ravalah

Do 16 dilu jsem se solidne ztracel a moc me nezajimalo, co bude dal, ale pak se leccos vysvetlilo a dodalo mi to dostatek chuti az do konce. Na muj vkus prilis detske obliceje. 7/10 ()

Subjektiv

Hiisuma, Mel, Palza, Agi, Hasmodai, Tarlant a Seth - 7 bělovlasých modrookých dětí, které se v průběhu staletí objevují v různých místech světa. Ti, kteří vědí o jejich existenci, je nazývají prostě Béfortské děti. Ze sedmi se však v průběhu staletí stalo dětí pět. Palza ztratil paměť, stal se z něj Conrad Roentgen a objevil paprsky X. Mel unesl taktéž bělovlasý a modrooký Dumas. Zbylé děti však pokračují ve svém pátrání po dívce jménem Tina... Detektiv Cooks zase pátrá po Béfortských dětech, institut GED kdo ví po čem a jediný, kdo netuší naprosto nic, je hlavní hrdina Thoma, bezstrarostný kluk žijící se svou rodinou na maličkém ostrově. Onu bezstarostnost však záhy odnese setkání se sirotou Helgou, která maluje tajemné obrazy neznámé krajiny. A hlavně se objeví Béfortští, GED a Dumas... Snad trochu zamotaný úvod do děje, snad trochu moc dějových linií, chtělo by se říct. Ale všechny velmi příjemným způsobem splynou v jeden celek a to, co se zdálo nesouviset, je nyní pevná síť. Zamotaný a hlavně dobrodružný příběh nabízí Fantastic Children především. Záležitost je to zajímavá, méně známá a rozhodně stojící za vidění. Občas mi vadila přílišná dětskost, ale... vždyť mnoho hlavních hrdinů jsou děti a kresba též dává tušit, že seriál stojí i o mladšího diváka. Fantastic Children jsou nejenom dobrodružný, epický, emotivní, tajemný seriál, je to také jediný seriál, o kterém vím, že cituje film Stalker. Sice jenom tu obrazem, tu motivem, tu jediným slovem, ale cituje. Snad jen jako poctu, "Stalkerovské" myšlenky jsem v seriálu nenašel. Čisté ****. ()

JohnyTrava

Čo k tomuto povedať? Podivné deti sa napriek svoje komplikovanej rozvetvenosti javia ako pre deti a jednoduchá kresba tento výjav len podtrhuje. Ale ako to už býva zdanie zvykne klamať. Hoc pútavý no rozťahaný úvod s často nudnými a zjavne na detského diváka zameranými epizódami sa razom mení pri línií Grécie. Takže sa ho veru oplatí pretrpieť, stojí to zato. No čo je smutné, sú niekedy až naivné pasáže, ktoré sa pred koncom množia a tak kazia plný pôžitok a predsalen ten koniec sa detským divákom nezaprie (Seta budete buď ľutovať alebo nenávidieť, škoda toho konca...). Viem anime, ktoré sa takto pekne vyfarbia, nebýva tak veľa ale stále tu zostáva nevyužitý potenciál, možno trochu skrátiť, čo-to do príbehu doladiť a bola by plná. Takto je to za 8 (lepšie 4). A áno OST je miestami tiež vydarené, najmä k atmosfére. ()

Cassandra

Teda když člověk zkousne ty Konrády Röentgeny apod., může si užít docela silný příběh s pár zajímavými zvraty, hlavně mě potěšilo, že identita jedné z postav není ta, co by vás napadla jako první. Seriál mi svou atmosférou trošku připomíná Kurau: Phantom memory anebo Scrapped princess (dějově se tedy nepodobají ani trochu, asi mě to napadlo proto, že i tyto seriály mají pomalu se odvíjející, ale dobrou dějovou linku). ()

• Seriál několikrát cituje slavný Tarkovského film Stalker. Lze zahlédnout např. travou zarostlý zrezlý tank či v posledním díle parafrázi scény s mizejícím ptákem. Především však v obou dílech hraje ústřední roli tajemná Zóna. (Subjektiv)