Bláznovstvo

V roku 1994 sa v New Yorku pretnú osudy dvoch úplne odlišných ľudí. Čerstvý maturant Luke Shapiro (Josh Peck) má finančné problémy a rád by sa zbavil panictva. Živí sa predajom marihuany ukrytej v zmrzlinárskom vozíku. Medzi jeho klientov patrí aj životom unavený a vyhorený psychiater, dr. Jeffrey Squires (Ben Kingsley), s ktorým uzavrie dohodu. Jeffrey mu bude poskytovať rady ohľadom randenia a mladík ho zásobí marihuanou. Luke sa však napokon zamiluje do nesprávneho dievčaťa, čím si vykoleduje presne tie problémy, pred ktorými ho doktor varoval. Stephanie je totiž psychiatrova nevlastná dcéra... Životné problémy oboch čudákov sa už len prehlbujú. Ich vlastné rodinné či ľúbostné vzťahy vôbec nefungujú. Luke si nerozumie s rodičmi (Talia Balsamová, David Wohl) ani so Stephanie a Squiresovo manželstvo s odcudzenou ženou (Famke Janssenová) je už dávno len formalita. O to väčšmi však obaja nešťastní muži potrebujú jeden druhého... (TV JOJ)

Silviaxx

Tak toto je jedna skvelá príjemná oddychovka. Už sa ani nepamätám, kedy naposledy som sa nechala takto pohltiť príbehom a celým dianím vo filme, užívať si každú minútu plnými dúškami s nadmieru sympatickými hercami, ktorí zastávali atraktívne charaktery - tak odlišné a predsa v niečom podobné. Sledujeme úryvok zo života mladého dealera, ktorý nevidí na živote nič radostné a cíti sa opustený, pri čom sa púšťa do priateľského vzťahu so svojím "psychoterapeutom" resp. zákazníkom - toto priateľstvo je pri tom veľmi zvláštne. Psychoš núti mladého žiť, vyzerá byť plný života a miestami dokonca žije viac ako náš mladý - nie je to však len také "pozlátko" ? Realita je niekde úplne inde a v tom momente ich priateľstvo naberá omnoho iný - väčší a silnejší rozmer. Celkom tragikomická záležitosť, tak skvele prerozprávaná a podaná divákovi, že jej verím úplne všetko a kľudne sa ňou nechám strhnúť ešte minimálne raz. ()

emma53

"Život je těžký, samá bolest a podobně, ale vydržíme to, protože místy je život skvělý". Jak tíživá deka na mě padla až děsivě smutná atmosféra celého filmu, že jsem měla chuť jít pak ven a tam jásat, jak mám skvělý život, tak na co si vlastně pořád stěžuju. Těch komediálních prvků aby jeden hledal lupou, bylo jich opravdu dost málo. Celou dobu jsem fandila Lukymu, který ve své podstatě hledal sám sebe. Rozhodně neměl ve svých .....nácti letech jednoduchý život, kdy rodiče měl nefunkční a tak řešil situaci po svém, prodáváním trávy až natrefil na dvě osoby, které mu vědomě a možná i nevědomě trochu pomohly vyrovnat se s trablema, které ho trápily. Svou roli tady hrál stárnoucí psychiatr, který možná dokázal poradit druhým, ale sám sobě vůbec ne a tak pomalu vzniklo jejich prazvláštní přátelství. Ben Kingsley byl skvělý a tuhle pro mě neobvyklou roli zahrál opravdu unikátně. Není to sice snímek, který bych musela vidět ještě jednou, ale za podívání rozhodně stojí. Druhá polovina už nebyla tak utahaná a finále bylo vůbec nejlepší. Takže dejte na Steph, která řekla Lukymu : "Na všem vidím jen to skvělý. Ty na všem vidíš jen to blbý, je to bláznovství". 75% ()

Gereth

Lehká sonda do životních situací, které si asi zažije nejeden z nás. Děj se pomalu vlače a hlavní teenagerovský hrdina je dost prkenný, ale vše vynahrazuje nekonvenční cvokař Jeff v podání Kingsleyho. Některé momenty a hlášky jsou opravdu geniální(hospa, pláž, rodinná večeře). Dokážu se představit, že tomuto filmu dávám znuděné dvě a stejně tak bych se nedivil, kdybych mu napálil ohromených pět. Cítil jsem se jako na houpačce. Celkově střízlivých Kingsleyho zasloužených 70%. ()

kolemjdouc

a.b.s.o.l.u.t.n.í spokojenost.Nesporně celý film táhl Kingsley a z každého jeho mrknutí oka,pohybu bylo zřejmé jaký je obrovský profík.Táhl i ostatní.Navíc si filmování evidentně užíval.Škoda že dostává víc prostoru v matrixových ,digitálních slátaninách! Famozní režie i kamera ta byla nezvykle vynikající.vada na kráse byla absence dabingu a sledovat děj a zároveň titulky bylo vraždné.Děj totiž odsejpal ,žádné zdržování nějakými nadbytečnými záběry.Ale ten hnědý filtr na kameře byl zbytečný. ()

markuc

Film to neni spatny, ale muj salek kavy to teda neni - hlavne hudba (rap), te teda vubec neholduji (a neco jineho zaznelo az koncem filmu). Dale "hlavni hrdina" mi prisel strnuly ve svem vykonu, ale ostani role mi prisly zajimave. Kazdopadne Ben Kingsley je okouzlujici ve sve roli psychiatra - celkove netradicni pojeti tohoto filmu. Pribeh docela obyvejny, uz mnohokrat videny v jinych pocinech, ale zpracovani docela originalni. ()

• Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herec ve vedlejší roli (B. Kingsley). (Petr23)
  • Klobouk, který Ben Kingsley nosí, je jeho vlastní. Koupil si ho v New Yorku a považoval ho za vhodnou rekvizitu. (Elisebah)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v meste New York. (MikaelSVK)