Co vše skrývají zavřené dveře soudních síní, jak se rozhoduje o vině a nevině? Skutečné příběhy z justičního prostředí v novém cyklu České televize. (Česká televize)

igi B. odpad!

Otřesně ochotnicky přehrávané a v principu vůbec neuvěřitelně stupidně řemeslně podané etudky coby pokus (?) o televizní soudničku, prý dokumentární (?! Sic! Vymyslíme kravinu a naroubujeme ji na všepojímající žánr, všechno jedno...) pořad s mně nepochopitelnou účastí >char(t)akterního< herce Františka Derflera... :-/ . . . Přemýšlel jsem proč vlastně se pan herec téhle ubohosti vůbec zúčastnil a pak jsem to pochopil. Je to jen další účelově vymyšlená práce, jak vylovit pro některé ty porevolučně >v.i.p.< osobnosti zdroje z toku peněz televize veřejné služby. Kdysi se tomu říkalo trafika... Dnes už bych to označil spíš za svinstvo... Podle práva? KOHO? Jo, tak ještě že za všechno se musí platit, že... °-( . . . Užijte si to, pane Františku. A někdy se na ty sračky z odstupem času podívejte... - - - P.S. Ani se nedivím stavu práva v téhle zemi. Dnes už dávno platí, že >...jak jaké právo a jak pro koho...< ! A víte proč se našim soudcům nesmí říkat "Vaše ctihodnosti"? . . . Škoda, že si pán Charty s celou tou televizáckou partou nevybrali nějaké ty kauzy, kde se projevilo celé to naše popřevratové právní svinstvo. Že by jich bylo... Ale ani mě to už nepřekvapuje... - - - P.P.S. Ty hodnocení tady, to je nějaké pomatení myslí? Naprostá ztráta soudnosti?? Jen proto, že pan Derfler coby hlas z pozadí ke stádu pohovořil??? Šaškárna a hnus zase jednou s mudrlanty na ČSFD... %-[.. - - - - - (Vídáno občasně nahodile podle náhody, hodnocení po jednom nočně nechtěném nahlédnutí /mimořádně stupidní epizodky/ na >bezprávném prostoru< 78. /jo, chartista jsem nebyl a dnes už se za to ani nestydím/, komentář zde jako znechucený sedmý - 8.3.2011) ()

sportovec

Zdá se, že v tomto tvaru zdánlivě "pouze" dokumentárním nalezla Čéská televize to, co marně hledala léta a co v JUSTICI NA LAVICI OBŽALOVANÝCH nalezla s velmi občasnou přibližností. Průhled do skutečného chodu práva redukuje dramatickou složku opravdu na přívažek dokumentu a celek tím jednoznačně - překvapivě - získává. Nejen on, ale i notně pošramocená tvář české justice. "Holá" profesionalita a strohá věcnost tu dusahují až nečekaně vysokého pozitivního účinku. Drama non-fiction, oproštěné od patosů a přehrávání, opravdu překvapuje. Přál bych si více takových oáz pozitivních deviací řemesla, které přerůstá doslova před očima až do skutečného umění "věcnosti." ()

Gemini

Vynikající seriál hraných dokumentů, v němž je nám průvodcem po soudních síních a vypravěčem lidských příběhů charizmatický František Derfler. Jde zřejmě o první počin naší televizní tvorby, který bez příkras a snah zalíbit se divákovi ukázal konkrétní případy - nejenom z odvětví trestního práva - a způsobem laikovi srozumitelným a pro odborníka (mezi které nemám drzost se počítat) řekl bych zajímavým a dostatečně fundovaným rozebral všechna úskalí hledání spravedlnosti v mezích práva, tedy nelehkou práci především soudců a soudkyň. Tvrzení proti tvrzení, důkazní nouze, zmatené výpovědi svědků, gradace příčinné souvislosti, společná a nerozdílná odpovědnost, ojedinělé leč závažné vybočení z běžného způsobu života pachatele a polehčující či přitěžující okolnosti, ale i schopnosti a možnosti osoby povinné k plnění vyživovací povinnosti, to vše a ještě mnohem víc bylo touto cestou široké diváké obci nabídnuto - a mnou osobně též nadšeně přijato. Podle práva. 90% ()

Subjektiv

To se tak ve středu večer podívám, na co že ten bydla kouká v telce a ono tam běží něco zajímavého... Dokumentární cyklus, ve kterém jsou diváku představeny rekonstrukce skutečných soudních líčení. Dozvíme se, jaké všechny důkazy byly třeba k tomu, aby byl pachatel odsouzen podle práva, dále jak se tyto důkazy shromažďují, hodnotí... Lepší než drtivá většina detektivek a určitě poučnější. Podle práva se nezaměřuje jen na právo trestní, ale i na spory občanskoprávní. ()

gudaulin

Střízlivě věcný, realistický seriál o skutečných soudních případech zbavených balastu přehrávání charakteristického pro hrané dokumenty. Dobře vybrané delikty, které jsou typické pro dnešní dobu, a malá soudní dramata, která bez příkras ukazují, jak dnešní justice funguje. Celkový dojem: 80 %. ()