Gintama

TV spot
Japonsko, (2006–2021), 148 h 28 min (Minutáž: 24–26 min)

Predloha:

Hideaki Sorači (komiks)

Hudba:

Audio Highs

Tomokazu Sugita, Daisuke Sakaguči, Rie Kugimija, Kazuja Nakai, Ken'iči Suzumura, Susumu Čiba, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Ajako Kawasumi, Bin Šimada (viac)

Samuraji už nie sú to čo bývali. Najmä potom, čo na našu planétu a hlavne do Japonska prišli mimozemšťania amanto a zakázali nosenie mečov. Jeden „odvážny samuraj“ však stále svoj meč nosí, je to Sakata Gintoki. Jeho spoločnosť tvoria Shimura Shinpachi a mimozemšťanka s ľudskou tvárou Kagura. Spolu tvoria skupinu, ktorá chce zarobiť peniaze. (Hees)

Recenzie používateľa SonGokussj k tomuto seriálu (3)

Gintama (2006)

Naprosto úžasná parodie snad na všechny anime co jsem viděl. Dobře. Ne na všechny, ale na podstatnou část. Hlavní hrdina Gintoki - samuraj, který je velice chrabrý, odvážný, chytrý, má rád ženy, se všemi si velice rozumí a platí poctivě nájem. To sotva ^_^. Pravej opak. Takového samuraje jste ještě neviděli. Ve společnosti mimozemské dívky Kagury se sloní sílou a inteligencí plyšového medvídka a Shinpachiho, Gintokiho žáka se pouštějí do všech možných dobrodružství. Nic zde nejde brát vážně. I člověk, který je championem ve hře "nesmíš se zasmát" by při sledování toho brilantu poprskal přísedícího. Všechny postavy jsou jedinečné. Unikátní. Něčím charakteristické. Nedají se popsat. Musíte je vidět. Toto anime doporučuji naprosto každému. Ale je zde jeden problém. Jestliže nemáte nakoukaných aspoň 50 sérií, nepochopíte 40% řečených vtipů. :) Např: Gintoki jde do kina na film: My Neighbor Pedoro (Pedoro je tlusťoch ve slipech a policejní čepici co si pořád stěžuje, jak za ním chodí děcka prosit o pomoc.) Ten koho to netrklo.... No vidíte :) ()

Gintama' (2011) (S02)

Neměnné hodnocení. Gintama je zpět a ve stále ve stejné režii. Tentokráte roztáhlá pro širokoúhlé monitory a se spoustou stejné zábavy jak minule! :-) Jedno z mých největších hodnocení u anime ^_^ 97,4% :-) ()

Gintama° (2015) (S04)

Při druhé episodě měl spolubydlící strach, že jsem dostal nějaký záchvat... Kvalita se nesnížila, nezvýšila, je to prostě TOP, stále stejná Gintama, jakou ji už léta známe. Tentokrát prozatím jen asi s 10 narážkami na jiné anime. Pro nováčky tedy opět nedoporučuji i když vím, že je asi těžké nakoukat 150 sérií, než se člověk do tohoto pustí. Ale co. Běžte do toho. Nakoukejte a pak se vraťte. Stojí to za to :-) ()