Jesse pronásleduje dealery, kteří zosnovali Combovu vraždu. Hank odmítá opustit nemocnici. Skyler nutí Walta přijmout svůj plán. (Netflix)

castor

Skyler přináší svůj pohled na praní špinavých peněz. Gus se pokouší urovnat spor mezi Jessem a svými dvěma dealery, kteří stojí za Combovou smrtí. Ti ovšem podání ruky (plus žádné dealující děti v ulicích) pochopí po svém. Nesdílím všeobecné nadšení ze závěru série, znovu mám potíže s uvěřitelností a motivacemi jednotlivých postav. Třeba právě Skyler se dosud projevovala jako účetní s pevným morálním kodexem a teď…? Jednoduše nesdílím oslavné názory všude okolo. Zatímco dřív byly zvraty promyšlené, teď působí spíš na efekt. ()

Frajer42

Spoilery! Většina dílu se nesla v takové průměrné divácké úrovni. Značná část dílu se točila kolem sporu s opálenými dealery. Došlo i na odlehčení v podobě Hankovi prohrané sázky při hře na hoňkoschovku. Co mě však absolutně dostalo byl závěr, který neměl nejmenší chybičku. Začínám si myslet, že snad Walt v mládí zhřešil a Jesse je výsledkem jeho antikoncepčního selhání. Jinak si nedovedu představit, proč je pro něj schopen tolik riskovat. Tvůrci už mnohokrát ukázali, že svět v Breaking Bad je opravdu malý, takže by mě takový zvrat určitě nepřekvapil. ()

Anderton

Možno predčasný vrchol série, respektíve tento nečakaný záver mohol kľudne byť jej netradičným vyvrcholením so snáď najvyhrotenejšie položenou otázkou, čo tak môže nasledovať. V podstate som sa vôbec Jessemu nečudoval, jeho motivácia je síce opäť založená čisto na jeho nestabilnej psychike, ale keď sa prekročí čiara únosnosti tak treba konať. Som rád, že tvorcovia nezabudli, že to musel pochopiť svojim spôsobom aj Walt. ()

sniper97

Nemám rád, když seriály začnou být nelogické a postavy se chovají jak po lobotomii a tady už je to dost za hranou. Borci mají byznys za stovky milionů a pořád riskují tím, že zaměstnávají borce, kterej má v hlavě úplně vygumováno, ikdyž to  dávno to ví, ale dávají mu další a další šance a dobrák Walt to za něj musí pořád žehlit. Ne prostě takhle by to nefungovalo, sám jejich pan Wolf popřel, co sám řekl Waltovi, nemá rád polovičaté řešení, ale byl u toho, když se to opět vyřešilo z poloviny. A dopadlo to očekávaně. No a nakonec, Jesse se chová také nelogicky, nebo nemá půd sebezáchovy, několikrát mohl bejt mrtvej a pořád se nepoučil, strašně mu záleží na dětech, ale holku, kterou miloval, nechal zase začít fetovat, vydělá si miliony, ale pořád neumí držet hubu a krok. Ne zkrátka tohle neberu, obchodníci by se ho dávno zbavili, aby neohrozil jejich obchod, tento příběh je velmi vzdálen nejen realitě, ale i nějakému normálnímu chápání a vysvětlení. ()