Bolek a Lolek medzi baníkmi

• Česko Bolek a Lolek mezi horníky (viac)
Animovaný / Rodinný

3. Kasička
4. Barborka
5. Horníkem
6. Ve starém dole
7. Černé zlato (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Bolek a Lolek mezi horníky je pravděpodobně seriál poplatný době. Kdo ví proč, ale nejspíš byl malý zájem o hornické povolání nebo naopak chtěli komunisté vzdát hold hornictví a horníkům, či snad prostě jen chtěli, aby se konečně dva chlapci vydali také mezi nějaké dělníky, když předtím cestovali na divoký západ a po celém světě a s dělníky ve svých seriálech moc do styku nepřišli. Je to vlastně jedno. Ať tak či tak, je tu málo co zajímavého. Slavná dvojice nic extra nezažívá, což je vidět například v epizodě č. 5 Horníkem. Zde jsou pasováni na horníky a to trvá celý jeden díl a nic záživného to zrovna není. Jednoznačně tento seriál bude patřit k nejslabším a to jsem neviděl všechny. ()

matracak42

Dav kreslení kluci, co se s odstupem času jak to vidím, kteří se chovají jako "gájové" a to mě těší byť gáj nejsem jelikož už vím, že co člověk se naučí jako malinkej vidět věci barevně a tento večerníček je barevný ()

Paity

PojĎme vzdát hold lidem, kteří pro nás dolují uhelnou rudu, abysme si mohli hřát svá pozadí, řekli si v sousedním Polsku a natočili Bola a Lolka mezi horníky. ()

corona

V r. 1980 bol pravdepodobne v Poľsku medzi dospievajúcimi chlapcami, minimálny záujem o štúdium na baníckych učilištiach, tak sa siahlo po obľúbených postavičkách 2 bratov (asi by to vyznelo divne keby sfáral Macko Uško alebo psík Reksio). Lolek a Bolek sa museli prestať flákať po svete, prázdninách, Divokom Západe a iných imperialistických destináciách a šup, zachraňovať národné hospodárstvo. ()