Legenda o Pátračovi

• Česko Tajemství Pravdy (viac)
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Predloha:

Terry Goodkind (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack (viac)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiálny text distribútora)

Davies182

Hodnocení po pilotním dvojdílu: Rozhodně ne špatný seriál, a už vůbec ne špatný fantasy seriál. Jediné, co mě hodně zarazilo, je zběsilá až nevyvážená režie, a oproti knižní předloze hodně odlišný scénář. První dva díly Meče Pravdy od Goodkinda jsem v češtině četl sice již dávno, ale televizní adaptace i tak vypadá, jako by vatová výplň ve stopáži nadmíru převládala. Což mi připadá zvláštní, protože proč proboha potřebuje více než desetitisícstránková sága vatu? Uf. Dalších pár slov tedy k podivné režii, aneb tvůrci si se seriálem hrají jako malí caparti na kolotoči. Výborné atmosférické momentky a skvělé akční scény se střídají s hloupými dialogy, tupými dějovými zvraty a děrami v rádobyinteligentním chování charakterů (herci hrají průměrně). Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji nejlepší fantasy počin v dějinách TV, jindy na mne zase vybafla dětinskost a trapnost hodná Letopisů Narnie. Nejlépe se to projevuje na samotném dvojdílu: první čast skvělá, druhá opojně pitomá. I proto jsem se rozhodl Legend of the Seeker nadále nesledovat, ale pouze ohodnotit mírně nadprůměrný pilot. A Bridget Regan jako Kahlan je zdaleka nejhezčí žena, kterou jsem kdy v jakémkoliv seriálu spatřil (naproti tomu jsem si Richarda představoval mnohem mužnějšího). ()

ABLABLABLA

Na tento seriál jsem narazila náhodou díky jednomu videu na youtube. Po prvním pilotním díle mě úplně strhl a přímo jsem se do něj zamilovala. Potom už to šlo rychle. První série odkoukaná za 5 dnů. Děj šel tak rychle kupředu a byl skvěle vymyšlený, že jste se opravdu nemohli nudit. Všechny postavy (a samozřejmě herci, kteří je ztvárňují) jsou bezchybní. Já si užívala i vedlejší linie příběhu, ty propletené vztahy, odbočky, komplikace. Rychle jsem přešla na druhou řadu, kde se objevila nová postava Cara a ta mě dostala. Obdivovala jsem její "smysl pro humor" a vůbec její povahu a charakter. Rozhodně jsem se ani jednou u seriálu nenudila, ale přišlo mi, že konec přišel moc rychle a taky možná, že zůstal otevřený, ovšem, jak jsem se dočetla, třetí řada už se neplánuje, což je na jednu stranu škoda, protože já bych se na ni ráda dívala, ale na druhou stranu možná, že je to tak lepší. Už jsem viděla spoustu seriálů, které se kvůli nekončícím řadám začaly stávat nudnými. Ovšem u Legend of the Seeker se mi to nemůže stát, protože tyto dvě naprosto napínavé a skvělé řady se skvělými herci (největší obdiv má Craig Horner,Bruce Spence a Tabrett Bethell) jsou tak akorát a budu na ně vzpomínat s obdivem a úžasem. ()

Jacinda odpad!

Proč, proboha proč museli všechno změnit? Na tomhle seriálu nezůstala doslova nit suchá. Richard je tupější, Kahlan drsnější, Chase neschopnější, Adie slabší, Rahl vše jen ne strašidelný. Možná tak Zedd zůstal. Dodatek - po přečtení 2/3 série musím říct, že ani Zedd nezůstal. děsná adaptace nejlepšího fantasy všech dob. Btw ta červená klobása vypadající jako anální kolík, kterou mají mordsity v ruce, to má být jako agiel? HAHA ()

Sany33

Väčšina seriálov, ktoré vychádzajú z knižnej predlohy patria medzi tie lepšie na tomto svete. Legend of the Seecer nieje výnimkou. Príbeh Richarda, Calen a Zeda je fenomenálny a plný dobrodružstva a napätia. Práve preto zaraďujem tento seriál medzi najlepšie fantasy seriály vôbec. Herecké obsadenie mi perfektne zapadá do predstáv, ktoré som si vytvoril popri čítaní knihy. Preto 92%. ()

bloodcountes

Knihy jsem zatím nečetla a nemám zrovna náladu na temné a brutální večerníčky, takže tahle verze (podle mě celkem vyvážená, nijak přehnaně sluníčková) se mi trefila do noty a užívám si to nejvíc. Hlavní postavy mě zaujaly, moc jsem si je oblíbila a celej ten svět mě zaujal, krásný exteriéry, skvělá výprava, dobré epizodické příběhy. Seriál mi přnesl mnoho hodin příjemného relaxu a za to jsem mu vděčná. Mimochodem dlouho jsem si říkala, že je mi Darken Rahl nějaký povědomý a nakonec jsem se koukla na čsfd a vidím, že hrál mýho nejoblíbenějšího elfa Haldira:)) Zajímavé taky je, že ty protichůdné postavy, ty nepřátele na život a na smrt, osudově spolu spojené, hrají dva Craigové:)) Právě jsem dokoukala poslední díl a jsem z celýho seriálu nadšená. Koukala jsem, co dál, po takovým nářezu a došla jsem k závěru, že Xena ani Hercules, který tady kdekdo zmiňuje, to rozhodně nebudou, nezaujaly mě lautr ničím. Takže: kde je nějaký podobný aspon trochu rovnocenný seriál na další dlouhé podzimní večery? ()

• Pouhé zašněrování šatů zpovědnice Kahlan trvá přibližně 20 minut (Elegnor)
  • Dvojice hlavních hrdinů Craig Horner (Richard) a Bridget Reganová (Kahlan) se před samotným natáčením seriálu přiznala k tomu, že knižní sérii nikdy dřív nečetla. (Conspi)

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (viac)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (viac)