Jesse málem umře a Walt souhlasí, že pro bezskrupulózního Tuca vyrobí ještě větší množství drog. Skyler mezitím podezírá svou sestru z krádeže v obchodě. (Netflix)

Frajer42

Spoilery! Pěkný díl řídící se hlavním pravidlem úspěšné ekonimiky, že nejdůležitější je umět věci prodat. To, že nemáte péct perník z čeho je nepodstatný detail. Na seriálu se mi strašně líbí, že se prakticky v každém díle dozvíte o dalším praktickém použití chemie. Nyní konkrétně to, že se dá poměrně snadno zneškodnit zámek. Během sedmi dílů se mi podařilo vypěstovat nepopsatelně silnou averzi vůči švagrové hlavního hrdiny. Moc v lásce nemám ani retardovaného feťáka, který zde hraje debila a stará se tak o vtipnou složku děje. Závěr dílu byl dost cool. Důstojné finále první série, které má potenciál nalákat na sérii následující. Já osobně ji rozhodně nevynechám. ()

castor

Nadále je kouzelné sledovat, jak se postavy postupně vyvíjejí a jak nebezpečně posouvají svůj morální limit. Právě to dlouhodobě prostupuje seriálem jako jedno z hlavních témat. „Jen pamatuj, pro koho pracuješ!“ Finále masakr. Baví tu všichni. Nejen Walt a Jesse. Ale přirozeně i ukecaný švagr Hank nebo manželka Skyler: silná, podezřívavá, frustrovaná, milující. A v pokročilém stadiu těhotenství. Anna Gunn ji dle mého hraje skvěle. Někdo vybral školní chemickou laboratoř, s krádežemi má evidentně problém i švagrová. Walt dál úspěšně zametá stopy, a navíc slíbil Tucovi, že mu budou týdně dodávat víc drog než doposud. Pomůže metylamin z jedné zajímavé noční akce. ()

Anderton

Je tu všetko, čo sme chceli vidieť a možno aj niečo navyše. Len to nemá tú gradáciu, ako epizóda č.6. Som rád, že ak tvorcovia niečo na prvý pohľad bezvýznamné zobrazia v seriáli, tak sa k tomu neskôr vrátia a dodajú celej situácii nový význam. Viď kradnutie švagrinej. Mne to dáva len jediný výsledok a to ten, že tu nie sú žiadne scény zbytočné, že tento seriál nemá vatu. Dúfam, že sa mi to bude potvrdzovať aj naďalej. ()

• Název epizody je odkazem na citát z filmu Fargo (1996). (G....)
  • Dělo Gustav nebylo ve skutečnosti spojeneckými silami zničeno termitem. Německé nacistické síly ho vyhodily do povětří 14. dubna 1945 poblíž Auerbachu v Německu, den před příchodem amerických jednotek. Jeho sesterské dělo Dora potkalo stejný osud o pět dní později poblíž německého Grafenwöhru. (KGBelik)