Za zmizení přítelkyně policejního detektiva Franka Agnewa (Mark Strong) je zodpovědný jeho zkorumpovaný kolega McCann. Tuto informaci mu prozradí McCannův parťák Joe Geddes, který je partnerovým chovaním znechucen. Frank a Joe se tak spojí a McCannu zavraždí a jeho smrt naaranžují jako sebevraždu. Ale jak po smrti policisty začínají vycházet najevo jeho pochybné vztahy s podsvětím, Agnew a Geddes se začnou zaplétat do komplikovaného kriminálního případu a musí čelit následkům svého činu. (ladynka)

erased

Těžko se ubránit zpětnému srovnávání s americkým seriálovým remakem. Low Winter Sun je totiž v obou verzích prakticky identický. Remake má sice relativní výhodu ve větším prostoru pro vybarvení postav i prostředí, což se mu úspěšně podařilo, ale kvůli této dvousečné zbrani mu chybí tempo a jeho větší část je ve výsledku poměrně nudná. Originál má naproti tomu dost místa jen pro odvyprávění příběhu bez jakýchkoliv pozlátek, ale svou kvalitou potvrzuje, že přesně toto filmové gró je tím, co dělá největší zážitek. Nenabízí sice tolik prostoru pro sžití se s Frankem ani jeho kolegy, ale i tak je ve dvouapůlhodinové verzi ten samý příběh ve své nekompromisně depresivní temnotě naprosto strhující. ()

noby

(Nenechte se odradit, 180 minut to nemá. Jde o dva díly, každý něco málo pod 75 minut.) Pomalu plynoucí, s jistotou vystavěné drama, zručně podávající trable několika policajtů a kriminálníků, kteří se zaplétají stále hlouběji do problémů a pokusů o jejich řešení. Po celou stopáž obou dílů si udržuje atmosféru (Edinburgh posloužil náramně) i napětí, prakticky všechny postavy jsou jak trojrozměrné, tak přirozené, uvěřitelné. Velká škoda, že je to tak neznámý počin (i já na něj ostatně dostal doporučení jako na nedoceněný). ()