StarsFan

V druhé polovině 30. let byl Bing Crosby přesycený rolemi lehkovážných sympaťáků, kteří využívali svého pěveckého nadání, aby získali srdce vysněné ženy, a toužil hrát postavu, která bude působit opravdověji. Claude Binyon se požadavku slavného zpěváka rozhodl vyhovět a napsal pro něj postavu, která s Bingem tak, jak ho doposud znali diváci, měla pramálo společného; zato však v mnohém imitovala Bingův skutečný život. (Sám Crosby prý po přečtení scénáře prohlásil: "Myslím, že zahrát sám sebe dokážu.") A tak vznikl jeden z nejunikátnějších, a dle mého názoru i nejlepších, filmů Crosbyho kariéry. Není to romantické dílko; o nalezení ideální partnerky tu vůbec nejde. Není to muzikál; hudební scény se ve filmu objevují pouze tři a všechny si své místo v příběhu našly pouze proto, že zpěvem si hlavní hrdina vydělává na živobytí. A hlavně z toho v porovnání s jinými Bingovými filmy nečiší optimismus, bezstarostnost a pozitivita na míle daleko; ačkoliv tak nějak předpokládáte, že i tentokrát vše dobře dopadne, nelze přehlédnout jisté charakterové vady hlavního hrdiny. Třeba to, že svou nezodpovědností psychicky i fyzicky ublíží své rodině. Nebo to, že se v opilosti pokusí svést snoubenku svého bratra. Těžko říct, jaký vliv má na Crosbyho herecký výkon fakt, že se ve své postavě našel a že si natáčení, na které přivezl i dva tucty koní ze svých stájí, užíval, nicméně už dlouho jsem neviděla tak uvěřitelný herecký výkon v tak starém filmu. Víte, jak máte u některých starších snímků pocit, že jejich kouzlo po těch desítkách let, které uběhly od jejich natočení, částečně vyprchalo a že nedokážou z dnešního hlediska působit realisticky? Tak Sing, You Sinners je přesně opačný případ. Poznámka: Pro Sing, You Sinners byly napsány dvě písně, které se nedlouho po uvedení filmu vyškrabaly na přední místa americké hitparády: Small Fry, které Crosby nazpíval jako duet s Johnnym Mercerem, a I've Got A Pocketful Of Dreams. ()