Evangelium: 1.11 Monstrum

• Japonsko Evangelion shin gekijōban: Jo (viac)

Píše se rok 2015, 15 let po události, která změnila celý svět - objevení jednoho z andělů. Z obřího Tokya zbyla jen malá pevnost Tokyo - 3, kde sídlí organizace NERV. Právě její vůdce Ikari je ten, který navrhl jedinou účinou zbraň proti andělům - Evangeliony, obrovské roboty. A právě ve chvíli, kdy na město zaútočí další anděl sem přijíždí i Ikariho syn Shinji, který je záhy postaven před nelehkou volbu a nedobrovolně se také stává loutkou na šachovnici mocných, kteří ani nevypadají, že jim jde o záchranu zbytků civilizace. (kaspar)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $107,797Tržby Celosvetovo $16,281,000║ Dosť ťažko pochopiť kam chceli tvorcovia s týmto humbugom smerovať, nemá to pevný dej, žiadny základ, formovanie postáv sa nikam neuberá, jediné čo tam dobre vychádza je elektrizujúce napätie medzi postavami, akcia samoúčelná. /40%/ ()

C0r0ner

V nějakém pomatení smyslů jsem si pustil bezhlavou rákosnickou řežbu a kupodivu to opravdu byla jenom tupá bezhlavá rákosnická řežba, která nevedla odnikud nikam. Destrukce nějakých brutálních emzáků stála rejžožrouty asi tak deset našich rozpočtů a vlastně se akorát na konci narodil ještě silnější. Aspoň vím, čím se inspiroval Pacific Rim. 10% ()

FritoleXx

Naprosto zbytečný film, který zkratkovitě zpracovává několik prvních dílů seriálu a nechápu tak tedy, komu je vlastně určený. Fanouškům seriálu se to líbit bude, nicméně jim to nepřinese nic nového a pro neznalé diváky to bude postrádat souvislosti a určitou hloubku především po psychologické stránce, neboť jde spíše o sestřih akčních scén, kde problémy a příběhové pozadí hrdinů působí poněkud uspěchaně. Ve výsledku z toho mám spíš pocit, že jde jen o laciný cash grab na nostalgii a jednodušší distribuci pro západní trh, což dokazuje i to, že jde o jediné dílo ze série, které dostalo český dabing. Tudíž jak jsem psal, doporučuju to spíš jen znalým seriálu, kteří si třeba po letech chtějí Evangelion připomenout. ()

ywo666

No dopadlo to dobre. Nakoniec. Nemyslím dej ale môj pocit z filmu. Prvých 25-30 minút, som sa nudil, hneval, nechápal a bolo tak na 40%. Ako to už u kvalitnejších fantasy býva, vždy sa po čase prežijem také malé nervové zrútenie, stratím zmysel pre realitu a naladím sa na frekvenciu filmu, začne rating stúpať. Nemôžem povedať, že by som pochopil všetko, ale pochopil som dosť aby som bol nakoniec s filmo spokojný. O seriály nemám ani šajnu, takže to hodnotím ako pre mňa nový a originálny film. 85%. ()

Davies182

Normální člověk dle mého názoru potřebuje vidět za život minimálně desítku profesionálních animovaných filmů z Japonska. Nic nedokáže lidský mozek tak odreagovat, jako ohlušující smršť megalomanských bitek, ve kterých buď figurují svalnatí hrdinové s čepelemi dvakrát většími než oni sami, anebo monstrózní roboti / příšery. Epileptikům vstup zakázán! Evangelion bych pak přirovnal k takovému východnímu Spider-manovi: jeho hrdinou je klučina, který kromě zmatku ve své hlavě (problémy v rodině, s holkami) musí bojovat s padlými anděly. Anděly, kteří na sebe rádi berou podobu nepřemožitelných robotů vybavených smrtícím arzenálem zbraní. Malý Shinja pak sám pravidelně osedlává jednoho takového "transformera", aby všem ostatním plecháčům nakopal (nedobrovolně) zadnici. A je to výborné... Psychologická linka příběhu včetně chytrých dialogů je dojemná a poutavá, akce pak tradičně nepředstavitelně obrovských rozměrů. Spektakulární: to umějí jen v Japonsku. Chybělo mi snad jen trochu hlubší vtažení do mytologie, a prsa doktorky Katsugari - proč s nimi machruje, když je nakonec neukáže? ()

• Celkové tržby dosáhly přibližně dvou miliard jenů, tedy asi 16 200 000$. (Shley)
  • V roce 2008 film vyhrál cenu Tokyo International Anime Fair za animaci roku a Anno obdržel cenu pro nejlepšího režiséra. Film byl také nominován na cenu Animace roku Japonské Akademie Cen, ale prohrál s Tekkon Kinkreet. (Shley)
  • V dubnu 2009 vyšla na Sony Playstation Portable akční adventura s názvem „Evangelion: Jo“, založená na příběhové linii filmu. (Shley)