hudba), pak čtyři (ano, Tori, nemůžu za to), ale nakonec jsou to tři. Herci se rozehráli, na hudbu si člověk zvykne, dobře se při tom večeří a má to čekaný/nečekaný happy end. ()

slunicko2

Gayovská červená knihovna 1) "Svatbu mého nejlepšího přítele" leckdo zná. Když pak tomu vnějšímu Diovi ex machina nejde o budoucí manželku, ale o budoucího manžela, máme vše jasné a můžeme si začít hrát. Proč ne? Scénář je stravitelný, provedení vcelku také až na nudné chvilky, kterým se ovšem dokáže vyhnout jen málokterý film._____ 2) Přidejte podívanou na zajímavé chlapy a na do absurdní roviny posunutý katalyzátor děje (přemoudrá Tori Spellingová) a máte docela příjemnou podívanou k čaji a sušenkám. V hluchých místech můžete probrat nejnovějšího milence vaší sousedky. ()

bourec

Po deseti minutách jsem byl zralej film vypnout.Obsah filmu na přebalu my totiž nesdělil,že jde o vztah dvou gayů.Nejsem netolerantní a kdo je jak sexuálně zaměřenej mi je jedno.Jenom nemám tyhle filmy rád,stejně jako dramata,muzikály.Nakonec jsem film dokoukal dokonce a co k němu říct.Romantika ve filmu nefunguje vůbec,legrační je jenom scéna z golfu,herecký výkony taky bída,hlavně Tori je prkenná a atˇ je kde chce,tváří se pořád stejně.Takže nakonec s přimhouřením oka za 30%. ()

A.L.E.S.

Film jsem měl sice jako pozadí, ale stíhal jsem sledovat, co se odehrává. Líbilo se mi to, byly tam smutné i veselé chvilky, ale tohle hodnocení je za Karnera! ()

Janega

Videl som začiatok, videl som koniec, ostatné si viem domyslieť. Ďalšia tuctová romantická komédia, ktorá nie je ničím výnimočná ani homosexuálnou tématikou. ()

Radim

"Svatba mého nejlepšího přítele" v gay kabátu, ale bez hvězdného obsazení. V rámci žánru tak tak průměr, pokud nemáte rádi romantické komedie, obloukem se vyhněte. ()

jiri.twist

Komedie, tentokráte jen lehce americky přiblblá, byla osvěžena sympatickými mužskými herci a mírně znehodnocena naivně hloupoučkou Tori ... 3434 ()

Adiemus

Samotný příběh mi připadá zajímavější než jeho předloha. Každopádně se v něm vyskytuje větší množství sympatických postav než ve Svatbě mého nejlepšího přítele, ale zase chybí herec formátu Ruperta Everetta. (I když na Philippa Karnera se taky dobře kouká.) Na druhou stranu role Tori Spellingové je daleko lepší než role Cameron Diaz, i když bych obě "herečky" nahradila úplně jinými. Při opakovaném zhlédnutí filmu jsem se během první poloviny přikláněla ke čtyřem hvězdičkám, ale školometské řeči poslední třetiny filmu mě donutily jít s hodnocením zas dolů. Tímhle nešvarem trpí bohužel většina amerických filmů, když se snaží zpracovat malinko netradiční téma. Spíš televizní film než příběh pro kina. ()

DadysGirl

Trochu jsem se tady z místního hodnocení bála, ale nebylo to špatný... Tori mi nevadí... Není sice pěkná, ale je taaková... Já nevim... Mě je sympatická... A tady byla asi těhotná, což bylo jediný co mě trošku zaráželo... Jinak film řešící zmatenost v sexuální orientaci bez větších dramat... ()

klichem

Pútačom tohto filmu mala byt laska dvoch dlho od seba odlucenych muzov, ktorý sa znovu stretnu na svadbe. Problem je vsak v tom, že jeden z nich si berie svoju snubenicu a druhy je jeho svedok. No ako toto už len môže dopadnut? Samozrejme je to film plny nerealnych priam odpudivo nastrojenych bozkavacich scen (kazdy s kazdym) o laske ci romantike sa tu urcite neda ani hovorit. Film plynie a plynie a pritom s nič nedeje. Tori Spelling ukáže ovisnutú kožu na svojich rukách....jediný moment, ktorý som si zapametala (na to sa nedá zabudnút). Je to neprirodzený vyumelkovaný americký film o láske gayov, ktorý mal zrejme diváka oboznámiť aj s takouto formou lásky. Namiesto toho aby sa však divák s príbehom zžil a oblubil si hlavné postavy, je to pravé naopak, každou minútou sa vám to celé zdá strelenejsie a odpudivejsie. ()