Astro Boy bol stvorený pre napínavé dobrodružstvá, ktoré môže prežiť len on. Jeho otec, slávny vedec Tenma mu do vienka dal super silu, röntgenové lúče, rýchlosť a schopnosť lietať ponad oblaky.
Astro Boy spoznáva svet, učí sa ľudským emóciám. Keď sa jeho rodina a priatelia ocitnú v núdzi, odvážny Astro Boy sa vracia do rodného mesta Metro City, aby čelil možno najväčšej životnej výzve a stal sa hrdinom. (TV Markíza)

Skejpr

Navzdory technologicky zastaralému (ovšem na druhou stranu zcela přiznanému) technickému kabátku je Astro Boy až překvapivě sofitsikovaným mixem klasického retro anime (z dob, kdy ještě oči nebyly tak velké a hlavy tak hranaté) a superhrdinského filmu, navíc aplikující prvky sociální satiry (zjevné styčné body s anime Metropolis z roku 2000, jehož manga předlohu má, jen tak mimochodem, na svědomí právě Osamu Tezuka, autor Astro Boye) a ve finále se se vší vervou zvrtnuvší do vod japonským monster filmů. Akce je kulervoucí, Tobyho první let je zcela bez nadsázky spektakulární a to celé je proloženo nehoráznou náloží hlodů a hlášek. Zároveň se ale daří vyvážit správný poměr a film prokládat vážnými a seriózními momenty. Ve výsledku jedno z překvapení roku... ()

B!shop

Tak ja nevim, na jednu stranu docela fajn sci-fi pribeh, kterej sice vykrada kde co, ale to nevadi, navic docela dost akce, zabavny vedlejsi postavy a slusna hudba. Na druhou stranu, akce nedokaze vylozene strhnout, vtipy nejsou nijak extrovni a animace je skoro az hnusna. Proste zadna velka pecka, ale tech 80 minut zabavi naprosto spolehlive a rozhodne uz sem videl hromadu horsich animaku. ()

venison

Film "Astro boy" jsem si dokázala pustit, až když jsem na něj náhodou narazila v TV.. Čekala jsem to mnohem horší, takže jsem byla příjemně překvapena jak provedením, tak i příběhem, který byl sice splácanina jiných úspěšných filmů - "Andrew - člen naší rodiny", " WALL-E" a "Ocelová pěst", děj příjemně plynul a nic tu nevyčnívalo.. Viděla jsem řadu horších i lepších 3Dček.. Příjemnej průměr :-) ()

pepa3rd

O fenoménu Astro Boy jsem slyšel poprvé až v souvislosti s tímto filmem. Když jsem tak hned na začátku prožil drobný šok v souvislosti se zjištěním, že ten zvídavý klučina je nahrazen robotem, vcelku bez problémů jsem se naladil na notu ve stylu A.I. Umělá inteligence a docela si užíval tuhle vcelku vtipnou akční taškačici. Škoda, že příběh je tak přímočarý a předvídatelný. Nemůžu říci, že bych se stal fanouškem, ale jestli se (vzhledem k poměrně otevřenému konci) natočí dvojka, rád se na ni podívám. 60 % ()

Mertax

Já mám kulomety v zadečku?? Ať žije český dabing a malí robotíci s modrým srdcem na pravém místě:)/// Astro Boy je fenomén, který byl v roce 2004 spolu s velikány jako C3PO a R2D2 přijat to Robotí síně slávy. Má film tedy co nabídnout i bez znalosti tohoto kultu?/// Než si stačíte uvědomit, že se začínáte nudit, do příběhu vlítne se svým komunistickým entuziasmem Robo-revoluční fronta. Tři lehce (spíše těžce) pošahaní roboti jsou díky svým bláznivým kouskům alespoň na chvíli vděčným zdrojem humoru./// Po pár týdnech vám v hlavě možná zůstane scéna s robo-arénou nebo opravováním robota Zoga, která je navíc podkreslena známou písničkou, ale už po půl hodině tušíte, zda se Astro vrátí ke svému otci a jak to všechno dopadne. Úplný závěr je relativně otevřený, naznačuje další pokračování, protože chlapec s tryskami na nohou, sílou bájného Herkula a hlavně srdcem na pravém místě, má úkol mnohem větší, než to zprvu vypadat… Pokud přijmete fakt, že animace studia Image není moc kvalitní a propracovaná, můžete si užít celkem slušnou zábavu, ale srdce vám tlouct nadšením asi nebude. Je to takové nic proti ničemu. Děti řadu věcí nepochopí (viz roboluce), dospělí zas budou trpět u některých dialogů. Astro doletěl někam do půlky a pak mu zkrátka zhasly trysky. Je ovšem třeba pochválit Ottmanovu hudbu, ta mnoho scén vylepšuje. 55%. ()

• Režírovat měl původně Colin Brady, byl však nahrazen Davidem Bowersem. (D3VIL)
  • Poprvé byla pohádka Astro Boy vysílána v Japonsku roku 1963 (D3VIL)
  • Astro Boy a jeho tvorca sa v Japonsku stali natoľko populárnymi, že sa dostali aj na poštové známky a robotický chlapec sa v sieni slávy postavil vedľa takých postáv ako napr. robot C-3PO z Hviezdnych vojen. (rudess)