Doktorův nejnovější vynález TARDIS ho i s vnučkami přenese na vzdálenou planetu, kde se setkají s Daleky, robotickými mimozemšťany. (Netflix)

filmmovier

Nebyla to taková hrůza, jak jsem předpokládal. To, že Doctor je tady člověk, který vynalezne TARDIS, stroj času vypadající jako policejní budka, je skutečně nesmírně uhozené a muselo to napadnout jen nějakého šílence, ale to nechme stranou, protože ve výsledku je to vlastně jedno. Malá Susan je na rozdíl od nudné Susan seriálové naprosto skvělá, Barbara (zde Doctorova vnučka) na rozdíl od Barbary seriálové naprosto nezajímavá a Ian je šašek. Cushing to hraje hodně ve stylu Hartnella, což sice nevadí, ale je to škoda, Cushing je vynikající herec a tady toho bohužel moc nepředvedl. Jinak je to remake úplně prvního příběhu s Daleky, jednoho z nejlepších Hartnellovských dobrodružství. Tenhle film je sice v barvě a zhruba o polovinu kratší, ale to je tak jediná výhoda. Jinak je taky asi levnější (což je s podivem), směšnější a vůbec ne tak napínavý, Dalekové tu ani nejsou děsiví, ale spíše otravní. Je to fajn, zajímavá kuriozita, překvapivě vůbec ne špatná, jen jako seriózní sci-fi to selhává. 70%.PS: Interiér TARDIS je fakt hnus, jeden nevzhledný drát vedle druhého. ()

Quint

Filmová verze dlouhotrvajícího britského sci-fi seriálu Doctor Who se zavedené mytologie seriálu vůbec nedrží a jde si svojí cestou. Doctor Who tu tentokrát není excentrický mimozemšťan, ale laskavý dědeček-vynálezce. Přepracovaná širokoúhlá verze studia Amicus je více family-friendly, ale i tak dokáže pobavit slušnou dávkou infantilní zábavy s připitomělým humorem a ujetou výpravou, která vás vrhne do dětinského světa, v němž stačí, abyste ve stroji času zatáhli za jedinou páku, a ocitnete se ve světě blikajících, pepřenkově tvarovaných robotů, kteří na vás kovovými hlasy zběsile pořvávají: "Exterminate! Exterminate!". ()

corpsy

Sci-fi príliš detinské na to, aby som ho bral trochu vážnejšie. Hodí sa na sobotňajšie predpoludnie pre tých neskôr narodených ( samozrejme s prihliadnutím na dobu, dnes by to bolo u tejto kategórie divákov fiasko ) a podľa toho aj vyzerá. Moje prvé stretnutie s týmto kultom ( DR. WHO ), nedopadlo podľa očakávaní. ()

stepankoby1

Asi jako kdyby remakenuli Dr. No na ultradlouhý seriál, ve kterém byl James Bond řadový občan se zakoupeným revolverem, Felix Leiter Bondův vymaštěný syn a Honey nemotorná kráva, která s Felixem chodí. Pryč je nejen kouzlo, kvalita a plynulost jednotlivých scén, ale i skvěle charakterizované a smysluplně motivované postavy ve výborně promyšleném příběhu. Navíc s úděsnými maskami. ()

noriaki

S Doctorem Who to mimo název a reálie moc společného nemá. Charaktery postav jsou hodně odlišné, a z té hlavní nejde cítit onen ikonický obrovský intelekt a nadpozemský nadhled. Jako svébytné dobrodružství obstojí film lépe, ale ani tak to není žádná sláva. Příběh je příliš těžkopádný a postrádá syrovou atmosféru, která by ději hodně pomohla. Je vidět, že je scenář přizpůsobený menším dětem, což je koneckonců poznat i na postavě Susan. ()

• Jedná se o filmový remake druhého příběhu z první série Doctora Who s názvem "The Daleks". (PanCitron)
  • Zatímco v seriálové verzi je Dr. Who mimozemšťan, v tomto filmu jde o člověka. (PanCitron)
  • TARDIS Petera Cushinga je zatím jediná TARDIS, jejíž dveře se otevírají ven. A zatímco v prvním filmu jsou dveře zevnitř stejně modré jako celá budka, ve druhém filmu Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D. (1966) jsou dveře zevnitř bílé. (Dreamiest)