Madhouse

Herec na dôchodku Paul Toobes (Vincent Price) sa po rokoch vracia ku svojej najslávnejšej úlohe Doktora Smrtky. Problém spočíva v tom, že jeho postava ožíva aj v reálnom živote, začne zabíjať členov štábu a ide aj po Paulovi. Je to naozaj fiktívna postava, ktorá zabíja, alebo niekto len používa Doktora Smrtku na vyrovnanie si svojich účtov?
Príbehom sa prelínajú krátke ukážky z iných Priceových filmov. (Astaroth12)

Astaroth12

Má to svojsky príbeh,niektoré vraždy potešia.Dej je dobre rozohratý.V.Price vyzerá znudený a aj vyčerpaný ale hrať nezabudol a aj ostatný boli mimoriadne dobrý.Príbeh je jednoduchý a koncová pointa sa dala vytušiť oveľa skôr.Ale atmosféra aj napätie je súčasťou tohoto filmu.A hlavne film nenudí.A tak sa to dá vydržať.Ale veľmi sa mi páčilo ako bolo ukázané ako sa vtedy vyrábal film a aké triky boli pri filme použité. ()

JohnnyD

V podstate posledná veľká hororová rola Vincenta Pricea a záver jeho poslabšej etudy na britských ostrovoch, predtým než sa presunul do televízie a neskôr sa vrátil v hororoch už ako sebaparodická ikona. Madhouse je prekvapivo zábavný proto-slasher o starnúcom hororovom hercovi a pomerne dôstojne sa tu stretávajú Vincent Price a Peter Cushing a v malej role sa ukáže aj nádherná Linda Hayden. Nemá to ani zďaleka na tvorbu majstra hrôzy v prvej polovici šesdťdesiatych rokov, ale je to určite jeden z jeho najlepších britských kúskov. ()

Kusko.t2

Komédia s prvkami hororu z britskej produkcie vyznieva skutočne ako pocta hororovej ikone strachu a šialenstva Vincentu Priceovi, súčasne však vtipne predkladá otázku – Dlhodobé sledovanie hororov, život s ním, myseľ upriamená na tento štýl, môže byť v konečnom dôsledku tým posledným katalyzátorom upísania sa Dr. Smrťákovi alebo nie? :-) Vincent Price ako vyslúžilý herec spomínajúci na svoju najlepšiu úlohu – postavu vyjadrujúcu neľútostnú Smrť v čiernom hábite, sa po rokoch života ako hviezda filmového plátna žiarivej kategórie rozhodne pre nový životný impulz – manželstvo. Seriálový Dr. Death má ale svoje vlastné plány. Šialenstvo v mysli Vincenta Pricea prepuká. V hlave sa mu začína zosilňovať jeho vnútorný hlas hltajúci myšlienky rozvážneho herca a smiať sa na celé ústa z najväčšieho okna fiktívneho MADHOUSE-u šialenstva. Kariéra upadá. MADHOUSE sa stáva skutočnosťou. Zavrieť ho vďaka nedostačujúcim dôkazom polícia nemôže. Riešenie je v rukách niekoho iného. Nenáročný oddychový snímok MADHOUSE predkladá okrem svojej základnej línie založenej na románe Angusa Halla “Devilday“ z roku 1969, aj krátke ukážky zo známych Priceových filmov – HOUSE OF USHER (1960), PIT AND THE PENDULUM (1961), TALES OF TERROR (1962), THE RAVEN (1963), THE HAUNTED PALACE (1963). Výsledok nie je síce strhujúci, ale vďaka svojim odkazom na klasické postupy výroby, neustálej obmene masiek a znudenému Priceovi, ktorý chce mať už od hororu pokoj; je spracovanie zábavné, viacvrstvové a nenudiace. Kto si chce zrelaxovať myseľ a zaspomínať si, ten si tu dokáže nájsť to, čo potrebuje. Zhruba hodinu a pol trvajúci zmyslený príbeh úpadku legendy nie je preto strelou mimo. ()

Koly

Celý film je proložený scénami s Priceových nejslavnějších filmů, takže by to mohlo budit dojem, že se jedná o nějaký druh pocty. Ale opak je pravdou. Společeně s THE BAT je tohle suverénně nejhorší Priceův film. Bez atmosféry, s předvídatelnou zápletkou a hlavně bez nějaké větší možnosti nechat Price vyniknout. Když jsem viděl herecké obsazení, tak jsem byl natěšený jako malý kluk, ale hodně rychle jsem vychladnul, protože jestli děj nějakého filmu připomíná chaos a guláš, tak je to na 100% MADHOUSE. Takže vlastně svým způsobem je název docela výstižný. Takový "Blázinec" jsem teda hodně dlouho neviděl. ()

Bloody13

Překvapivě ne povídkový horror z produkce studia Amicus, které do Madhousu nalákalo osvědčené duo Cushinga s Pricem. Příběh se točí okolo stárnoucího Vincenta, který se po letech vrací ke své slavné roli doktora Smrtky. Jeho postava však ožívá i v reálu a začne mordovat členy štábu. Zápletka je sice jednoduchá a identita vraha průhledná jak děravý toaleťák, jenže místy skutečně má příjemnou atmosféru, pár ukázek ze starších Pricových filmů, několik zajímavých mordů (vidle v krku) a ve sklepení velkou spoustu pavouků. A to se počítá vždycky. ()