Don's Plum Bar

• Česko Don's Plum Bar (viac)

Dnes večer, stejně jako každou sobotu, vyrážejí čtyři kamarádi Brad, Jeremy, Ian a Derek do svého oblíbeného baru Don's Plum. A samozřejmě při tom nemohou chybět holky. Brad pozval svou milenku Sáru, Ian právě získal servírku Julii, která má po službě, Jeremy si přivedl Amy, která ho stopla, jen Derek je tentokrát sám. O to víc však mluví o svých milostných zkušenostech. Ostatně nejen on. Všichni u stolu si objednají kafe a colu, cpou se hranolky, klábosí hlavně o sexu a o životě, vedou silácké řeči a provokují každého, kdo se provokovat dá. Hodiny míjejí, někteří z náhodně poskládané party se sbližují a pochopí leccos i o těch, které znají sotva pár hodin, navrch vyplouvají jejich komplexy, nejistota a osamělost. Hádka se může proměnit ve rvačku, ale s nadcházejícím svítáním se všichni usmíří, odejdou z baru a řádí na ulici. Jsou přece mladí, plní života a sdílejí společnou naději, že všechno bude dobrý. (SPI Film)

Anthony

I takto se dají točit filmy. Pár mladých herců si sedne ke stolu a režisér řekne: "Tak se o něčem bavte". Natočeno za tři dny a Leo a Tobey by na ty tři dny dnes rádi zapomněli (viz soudní líčení, kterým zamezili distribuci v USA). Sice to bylo z větší části o ničem, ale pár chvil mi dokonce přišlo zajímavých. ()

kobejn

Srovnání s Ken Parkem myslím není úplně od věci, ale do očí bijící amatérismus tohodle dílka ho zároveň sráží o několik kategorií níž....jinak souhlasím, že podobný kecy je možný slyšet v každý hospodě, kde se sejde nějakej takovej spolek mladejch, znám to na vlastní kůži. Takže realismus ano, ale formálně je to mizerné. Rozhodně to není film pro kino, maximálně tak na video. Ostatně, bylo to natočeno už v roce 95 a navíc jen jako krátký film. Takže nápad udělat z toho celovečerák a vypustit ho až v roce 2001 mi nepříde jako moc dobrý. Nejspíš to bylo celý motivovaný tím, aby se to přiživilo na už hvězdné pozici DiCapria a Maguireho. Takže se jim ani nedivím, že byli proti uvedení tohodle filmu v kinodistribuci v USA a Kanadě. Kor když v tom hráli před šesti lety od uvedení a měl to být jen kraťas. ()

Paldiny

Nenechajte sa zmiasť rokom vzniku, Don's Plum sa natáčal v období 95 až 96, čo prezradí aj mladý vzhľad zúčastnených, ale tým, že rozpočet predstavoval priemernú mesačnú mzdu občana SR sa predstavil publiku v roku 2001. Film je experimentálny, v čiernobielom háve a veľmi ťažký na sledovanie. Takže fanúšikom DiCapria či Maguireho odporúčam, len ak sú otvorení nezávislej tvorbe v štýle Abela Ferraru, alebo prvotín od Martina Scorseseho. A tým nemyslím filmy ako Taxikár alebo Zúrivý býk, ale festivalové snímky Kto mi to klope na dvere. Narozdiel od Scorseseho prvotiny ma tento výlet do baru bavil o čosi viac. Máme tu štyroch mladíkov, čo sa každý večer stretávajú v tej istej putike a vedú krčmové rozhovory na tému drogy, sex a každodenné zvyklosti. Zakaždým prichádzajú v spoločnosti náhodnej neznámej, neváhajú sa do krvi pohádať, pourážať kadekoho v okolí, dokonca aj samých seba. Vedia sa správať ako tí najväčší chrapúni, aby za chvíľu oľutovali svoju impulzívnu povahu. Film využíva zvláštny spôsob sebareflexie a to monológmi pred zrkadlom na verejných toaletách. Trefne zvolená bola tiež hudba, aká z počiatku využíva jazzovú barovú kapelu a neskôr sa pripomína v bezdialógových pasážach. Body strhám za to, že nie všetky témy boli zaujímavé a tiež som názoru, aby barové rozhovory zostali v bare. I keď sledovať svojich obľúbencov v úplne odlišných roliach ako som zvyknutý bolo príjemným osviežením. Navyše sa blysli fantastickými výkonmi a ja som na druhý deň dostal chuť si film pozrieť znovu. ()

martiňák

Většina lidí tento film kritizuje, ale pro mě je to téměř na pět hvězdiček. DPB líčí jeden noční tah partičky kamarádů a já mám takový pocit, že je to celkem přesný - minimálně u mě to tak jako ve filmu často chodí. Někdo na akci přijde že chce zapařit, někdo se jen nechce otravovat doma, někdo chce být s lidma se kterýma si rozumí, někdo jen nechce být sám, někdo přijde spíš omylem. A v určitý fázi života to tak je každý víkend. Rozhodně jsem se u filmu nenudil, navíc Leonardo i Tobey patří mezi mé oblíbené herce a v DPB září. ()

MartinNDL

Bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, kurva, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, vole, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, sex, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, hovno, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla - TAK TO BYL SCÉNÁŘ TOHOHLE FILMU - docela o ničem, ne? ()

• Natáčení probíhalo od roku 1995 do roku 1996. (Cheeker)