Gangsterský boss Ged Brennan a jeho zločinecký gang sa ocitne v ohrození. Ak chce Ged prežiť a pomstiť sa zradcom tak vo vlastných radoch, ako aj konkurenčnému gangu, musí vymyslieť dokonalý plán.
Ged Brennan je skúsený zločinecký boss, ktorý sa živí prepadávaním nákladných áut a vykrádaním ich tovaru. Tentoraz však lupiči vyšli naprázdno – kamión bol prázdny. Ged nemá z toho dobrú náladu Gedov hnev si odnáša jeho rodina, predovšetkým manželka. Ich malý syn netuší, čím sa otec živí. Keď ho odváža do drahej súkromnej školy chlapec chce, aby ho ocko vzal do svojej „roboty". Ged rozmýšľa nad ukončením zločineckého života a rád by začal legitímne podnikať. Na financovanie však potrebuje urobiť ešte jednu veľkú lúpež. Naplno sa spolieha na svoj tím, ale netuší, že jeden z jeho chlapcov sa chce osamostatniť a preniknúť do obchodu s drogami, ktorému sa Ged vyhýba ako čert krížu. Muž, ktorému Ged dôveroval, a zapredal sa srbskej mafii, tak ohrozí jeho finálnu lúpež. Zradený Ged musí vziať do hrsti všetok svoj rozum, využiť všetky svoje skúsenosti a prijať pomoc svojho bývalého konkurenta Frannera... (TV JOJ)

neoBlast

Hóóóódně špinává gangsterka, která na sobě dokazuje, že nás Ritchie nenaučil o britském podsvětí všechno. A hlavně nám neukázal všechnu tu rozkošnou brutalitu na sto způsobů. The Crew je bez servítek temnější a syrovější variantou obdobných ostrovních snímků (Vaughn, Ritchie). Bohužel jednotlivé scény májí hrozný výkyvový koeficient na škále zábavnosti. Radikálnější prostříhání a menší zkrácení (některé zbytečné montáže by mohly pryč) by jinak pomohlo k vzniku rozjeté adrenalinové modly. 60 % ()

MartinezZ odpad!

V 25% jsem už nemohl, začal jsem posouvat v ději. V 35% mi z toho bylo blbě a přemýšlel jsem, že by nebylo od věci použít staré zásoby nukleárních zbraní na každou jednu postavu, které se tu dosud mihla. Ve 41% filmu stopnuto. Smazáno. Tfujtajxl. Nevidím jediný důvod, proč se na ten póvl dívat. A ještě to má mít dvě hodiny. Tfujtajxl^2. ()

Lacike

Gangsterka o britskom podsvetí. Nechapem, preco tu niektori spominaju Ritchieho. Stylom to s jeho filmami nema nic spolocne. Snad len to, ze skoro vsetky postavy su tupci, debily alebo uplni vypatlanci. Proste gangsterska spodina. Ale je to natocene seriozne. Skoro sa to az snazi o nejaku civilnu realisticku sondu do zivota tychto chudakov, ktori sa snazia postupit v gangsterskej hierarchi o nieco vyssie. Ale ako som spominal, az na jednu postavu, ktora je nad vecou a ohladom ktorej sa na konci odhali prekvapiva pointa, to je banda neschopakov, ktori nemaju sancu si polepsit. Film je miestami dost brutalny. Brutalita nevyznieva cool, ani z tych scen nevyplýva nejake napätie. Su len nechutne. Su dva typy gangsteriek. Seriozne o mafianoch, ktori vzbudzuju obdiv a komedialne o bande debilov u ktorych sa bavime na ich ucet. Toto je seriozna gangsterka o bande debilov, ktora nie je ani zabavna a ani postavy nevzbudzuju obdiv. Je to dost velka nuda. Cely cas sa to pomaly vlecie a potesil ma jedine prekvapivy zaver. 5/10. ()

