Walt se snaží překlenout rostoucí propast mezi ním a Skyler. Rodiče vykopnou Jesseho na dlažbu a on nemá, kam by šel. (Netflix)

JitkaCardova

Ouch! Dlouho se to budovalo, celou první sérii a tři díly z druhé, ale teď jsem ráda, že jsem to vydržela. Vyplatilo se měrou vrchovatou. Ten nesymetrický a nespravedlivý silový vztah mezi sobecky uvažujícím Waltem a absolutně loajálním Jessem Pinkmanem, a mezi Jessem Pinkmanem a celým zbytkem světa, z nějž právě Jesse - všemi tak nesolidárně opovržený a zadupaný, jak si jenom lze představit - vychází proti všem povrchním předpokladům jako morálně integrovaný, odvážný, pokorný, pohotový a všechnu sympatii za daných okolností zasluhující hrdina. Tak jako ve čtvrtém dílu nad promodralým Jessem schouleným na papundeklu a štkajícím do plynové masky se mi snad nad žádnou postavou srdce ještě nesvíralo (Benni z Narušitele systému nelze počítat). *** Druhá podstatná změna perspektivy, kterou je nutné si pod tlakem vývoje dění konečně přiznat, spočívá v zásadním přehodnocení Waltovy postavy - ač by s ním člověk chtěl přirozeně soucítit a hledat pro něj v jeho situaci pochopení, on sám stejný soucit pro druhé nemá a nejpozději teď už je jasné, že se z něj v krizových situacích stává bezcitný, bezohledný a chladně blafující hráč, který propadá pravidlům zvolené cesty zločinu, jež ho nezadržitelně mění a vzdaluje od původního ušlechtilého záměru. Jestliže na začátku jsme před sebou měli (alespoň zdánlivě) hodného člověka s pár měsíci života před sebou, oddaného své rodině a ochotného pro její zabezpečení obětovat svůj čistý štít, nyní sledujeme člověka, který se možná i fyzicky uzdravuje, ale jehož duše se mezitím nechala nenápadně strhnout temnou vášní a zkorumpovat snadností ubližování a který ztratil ze zřetele původní smysl svého konání a neváhá pod tlakem konsekvencí obětovat rodinu, přátele i smysl pro fair play. Začíná mě to nutit investovat emoce i pozornost, zajímat se, jak se bude právě tahle linie osobních integrit vyvíjet dál. *~ ()

Frajer42

Spoilery! Docela mi leze na nervy Waltova píča žena, se kterou se Walt chybně rozhodl trávit více času. Ke smůle všech diváků se rozhodl zahrát si ještě na větší píču, než kterou byla v doposud v normálním stavu. Místo perníku se tak vaří rodinné snídaně a já se tak koušu nudou. O něco zábavnější je poté linka mladého bezdomovce, která je vcelku napínavá. Než se Skyler opět dostane ze svého zajetí těhotenských hormonů, tak bych se raději z tohoto dějového korýtka nestravoval. Naštěstí se stále ve vzduchu vznáší naděje, že nám při porodu například zhyne, která mě drží při sledování dalších epizod. ()

vitapavlik

Bavilo mě jak vařili, vydělávali a neřešili? Ano. Na druhou stranu si myslím, že tenhle díl byl poučný. Ne, že bych byl nějaký shit-fuck moralista, ale nikde nepíšou, že tenhle seriál je jen sledování dvou lidí jak vydělávají a všechno se perfektně daří. Rozhodně si nemyslím, že by tenhle díl ztrácel na kvalitě oproti začátku série, byť pro běžného diváka to nemusí být tak zajímavé. Název je výstižný. Zatím vždy, když to vypadalo, že jsou nejvíc v hajzlu, nějak si chytře poradili. Tenhle díl byl o tom, že jsou v hajzlu, no. Když se Walter rozhodoval, co s Krazy-8, bylo to možná napínavější, ale to, že teď se to může vyvinout jakkoli, činí seriál zajímavějším. ()

Anderton

Na dne sa radí k tej polovici častí seriálu, ktorá sa zaoberá viac osobným životom protagonistov a je tak viac psychologická, ako dramatická, či dejová. Pre niekoho sú práve toto vrcholy seriálu, pre druhého tie slabšie. Ale oba typy by bez seba existovať nemohli. Slabší rozjazd dielu ale vynahradí jeho druhá polovica, kedy sú už vážne všetci úplne na dne a začnú sa aj podľa toho chovať. Rupnú im totiž nervy... ()

castor

Zase ten růžovej méďa… Skyler chodí ráda „ven“, protože Waltovi věří každé druhé slovo. Omluva za jeho emoční nestabilitu a vyžadování soukromí jí jaksi nestačí. Ta jeho průhlednost nicméně musí vadit i divákovi. Ano, má rakovinu, ano, snaží se zajistit rodinu, ale zároveň je absolutní sobec, který se v krizových situacích stává obyčejným bezohledným idiotem. S vařením je na čas utrum, což ale zároveň znamená, že z Jesseho se stává tak trochu bezdomovec. Znovu krapet udržovací díl, mimochodem natočený Johnem Dahlem (který v 90. letech natočil několik velmi solidních kusů: Red Rock West, Hráči). ()