Dálnice a spojovací uzly v okolí hlavního města planety Coraab právě zažívají dopravní kolaps. V nekonečné koloně uvízla také dvojice detektivů převážející nebezpečného vězně. Od úspěšného dokončení úkolu je ale kromě množství aut dělí také řada nepříjemných překvapení... Film je volně ke stažení ZDE (oficiálny text distribútora)

Kublai

Ano, dnes už bych snad natočil Skeletony jinak a lépe. Ale v té době šlo o maximum našich realizačních možností - vše vzniklo prakticky na zelené louce, na nic nebyl čas, všichni dělali všechno. Pro mne to byla fajn zkušenost a nyní mám o mnoho větší motivaci příštím snímkem dokázat, že tento žánr lze dělat i ve Střední Evropě maximálně kvalitně. ()

Radek99

Z tohoto nadšeneckého sci-fi (variace na svět Star Wars?) snímku doslova sálá nadšení a chuť k točení filmů, tvůrci i herci se při přípravách a natáčení jistě dobře bavili, na diváky ale už asi moc nezbylo... Příště místo záplavy neologismů raději více logiky a dějové linky... Jako studentsko-amatérská performance vynikající, jako skutečný sci-fi film nepoužitelné... ()

Tom_Lachtan

Totální úchylárna, která snese srovnání (v domácích vodách) tak akorát s Choking Hazardem, jen má místo jeho zombivců blitkočervy, hlas Vladimíra Táborského u jedné z titulních postav, nebo Vladimíra Javorského nabarveného namodro a s hlavou obtočenou izolepou téže barvy (aneb vrchol umu maskérského řemesla - realistická velkohlava!). Tohle všechno bylo relativně vtipné, ale dialogy a některé postavy... U některých bych řekl, že hrát je profesionální herci, kteří by si svoje role užili, bylo by to k popukání, ale ani takový Kryštof hádek neupletl z dialogového výměšku bič. "Dnes dopoledne se ve výšce několika kilometrů nad zemí utrhl z popruhů nákladní lodi Traxolianský blitkočerv " ()

IvcaSammet

Po shlédnutí tohoto krátkometrážního filmu jsem ještě dlouho uvažovala, o čem to sakra bylo ... Masky sice skvělé, ale zbytek dost o ničem. Děj byl docela nezajímavý, dialogy o ničem a prostředí včetně rekvizit jako ze 70 let ... Snad jediné, co mě na filmu rozesmálo, byla scéna s Kryštofem Hádkem, který v tom "kostýmu" mimochodem vypadal naprosto úžasně, a scéna s Vladimírem Javorským. Zbytek ale vcelku o ničem ... ()

Helo

Počátky světa, který byl naplno využit ve hře Coraabia, s níž Hussar a spol. slaví nemalé úspěchy. Co se týče filmu, tak je to opravdu těžké hodnotit. Něco je tu naprosto skvělé (na studentský film) a něco je to zase naprosto strašné (i na studentský film). Takže dávám univerzální 3* a to i proto, že potěšilo zmínění známých pojmů ze hry. ()

• Spoluautor scénáře Vojtěch Bednář se ve filmu objevil jako vyděšený muž ve scéně, kdy dochází k brutalitě vůči Metamorfovi. (milaneg)
  • Režisér a scenárista Hussar se také podílel na návrzích kostýmů. (milaneg)