Arranged vypráví o přátelství mezi ortodoxní židkou a muslimskou ženou, které se zúčastnily jednoročního kurzu pro začínající učitele na veřejné škole v Brooklynu. (urvy)

Necrotongue

Vcelku pohodový pohled na multikulturní společnost, díky kterému jsem se utvrdil ve svém přesvědčení, že minority, jež jsou nejvíc slyšet, protože jsou údajně diskriminovány majoritní společností, samy neoplývají tolerancí vůči ostatním. Samotný příběh byl depresivně vtipný, nejzábavnější bylo zjištění, že kdyby Židé a muslimové neměli pro svého boha rozdílná jména, zas by se až tak moc nelišili, proto film jen upevnil mou jistotu v tom, že je nejlepší být ateistou. ()

Hwaelos

Možná pohádka, ale rozhodně hezká pohádka o možnostech soužití muslimské a židovské komunity. Naše společnost potřebuje víc takových filmů, které ukazují, že víra a tradice nemusí tolerantní lidi rozdělovat, protože hodnoty jako láska nebo přátelství jsou pro všechny lidi stejné. Škoda, že se podobné snímky nedostávají do běžné distribuce. ()

freddy

Americká nezávislá filmová scéna tvoří jeden kvalitní film za druhým. A toto je bezesporu jeden z nich. Dohodnuto, to je tak nádherný úžasný lidský příběh o rozdílnosti vyznání, a přece velmi totožných povahách. Film o dvou mladých ženách, které učí prvním rokem na škole ve Spojených státech, a které dělí jejich vyznání. Zatímco jedna je ortodoxní židovka, ta druhá je muslimka. Přesto se skamarádí a začnou se vídat i mimo školu. Obě mají od rodičů relativně volnou ruku a rodiče nejsou na ně nikterak přísní. Na čem jim však opravdu záleží, to je výběr partnera pro svou dceru. Ale naštěstí jsou rodiče ochotni svým dcerám naslouchat a nenutit je proti jejich vůli do sňatku s mužem, který je nezaujal, a nechají je, aby si rozhodly sami, kdo bude jejich nastávajícím. Můžu říci, že takhle lehký a svěží film a takový s lehkostí a pohodou vyprávěný příběh se hned tak nevidí. Z filmu o vážném tématu (rozdílnost vyznání) tvůrci udělali pohodový veselý optimistický příběh, který dokáže po celých 90 minut zaujmout a u něhož jsem měl téměř po celou dobu úsměv na tváři. Prostě excelentní příběh, kde je víra jen něco druhořadého a vše je to jen o toleranci a o pohodě. Můžu říci, že před začátkem filmu jsem nečekal, že by se mi to mohlo tak moc líbit. Téma je opravdu uchopeno perfektně a herecké výkony kvalitu snímku jen podtrhují. Jsem rád, že jsem mohl tenhle film vidět, protože mám díky němu zase na delší dobu na co vzpomínat, tento film mi opravdu nabídl vysoce kvalitní filmový zážitek. Není se o čem bavit, dávám maximální hodnocení. ()

Matty

Traduje se, že američtí nezávisláci neví, o čem točit, takže točí o sobě, Dohodnuto tohle částečně splňuje – vychází ze zkušeností jedné z producentek a první třetina zaujme právě nebývalou autenticitou. Herečky jsou spontánní, jejich rozpačité úsměvy přirozené. Žádná křeč. Když scénář vyčerpá potenciál situace „ortodoxní židovka potkává muslimku“, začíná se ohlížet po příběhu, kterým je nakonec víceméně standardní romantická komedie. Nechybí klišé jako návštěva babiččina hrobu, střihová představovačka nepoužitelných snoubenců či hádka s matkou, jež samozřejmě nic nechápe. Nakonec i díky představitelce Rochel, podobné Jennifer Connelly, šlo o chytrý a sympatický film, před jehož občasnou didaktičností vzhledem ke školskému prostředí ochotně zavírám svou rýpavost do klece. 70% ()

jhrasko

Arranged nie je v mojich očiach o iných vierach, o rozdieloch medzi židmi a muslimami, i keď sa tomu dosledne venuje. Je o hľadaní miesta v života, o hľadaní seba samého vo svete plnom tradícií a predsudkov. O všetkom tomto i iných veciach rozpráva neuveriteľne láskavo, pokorne a jednoducho ( v tom najlepšom slova zmysle ). Herecky objavné, režisérsky tlmené, vo všetkých smeroch príjemné a pozitívne. ()