Santino7

Na základe vcelku priaznivých hodnotení a aj hŕstky komentárov, ktoré - aspoň po väčšine - avizovali solídnu nádielku nefalšovanej britskej gangsterky "se vším všudy", ja ako obrovský fanúšik takýchto záležitostí som sa skutočne potešil. No a potom to prišlo - ľadová sprcha / vytriezvenie, volajte to ako chcete, skrátka hneď odzačiatku sa začali valiť menšie aj väčšie signály, ktoré nič vábne nepredpovedali. Za prvý považujem absolútne katastrofálny slovenský dabing, ktorý mi film znepríjemnil naozaj dosť, keďže tie hlasy boli katastrofálne (naozaj takmer všetky, bez výnimiek) a vďaka nim na mňa film veľakrát pôsobil skôr ako paródia než brutálna gangsterka. Obecne sa síce nepovažujem za nejakého veľkého kritika slovenského dabingu a aby mi vyslovene prekážal, to sa stáva len zriedkakedy, lenže teraz to bolo naozaj citeľné... Ale to už by aj stačilo, keďže na film ako-taký to vplyv nemá a kedykoľvek si ho môžem pozrieť v originálnom znení a aspoň čiastočne si napraviť skazený dojem, čiže poďme ďalej. Tým ďalším, čo mi výrazne prekážalo už od úvodných minút, bolo obsadenie hlavných postáv, a to najmä bossa Geda, a jeho brata Ratsa spoločne s tým teplým nagélovaným kumpánom (ospravedlňujem sa ale mená hercov stvárňujúcich dané postavy nepoznám, a ani poznať nechcem). Neboli prakticky takmer vôbec charizmatickí, hereckým talentom tiež podľa mňa nijak zásadnejšie neoplývajú (alebo ak áno, tak o tom tentokrát rozhodne nedali vedieť), no a tá vizáž, prepáčte ale takto si gangstera naozaj predstaviť neviem a ani nechcem, bolo to nanajvýš komické, obzvlášť pri záverečnej scéne, kde hlavný predstaviteľ pôsobil úplne ako z argentínsko-venezuelskej telenovely (a vlastne tak pôsobil viackrát). Čo sa týka obsadenia vedľajších rolí, tak tam mi neprekážalo v podstate nič, predstaviteľ "labužníka" Mobyho bol fajn, no a Stephen Graham, ten je v takýchto rolách už takpovediac varený-pečený, ostatných na plnej čiare predčil a jeho účasť ma naozaj potešila (kľudne však mohol dostať aj viac priestoru). Dobre, tieto dve veci mi prekážali úplne najviac, no našli by sa aj iné veci. Myslím tým napríklad zbytočne prepísknutú stopáž, z ktorej by sa dalo kľudne osekať dobrých dvadsať minút a bolo by to snáď aj lepšie a hlavne menej rozťahané, alebo napríklad akúsi nevyváženosť scenáru. Miestami mi to totiž pripadalo ako solídne mrazivá a realistická gangsterka, ktorá je podávaná autenticky a dotyční sa (napriek komickej vizáži) s vecami vôbec neserú, kým miestami nám predsúvali pre mňa nepochopiteľné omáčky, aké nemajú obdoby a minimálne v tomto žánri nemajú čo hľadať. Každopádne nie som si stopercentne istý svojim výsledným hodnotením, na jednej strane mám sto chutí ísť nižšie, na druhej si vravím, že to vlastne bolo vcelku fajn. To prvé však výrazne súvisí s tým domrdaným dabingom (ktorý nepochybne zavážil pri mojom výslednom dojme z filmu), a to druhé zas s mojou veľkou záľubou v rámci daného žánru, čiže si to asi budem niekedy v blízkej dobe pozrieť v originálnom znení (s titulkami samozrejme :)) a potom sa uvidí. 3/5 () (menej) (viac)

bouncer

Další přírůstek do rodiny britských gangsterek ze zlodějského podsvětí. Obecně by se tyto filmy daly rozdělit na stylové komediální jízdy (např. filmy Guye Ritchieho) a na ty reálnější, drsnější (např. Clubbed). The Crew zůstalo někde na půli cesty - očividně se inspiruje "Ritchieovkami", ale postrádá jejich šmrnc, zábavnost a třeba i dobrou práci s hudbou (ta je zde poměrně nevýrazná vzhledem k žánru). Na druhou stranu ale reálně film také nevyznívá - nemáte pocit, že by se to takhle mohlo stát, ani dílo ničím nešokuje. Takže slabší průměr - slabé 3*. ()